Вона дуже легка і цілеспрямована. В якісь моменти безстрашна і абсолютно не боїться бар’єрів. Тому що їх просто перед собою не ставить. Ірина Франчук, автор бренду ТМ PUDRA: про шлях від Вінниці до торгівельної марки, жіночність та важливість  хобі в житті кожної людини.

Розкажіть про себе…

Я – вінничанка, але близько десяти років проживаю в Києві. А ще я великий фанат декоративної косметики.  Тому все життя працювала саме в цій сфері з провідними торговими марками класу Люкс, де, в принципі, і отримала основний досвід та відчуття трендів. Саме цей досвід допомагає мені в розробці відтінків та текстур.

Про особливості…

Я не відрізняюсь геніальними талантами. Єдине, що зрозуміла, –  я мрійниця.  У мене просто в житті ніколи не було бар’єрів.  За освітою я психолог. У мене відсутні блоки, що зі мною може щось не статись. А тому я завжди вірю, що зі мною може статись все що завгодно. Я не мріяла ( я ж психолог, я аналізую дуже часто),  а просто пропрацювала тривалий час в цій сфері. От одного разу нас запросили на черговий тренінг. На ньому було страшенно нецікаво. Майже зі сну мене вивела історія про дівчину, яка створила торгову марку.  Тут я подумала: «Нічого собі!» Я була під таким враженням! Тому що завжди для мене люди, які створювали косметику, були надзвичайними, але дуже нереальними. І тут я подумала: от якби зі мною так трапилось ( ви ж пам’ятаєте: я не мрію, я просто маю те, що хочу).  Фантастичні речі трапляються. Просто вірте в це.

Маю принципову позицію: як психолог і волонтер (маю декілька діток, хворих на дцп, з якими займаюсь реабілітацією дітей) я сама проводжу тренінги. Для мене мої тренінги – це не лише про продукт розказати.  Я прагну змінити життя своє ї тих, хто поруч. І дозволити людям мріяти. Але також кажу, що якщо є мрія, ви завжди з собою повинні погодити, від чого для мрії здатні відмовитись.

Чому створили  косметику, а не одяг чи взуття? 

Як я уже казала, косметика – це все моє професійне життя, в якому я маю досвід та знання. А бажання створити з’явилось в момент, коли я проаналізувала, що української декоративної косметики просто немає. Та віра в те, що в нашій країні теж можуть виробляти достойні продукти, мене не залишала. Адже у нас для цього все є. Головне ризикнути та повірити в себе. І ми ризикнули … хоч на той час (2014 рік) були достатньо складні роки і було не зрозуміло, чи сприйме споживач українську косметику.

 

Що ви любите в PUDRA?

Коли я створювала ТМ, і мала назву, найскладнішим для мене була концепція і дизайн.  Одразу знали, що це буде марка з адекватними цінами, тому що український продукт у своїй країні має продаватись по дуже адекватній ціні. Це амбіційна торгова марка, дуже молода, але в ногу з часом. Не класика, але в тенденціях моди. Я люблю її за дизайн і за текстури. Якщо сказати, що в нашій  PUDRA є гордістю – це туш. Ми дуже довго над нею працювали, ретельно шукали сировину. Зробили металевий футляр, в якому туш не висихає.

Якість торгової марки декоративної косметики можна зрозуміти по туші. Тому що помада має свої особливості по текстрі, а туш – то показник ТМ.

 

Що має бути в косметичні кожної жінки і що з собою носите ви

Я колись аналізувала, що ж то таке жіночність. Перечитала безліч статей, і дійшла до висновку: жіночність – це те, чого точно немає в чоловіка. Він сильний – вона слабка. Він не фарбується – а вона має бути нафарбована. Я за макіяж натуральний, але  косметичці має бути пару варіантів помад або блисків. Тому що ми – жінки, у нас настрій змінюється. Обов’язково має бути пудра і рум’яна. І парфуми)

 

Що завжди є у вашому житті?

У мене є формула успіху і щастя, за якої у кожної людини має  бути три сфери: робота, особисте життя і хобі. Коли на роботі погано, і в особистому життя не так, як хочеться, завжди має бути «кімнатка» ( метафора), куди ви можете втекти. І це обов’язково.  Я вірю, якщо щороку ми будемо освоювати якесь нове хобі чи ремесло, до кінця життя ми будемо геніями. Те, без чого я взагалі не можу жити – це без хобі.

Я почала малювати в кризовий для мене момент. Уся квартира заставлена моїми картинами. Дуже важливо, коли ти чимось починаєш  займаєшся, щоб психіка перемикалась і забувала про все інше.  Я ще граю на фортепіано. В один момент захотіла навчитись грати на гітарі.

Я принципово не займаюсь в гуртках. Ми маємо обмежений час, комплекси, порівняння себе з іншими. З хобі ти маєш черпати благодатну енергію. На гуртках то неможливо, тому що тебе оцінює викладач і ті, хто присутні на занятті. Тому, всі гуртки і студії у мене вдома. Коли я займаюсь самостійно ( для того є купа літератури і ютуб), у мене стало все виходити. Бо я спокійна і мене ніхто не підганяє.

Мені комфортно, коли я наодинці з собою і від мене ніхто не чекає ніяких результатів, а я не чекаю похвалу. Хобі мають бути тільки для себе.

Часто ми закидаємо справу, тому що щось не виходить. Я завжди кажу, що хобі не для того, щоб поставити чергову галочку у власних вміннях. Це для вас.  Коли у мене щось не виходить в інших сферах, я просто приходжу, беру глину і просто з нею щось роблю.  Тепер навіть маю гончарний круг вдома, тому дуже тішусь. Роблю тарілки, кружки різні.

Важливо себе чимось займатись. Тоді ви почнете чимось горіти. Шлях робота-дім, дім-робота не дає іскри. Без хобі дуже важко бути щасливими.

Я дуже вірю в енергію роду. Цього  року навіть зробила дослідження своїх пращурів. Ми можемо брати енергію тільки звідти. То треба враховувати у справах, якими займаємось.

Три ваших ніколи

Я ніколи не піду на роботу чи зустріч без мейкапу. Ніколи не вийду на вулицю, коли у мене не укладене волосся. Люблю прикраси. І завжди їх ношу, навіть у супермаркет. Не знаю, можливо, вони додають мені впевненості та жіночності.

 

Яке місце жінки біля чоловіка?

Для мене чоловік і жінка – то абсолютна свобода. Я вважаю, що вони разом не для того, щоб було складно чи важко.  А для того, щоб їм було комфортно  та цікаво вони обовязково мають доповнювати та розвивати один одного . Я дуже вільна по характеру. Не визнаю таких історій, аби запитувати: « А де ти був, коли прийдеш, а що робив.» Для щастя не можна затискувати один одного в клітку і заставляти оправдовуватись. Для мне кохання – це свобода і гармонія. І функція жінки – тільки наповнювати і дарувати любов. А функція чоловіка –  любити і забезпечувати  фінансову стабільність  і безпеку.

Пам’ятайте, жінка – це муза. Не варто присвоювати чоловічі риси, такі як агресію, занадто активність. То риси чоловіка. 

pudra-cosmetics.com.ua

Фото: Вадим Пошелюзний