Власник книгарні «ТУТ», Роман Крижанівський,  зустрічає вже на вході, проводжає всередину та одразу вмощує на зручні пуфики у формі книг. В мене розбігаються очі серед кольорових палітурок, знайомих та незнайомих назв, одразу хочеться підійти, взяти певну книгу і на цьому ж комфортному пуфику сісти її проглянути… Та нас чекає цікава розмова і тому одразу концентруюся, вмикаю диктофон, і ми починаємо …

Книгарня “ТУТ” |  Мегамолл, 2-й ярус,
Поділля City, 1-й поверх

Як давно у Вінниці книгарня «ТУТ»?

Перша вінницька книгарня відкрилася в червні 2016 року, а буквально місяць тому відкрилася друга. А взагалі по Україні, то їх зараз чотири. Наші магазини є також у Гайсині (з грудня 2012 року) і в Ладижині (з грудня 2015 року).  Тому можна сказати, що ми страшенно юні (сміється), але з молодих книгарень та без дочірнього капіталу, залученого ззовні, ми єдина  молода українська мережа,  чим пишаємося!

Романе, чому вирішили відкрити саме книгарню? Які риси характеру, мрії чи обставини цьому посприяли?

Ще з дитинства я дуже полюбляв читати, вся моя родина читає і, звісно, залучали до цього і мене, і мою молодшу сестру. Тому любов до книг у мене  змалечку! І як говорив Сковорода про «сродну працю»: потрібно, щоб справа, якою займаєшся, приносила в першу чергу задоволення.

Чому саме така назва у вашої книгарні?

«ТУТ» – це абревіатура, і вона розшифровується  як «Товариство Унікальних Творців», адже мені дуже хочеться залучати різних творчих людей, а не лише пов’язаних з літературою! (сміється)

А ось ці три слова на стіні: «Емоції, Спілкування, Задоволення» – це ваш лозунг чи кредо?

Це вже інша історія. Окрім назви, я також  довго думав над логотипом. Якщо його роздивитися, то там велика черепаха, на ній три кити, а на них стоїть наша книгарня, такий собі унікальний світ. Так ось ці три кити – це і є Емоції, Спілкування, Задоволення. А ще, до речі, у нас є навіть свої герої – книголюбчики. Це створіння, які народжуються, коли людина вперше відкриває книгу, а потім допомагають мандрувати читачам у світі літератури…

Що ще виокремлює книгарню «ТУТ» серед інших книгарень?

Багато хто казав, що члени нашої книгарні, нашого товариства (посміхається), я називаю саме так, адже моєю метою було створити саме команду, так от, кожен, хто є її частиною, – це великий любитель книг і експерт у певному своєму напрямку, своєму жанрі! Вони з величезним задоволенням розкажуть, допоможуть, порадять обрати і купити книгу, яка вам потрібна! Ви можете навіть сісти на зручному пуфику у формі книг і спокійно прогортати, полистати, почитати перед тим, як придбати. Я хотів, щоб книгарня «ТУТ» була, дійсно, особливим місцем, де затишно і цікаво.

Ваша книгарня – це справді унікальний світ… А як формуєте свою команду, набираєте працівників? Чи є певні критерії?

Є! В першу чергу, це особистий контакт, емпатія, тобто людина має відчувати емоції інших. По-друге, обираємо здебільшого людей досвідчених, які шукають постійну роботу, а не тимчасову. Також треба орієнтуватися у світі книг, жанрів, авторів… І робити це з любов’ю та вогником в очах.

І наостанок, чим ще здивуєте? Що порадите?

Є дуже цікава річ у нас, яка поза жанрами, це так звана «доповнена реальність»: поєднання розмальовки, книги та сучасних технологій! Ми її називаємо «Оживи дракона», адже за допомогою спеціального додатку для вашого гаджету, можна «оживити» створіння, які живуть на сторінках цієї розмальовки! Ви можете їх розфарбовувати, як бажає ваша фантазія! Це ексклюзивний продаж, їх більше ніде немає в Україні!

 

Фото: Таня Петрова