Інна Студілко з чоловіком виховують доню Софію, якій 2,6 років. Поговорили з мамою, розпитали в неї про виховання, характер дівчинки, сімейні цінності і важливі моменти на які звертають вагу в цій родині.

Розкажіть про свою дитину: яка вона, що любить, які риси характеру переважають?

Звичайно для мене, як для мами, моя дитина найкраща, найгарніша, найрозумніша і просто неймовірна. Соня має дуже сильний характер. Іноді я розумію, що вона в свої 2 рочки наполегливіша за мене, і завжди добивається, щоб було так, як вона хоче. Горда, якщо образилась. Не буде бігти в обійми одразу, поки не помиримось.

Софія дуже енергійна, жвава, любить бути в центрі  уваги і не ділить цю увагу ще з кимось. Влаштовує міні-концерти, виступає для нас з переодяганням і зміною образів.

Сонечка непосидюча: довго на одному місці чи за одним заняттям втриматись не може. Любить знайомитись з новими дітками.

Вона дуже кмітлива дівчинка. Нам часто кажуть, що розвинена наша дитина не по своїм рокам. А це, як батькам, дуже приємно чути. Часто дивує нас своїми висловами чи розумінням якоїсь ситуації.

Що важливим для вас є у вихованні

Довіра дитини до мене, впевненість її у тому, що мама на обмане і зробить все, що пообіцяла. Мені дуже важливо виховати добру, милосердну, чуйну доньку, яка в майбутньому буде допомагати тим, хто цього потребує.  Також, звичайно, хочеться, щоб вона була порядна і вміла себе гарно вести серед людей.

“Не потрібно виховувати дітей, потрібно виховувати себе. Всеодно вони виростуть такими, як бачать в своїх очах нас”, – і це правда. Неодноразово помічала, як донечка копіює мою поведінку чи поведінку тата.

На які життєві моменти найперше звертаєте увагу

Дуже хочу, щоб в моєї дівчинки з дитинства формувалась правильна модель сім’ї, вірне уявлення про те, якими мають бути чоловік та жінка, та які функції вони мають виконувати. Тому ми з чоловіком працюємо над собою.

Звертаю увагу, як Соня відноситься до інших діток. Мені важливо, щоб вона розуміла, що не можна осуджувати, вказувати на фізичні недоліки чи матеріальну забезпеченість, а звідси – і зовнішній вигляд.

Спільний час: скільки годин проводите разом і як то відбувається

Ми разом 24 години на добу. Так як Сонечка поки що не ходить в садочок, бабусі далеко, а татові потрібно заробляти гроші, то ми з донею постійно вдвох.  Вранці встаємо, готуємо разом сніданок і йдемо гуляти, гратись на подвір’ї, стрибати на батуті.   Разом годуємо кота й собаку.  Ліпимо фігурки з кінетичного піску, готуємо лялькам каву, читаємо книжечки. Щотижня всією сім’єю їдемо в парк на качелі, годувати тваринок  і їсти морозиво та попкорн.

Іноді я завожу Соню в гості до бабусі на один день. Це найбільша наша розлука, а тому дуже сумуємо одна за одною обоє.

Сімейні цінності: які передаєте і контролюєте?

Сім’я  та родина – найважливіше і найцінніше.

Намагаємося снідати та вечеряти усі разом за одним столом. Разом готуємо. Обов’язково раз на тиждень проводимо день сім’ї: ми з чоловіком залишаємо всі свої справи і кудись їдемо, щоб провести день разом та відпочити від щоденних справ. На Різдво та Великдень ми обов’язок їдемо до нашої бабусі та прабабусі, печемо пасочки, красимо крашанки, готуємо святкові страви та йдемо до церкви.

Для нас важливо:

  • повага до інших: не перебивати, не ображати;

  • ділитись з іншими: завжди пригощаємо діток, з якими гуляємо чи діток, чиї батьки по фінансовим можливостям не можуть дозволити собі те чи інше.;

  • бути милосердними до бездомних тварин: якщо зустрічаємо біля магазину бездомну собачку з добрими очима, то обов’язково купуємо їй щось поїсти.

Подарунки: як обираєте і створюєте свято?

