В «Дитячій Планеті» відбувся соціальний захід, на якому говорили про проект протидії булінгу і презентували виставку робіт Костянтина Ревуцького «Стоп Шкільний Терор» . Все відбувалось досить камерно і атмосферно. У форматі паблік-току запрошені гості розповіли про власне бачення проблеми, активні діти з танцювальних колективів Олександри Аманової і Ірини Черкес вражали своєю творчістю, фудкорт пригощав піцою, а батьки вдумувались в кожне почуте слово і вчились любити своїх дітей ще більше.

Основні цитати запрошених гостей:

Марина Прісняк, засновниця та головна редакторка видання «Амбітна пані»: « Бути дітей добрими до інших вчать, в першу чергу, батьки. Від домашньої поваги та любові залежить те, якими діти будуть поза межами дому. А ще велику роль відіграє дозвілля: воно має бути корисним, цікавим дитині та насиченим в розвитку та емоціях.»

Роберт Кірієнко, відділ зв’язків  з громадськістю управління патрульної поліції м.Вінниці: «Виконуючи функцію шкільного офіцера поліції, спостерігаємо, що тематика булінгу досить популярна у 5-9 класах. Ми ведемо інформаційно-профілактичну роботу в шкільному середовищі у всіх школах міста з метою проведення уроків  з розповідями про булінг, як цьому протидіяти, куди звернутися, як навчитися не давати агресору домінувати над собою. Як правовоохоронець додам, що коли  є звернення від школи, батьків чи вчителів щодо випадку боулінгу, воно направляється до ювенальної привенції і розглядається як порушення відповідно адміністративного кодексу.»

Ірина Кнап, адміністратор “Дитячої Планети” : «Щодня бачу багато дітей і часто спостерігаю серед них прояви боулінгу. На жаль, але це трапляється…Діти, зазвичай, замовчують цю тему, оскільки не хочуть, щоб їх вважали слабшими. Тому саме дорослі мають підтримати дитину (батьки, психологи у школі, поліція). Ми, дорослі, маємо пояснювати своїм дітям, що треба підтримувати дітей «інших», які чимось відрізняються.»

Ірина Басанець, провідний менеджер видавництва «Твори» : «Коли я задумалась над тематикою булінгу, то зрозуміла, що наші діти хочуть якнайшвидше стати дорослими і часто копіюють нашу поведінку. Тому цей проект в першу чергу для батьків. Кожен дорослий має поставити собі питання «в чому моя відповідальність» і «як я проявляю себе». Адже найкращий спосіб виховання дитини – це показати їм свій приклад.»

Світлана Москалюк, представник ОДА, працює в департаменті соціальної політики : «Важливим аспектом соціального проекту «Стоп шкільний терор» є об’єднання зусиль представників місцевих органів влади, громадських організацій, учителів, батьків, представників профільних установ, активних мешканців та небайдужих громадян для проведення широкої інформаційної кампанії у навчальних закладах, місцевих ЗМІ щодо наслідків насильства, цькування, дискримінації та можливих шляхів недопущення і попередження булінгу.»

Марія Дитинюк, психолог та арт-терапевт, учасниця “Україна має талант”, автор проектів “Добротворчість щасливих людей” : «Добро треба розмножувати, розширювати. Я впевнена, що саме любов допоможе подолати булінг: любов до батьків, до дітей. Адже коли людина наповнена любов’ю, їй  в голову не приходить кривдити інших.»

Олександра Аманова, керівник танцювальної студії ArtFusion: «Впевнена, що у відповідальність тематики булінгу на  98 % залежить від батьків. Чим більше діти будуть зайняті тренуванням, цікавим дозвіллям, навчальними заняттями, тим менше у них буде часу не «некорисні» справи та прояви агресії до інших.»

Роман Головащенко, український боксер: «На сьогодні маємо майнову та фінансову нерівність (в айфонах і айпадах), що викликає серед однолітків заздрість та нерідко знущання. Хочу, щоб ми не ставали матеріальними  і розвивали у своїх дітям такі якості, як доброта, взаємодопомога та підтримка. Саме ці якості (а не кеди «лакостові») знадобляться у житті кожної дитини в майбутньому.»

Софія Квят,(учениця однієї із шкіл міста), організатор власного проекту “Ні, булінгу!!” : «Я взялася за тему булінгу всупереч тому, що мої батьки та знайомі були проти і вважали цю тему занадто складною. Кожна третя дитина стає жертвою булінгу і саме на попередження проявів морального чи фізичного насилля направлений мій проект. Проводжу зустрічі  з однолітками у школах – це інтерактивний спосіб. У форматі рівний-рівному  розповідаю про наслідки, долучаю громадські організації. Я вірю, що це є дієвим способом попередження булінгу.»

Валерій Думбровський, фахівець Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області (допомога та заходи у випадку булінгу) : «Ми проводимо захист дітей, які стали жертвою боулінгу. На жаль, сьогодні в школах міста є випадки та звернення за допомогою до нашого центру.»

Анастасія Галушко, член міського громадського представництва з уповноважених прав дітей (офіс дитячого омбудсмена): «Наша каденція приділяє велику увагу булінгу, адже коли ми моніторимо ситуацію у школах – в результаті 60% усіх дітей були прямими учасниками булінгу, або підтримували його. А це – більше половини усіх дітей. Все, що ми бачимо – лише вершина айсберга, і батьки навіть уявити не можуть, що відбувається з дитиною у школі. Треба – довіра та відкрите спілкування батьки-діти.»

Катерина Черната, голова ГО «Академія свідомого батьківства та відповідального виховання: «Говоримо про відповідальність дітей, забуваючи про батьківську відповідальність, адже все починається  з родини. Звичайно, кожні батьки хочуть бачити свою дитину найкращою, але в даний час діти страждають від відсутності адекватної самооцінки. Тому батькам варто приймати дитину такою як вона  є, підтримувати, проводити з нею більше часу.»

Локація проведення заходу: Дитяча Планета, м.Вінниця
Фото: Лєна Дьоміна
Організатори заходу: Марина Прісняк та Олена Присяжнюк
Друк фото: видавництво «Твори»