Вона мені дуже схожа на француженку. Та й не дивно, адже Францією ця ніжна жінка зачарована вже давно.

Анастасія Давіденко, засновниця та дизайнер  творчої майстерні Le Papillon.

Le Papillon – що означає ця назва?

Le Papillon, з французької, – це метелик, символ відродження, певний етап розвитку жінки: спершу вона – гусениця, яка стає коконом, щоб переосмислити себе, відчути, пробути час у стані гармонії і спокою, аби потім перетворитись на метелика. Коли через кокон відкривається і з’являється метелик, це уже є істинний жіночий стан.

Яка жінка носить Le Papillon?

Щаслива і жіночна, активна, різностороння, творча, та, яка цікавиться модою і в гармонії з собою та природою. Le Papillon не тільки для дорослих. Дуже люблю створювати прикраси для діток: це і пов’язочки на голівку, і віночки з обручами, і святкові корони для маленьких принцес.

Le Papillon – це більше про гроші чи про творчість?

Про творчість. Я закінчила університетський факультет дизайну. То був дизайн інтер’єрів, яким я й досі займаюся. До моди то не мало жодного відношення. Але років 5 тому я стала відвідувати модні покази, вивчати досягнення дизайнерів одягу та стилістів, цікавитись цим напрямком більш глибоко. Хоча любов до квітів у мене виникла ще з дитинства, коли стала ходити на гурток фітодизайну до Будинку школярів.

В університеті до квітів втратила інтерес: закохалась у дизайн інтер’єрів, проектування, комп’ютерну графіку і вся була в цьому. А потім, через якийсь час, побачила в мережі флеш-моби з фоамірану (це матеріал, схожий на пластичну замшу, з якої створюють квіти). І загорілося бажання реалізувати себе в цьому напрямку. Почала відвідувати тренінги, началась у майстринь онлайн, навіть знайшла польську пані, яка поділилася зі мною своїми вміннями. З того часу постійно даю собі виклики, удосконалюю власні навики, багато створюю.

Розкажіть детальніше про матеріал, з яким працюєте

Я працюю з фоаміраном. Він не боїться води, а тому готові вироби можна носити під дощем і мити. Прикраси неможливо розбити і зламати. Кожна пелюсточка фарбується і обробляється вручну, а тому матеріал оживає в руках майстрині.

Що дає натхнення жінкам і вам особисто?

Мене, як і більшість жінок, надихає природа. Люблю вдивлятись у воду: вона заспокоює й дає багато енергії. Коли приїжджаю до лісу, обіймаю дерева, відчуваю, які вони живі. Обожнюю квіти, але не рву їх, а спостерігаю за ними, розглядаю.

Люблю подорожі й архітектуру, місцеві страви.

Друзів своїх дуже люблю: маємо традицію виїзджати на природу, у місця, де нікого немає, аби поставити палатки, ловити рибу, співати пісні під гітару.

Коли ви працюєте над квітами?

Найчастіше – вночі. Інколи можу виділити окремий день, коли виключно створюю композиції чи прикраси. Дуже важливо тримати гармонію і не допускати перекосів у якийсь бік.

Які риси характеру вам привив Le Papillon?

Перш за все – спостережливість: як за природою, так і за людьми. Я розпитую клієнтів про те, що їм подобається, пропоную кольорові палітри, із яких вони обирають те, що їм до вподоби. До речі, це багато розповідає про особу кожного замовника.

Чи залежите від думки інших?

Так, швидше, залежу. Хвилююсь страшенно, дуже вразлива. Маю таку рису характеру.

У житті не завжди буває легко. Коли важко, що робите?

Я займаюся йогою. Намагаюся медитувати. Медитація багато дає для жінки. Вона має бути такою ж обов’язковою, як, наприклад, щоденний догляд за собою. Ми занадто багато думок носимо в голові, вони, як сміття, накопичуються. А тому варто себе «чистити». Я вчуся правильно дихати: сідаю й свідомо роблю вдих-видих, викидаючи з себе увесь непотріб. То дуже допомагає, особливо в критичних ситуаціях. Коли ми правильно видихаємо, руйнуються всі блоки у свідомості й тілі. То дуже цінно.

Чи є у Вас улюблені фільми?

Багато фільмів улюблених. Як не дивно, обожнюю арт-хаус. І «Їж. Кохай. Молись». Є щось у ньому жіночне.

Якось трапилось, що я захворіла, і на очі потрапив фільм «Коко Шанель», той, який старіший, 2008 року наче. Він ще 3,5 години йде. Ми ж багато знаємо про Коко Шанель, та я не знала, що маленька чорна сукня – то траурна сукня. Мадам Коко втратила коханого чоловіка, а тому весь світ одягла в маленьку чорну сукню. Фільм містить багато моментів, які вражають. Шанель ішла своєю дорогою, не звертаючи нікуди, незалежно від того, які випробування траплялись на шляху.

Про що мрієте?

Мрію створити лінію прикрас Le Papillon, яку можна буде побачити в магазинчику в Парижі.

– Який парфум ви носите?
– Переважно люблю квітково-фруктового сімейства. Зараз ношу Jadore от Dior.
– Ваш комфортний колір лаку та помади?
– Лак залежить від одягу та настрою. Люблю класичний червоний. Помада – в відтінках рожевого. Для особливих подій обираю червону Rouge Allure від Chanel.
– Улюблена річ в гардеробі ?
– Сукня.
– Що ніколи не повинна робити жінка?
– Вести себе як чоловік.
– Яка риса характеру вас відрізняє від інших жінок?
– Важко сказати. Кожна із нас унікальна. В кожній жінці є частинка Бога.

Фото: Таня Петрова