Сильний чоловік, який допомагає безпорадним тваринам, робить найскладніші хірургічні операції та чарівно посміхається. Це все про головного лікаря клініки «2 кота» Валентина, який вважає, що без любові до тварин справжнім ветеринаром не станеш. Валентин розповів «Амбітній пані» про те, як він вибрав професію, та чому з появою в домі будь-якої тварини в телефонну книгу обов’язково повинні бути занесені контакти власного ветеринара.

Багато людей ще з дитинства люблять тварин: домашніх, диких — не важливо, але не всі вибирають цю порівняно рідкісну професію. Як з’явилась ідея відкриття власної клініки?
Ідея рано чи пізно приходить до всіх, але вона прийшла не мені, а моєму доброму товаришу. Я в цій ситуації виступив помічником та надійним плечем. Ми разом навчались в університеті, працювали в Києві. А, власне, ідею відкриття клініки вирішили реалізовувати у Вінниці. Тут ми заснували дві клініки «2 кота» та «VIP хвіст». Кожен веде власну справу, але в активній взаємодії.

Клініка «2 кота» це вузькоспеціалізований заклад?
Ні, у нас немає вузької спеціалізації. Так, зараз є клініки, наприклад, офтальмологічні, чи клініки, які проводять лише діагностику тварин. Ми надаємо різні послуги: від консультацій до складних хірургічних втручань. Так, ми виконуємо унікальні для Вінниці операції на грудній клітині, кишечнику чи видаленні грижі, але це не є наша вузька спеціалізація.

У період відпусток актуальне питання: на кого залишити своїх домашніх улюбленців. Знаю, що ви можете допомогти у вирішенні цього питання.
Оскільки в нас функціонує стаціонар для хворих тварин, які проходять післяопераційний період, то готель ми розмістили в клініці «VIP хвіст». Тут створені всі необхідні умови, щоби за відсутності господарів тварини були в повній безпеці.

Я знаю, що ви займаєтесь також і благодійними проектами, зв’язаними з бездомними тваринами, розкажіть про них?
Це дуже важка тема. Часто приходять до нас бабусі, яких я називаю волонтерами. Вони приносять вуличних кішок чи собак. Як правило, ці тварини хворі. Звичайно, я не можу не допомогти в такій ситуації. Існують різні державні програми для бездомних тварин, зараз по одній із них ми проводимо стерилізацію для кішок.

Зараз рідко хто займається подібними благодійними проектами, чому ви виділяєте на це свій час та зусилля?
Колись я дивився інтерв’ю Кузьми Скрябіна, і він тоді казав, що на сьогодні у всіх на думці тільки гроші, а всіх грошей на землі не заробиш. Має бути ще щось. Я розумію, що я один ситуації не поміняю, але треба хоча б намагатись щось робити.

Домашні тварини є майже в кожній родині. Їх заводять для себе, чи купують дітям. Чи згодні ви з тезою, що при купівлі тварини обов’язково потрібно заносити в телефону книгу номер свого ветеринара? Та як знайти власного лікаря?
Так, це має бути обов’язковим. Часто буває так, що власники тварин задумуються про ветеринара тільки при хворобі тварини й забувають про профілактику. Що стосується, до кого йти, то не варто довіряти тільки рекламі. Єдиним критерієм має бути ваше особисте спілкування з лікарем. Якщо він вам підходить, то чому б ні. І навіть диплом не такий важливий, оскільки, на сьогодні, практична база в університетах бажає кращого.

Існує таке поняття, як паспорт тварини. Розкажіть більш детально про цей документ?
За кордоном у всіх тварин має бути паспорт, який вказує наявність усіх щеплень, як мінімум від сказу. У нас цей документ ще не надто розповсюджений. Я вважаю, що якщо тварина живе у власника, то вона повинна бути вакцинована й у неї мають бути документи зі штампом клініки та підписом лікаря. Тільки із паспортом тварини ви можете придбати білети на транспорт: автобус, потяг, літак. При будь-якому переміщенні тварини, навіть у межах району чи області, повинен бути документ тварини.

Як часто потрібні профілактичні огляди тварин?
Існує таке поняття, як диспансеризація. Обов’язкова для тварин до 1 року дегімінтизація, профілактичні щеплення, розмова про догляд та годівлю. Лікар повинен контролювати ріст тварини, аби вчасно виявити захворювання. Для дорослих тварин такий огляд може бути один раз на рік, якщо у вас тварина повністю здорова.

Які самі незвичайні відвідувачі у вас були?
До нас звертались власники собак довгожителів більше 20 років, як правило, це пуделі та болонки. Ще була кішка 25 років. Коли працював у Києві, то там на прийомі були тигри, ведмеді, змії. З нашого Вінницького зоопарку звертались для лікування альпаки.

Пирогова, 119 а | 096 265 09 99