Подарунки я люблю купувати якісні і бажані. Якщо це іграшки, то або ручної роботи, або відомих брендів. Завжди обираю подарунок завчасно, перебравши багато варіантів. Замовляю в інтернет-магазинах. Для вдалого свята замовляємо найсмачніший  та найкрасивіший торт, багато-багато кульок і запрошуємо найрідніших людей та маленьких друзів.

Навчання: що важливо, а що не потребує уваги?

Мабуть, я дивна мама, тому що маючи золоту медаль та червоний диплом зовсім не мрію, щоб у майбутньому моя дитина отримала такі ж «нагороди». Мені здається, що оцінки в житті зовсім нічого не значать. Так, я хочу, щоб вона писала без помилок, правильно будувала речення, вміла рахувати, але без досконалого знання тригонометрії, логарифмів та хімічних формул можна і обійтись.

Конфлікти з дитиною: як зберігати емоції, якщо дуже хочеться насварити?

Порахувати до 10. Це дійсно допомагає. А ще – просто обійняти її і спробувати все пояснити мовою дорослих. Я категорично проти фізичного покарання.

Завжди пояснюю Соні, що це вона зробила не гарно і мені дуже неприємно та соромно за таку поведінку.

Як прививаєте любов чи мотивацію до чогось?

Лише своїм прикладом. Марно дитину вчити чи, навіть, заставляти робити щось, якщо ми, дорослі, цього не робимо. Ну і, звичайно, потрібно пояснювати,  чому і для чого ми це робимо.

Чи відпочиваєте ви від дітей?

Відпочинок без нашої Софії – то не відпочинок: тоді всі наші думки зайняті тільки нею. Ми хвилюємся, як вона без нас, і не можем розслабитись. Хоч наша донечка дуже енергійна, жвава і бешкетлива, але найкраще нам відпочивається втрьох: мама-тато-донечка.

ПРО СОНЮ

Що любить робити?

Любить дивитися мультики, гратись на дитячому майданчику, кататись на самокаті, гуляти в парку, гратись на атракціонах і давати курочкам їсти.

Найкраща гра і чому?

Для неї –  найцікавіше гратися з прабабусею Катею в лікаря: дуже сильно любить її і хоче, щоб вона була здорова.

Якби батькам не треба було йти на роботу: чим би займались весь час?

Подорожували б, танцювали б і співали, грали б у різноманітні ігри.

Куди в Вінниці любить ходити?

В центральний парк, Подільський зоопарк та «Мегамошу».

Гуртки/діяльність з корисного дозвілля

Ми поки дуже маленькі: усі кажуть, щоб приходили, коли нам виповниться три рочки. Соня дуже любить співати і танцювати, тому  найближчим часом обов’язково поведу її на вокал та танці.

Про що вона мріє?

Мріє про наступну поїздку на море, щоб одягнути купальник і дивитись рибок у морі.
А я мрію, щоб дозволяла їй їсти стільки цукерок, скільки вона захоче.

Розкажіть, як проходить ваш день

Швидко, весело і коло мами.

Вранці ми просинаємось і йдемо готувати сніданок. Соня допомагає мені пекти її улюблені віденські вафлі або кекси. Потім гігієнічні процедури, зачіска і йдемо гуляти, ходимо по маминих справах, на пошту, в магазин. Потім потрібно приготувати обід, погратись, поспівати і потанцювати, поспати і можна зустрічати татка і морозиво, яке він нам везе.  Далі знову гуляємо, граємось з дітками. А потім – ванна з пінкою і солодкий сон.

Зазвичай я з чоловіком хочемо вже заснути раніше, ніж Софійка.

Який Софіїн улюблений колір і за що вона його любить?

Синій. Тому що улюблене море такого кольору. І небо, по якому біжать хмаринки, теж синє.

Які ігри та програми є в вашому  телефоні для дочки?

Ютуб. Софійка просить мене ввести пароль до телефона, а далі сама вже вибирає мультики, дивиться відео і фото із собою.  З ігор – любить пекти піцу на планшеті.


Стаття підготована в рамках співпраці з Юлією Мельник.
Юлія Мельник: організаторка тематичних фото проектів,  засновниця та власниця event-студії Юliam.

Фото надані Юлією Мельник.