Лілія Стеценко – практикуючий майстер рейки та глибинних практик. Прийшла в практики для покращення свого психо-емоційного та фізичного стану, але залишилася надовго: вже більше 8 років постійно займається лише цим.

Розкажіть про те, чим займаєтесь, і чому саме цим

Для мене було знаковим зцілення себе. Дуже швидко я відчула результати. Просто захотіла жити по-новому, ставати все більше собою та розвиватися далі. Це дуже надихнуло займатися медитаціями. І життя набуло нового змісту.

Перед тим як стати майстом Рейки, перед самою ініціацією, я запитала у свого Майстра, чи не надоїсть мені займатися лише цим. Він посміхнувся і сказав, що життя майстра дуже різноманітне, і сумувати не прийдеться. Я тоді ще мало розуміла про що він. Але справді, якщо порівняти свій досвід, коли я працювала в офісі, в магазині, в бізнесі – це все дуже одноманітне. І постійно були жорсткі рамки, в яких завжди було тісно. І розвивало лише особистість в різних проявах. А життя майстра схоже на гірську швидкоплинну ріку, яка стімко курсує до Океану. Яка руйнує все штучне, придумане, всі ідеї про себе якусь, всі концепції та програми.

Це як постійно підійматися на гору, а потім падати в невідоме, незвичне, втрачаючи всі орієнтири, всі звичні схеми, все, що можна назвати собою. Наприклад, свої амбіції. Я дуже амбіційна по характеру була, все прагнула досягнути великих висот, стати крутим бізнесменом, потім відомим майстром. І життя все мені показувало – не те, не туди. Коли я втрачала набуте, зароблене, я відчувала, що я не та, як про себе щось придумала. Бо все в світі говорило біжи, досягай, давай швидше, більше, успіх, карьера, гроші… Я сильна, я сама… І билась головою о стіни свого его. Поки не дозволила потоку енергіі вести мене.

Саме цікаве, для мене зараз інтересним стало саме Житя у всіх його проявах. Не швидкість, якість, не результат, а сам процес. Проживати його наповну кожну мить. Воно наче Потік та безмежне джерело: швидко проводить, наповнює та змінює. Інакше сприймаються ситуації та події, зустрічі та все інше. Все має свої причини, наслідки та глибинний зміст. І все це відкривається. А життя стало набагато простішим. І це така тенденція, що задоволення приносять квіти під вікном та аромат полуниці, отримую величезну радість від звичайної прогулянки з собою чи поїзки на трамваї. Легко прийняти різні ситуації та всіх людей.

І мені дуже цікаво працювати з людьми та бачити чудеса кожен день. Як життя кожної людини починає змінюватися завдяки практикам, як людина інакше мислить, відчуває, як стираються штучні маски, образи, програми. І людина починає жити радісно, знаходити та відкривати себе. Як купа хвороб та проблем стає лише можливістію для змін та самими змінами. Тоді людина розцвітає, молодшає і живе Своє чудове, свідоме, повноцінне життя.
Майстер це не про присутність, а про відсутність.
Кожен раз ставати пустотнішим, як бамбукова флейта, лише інструмент традиції. Та проводити те, що потрібно конкретній людині. І це постійна робота над собою, над спустошенням від себе.

Про що розкажете в Вінниці? Що то будуть за зустрічі з вами?

У Вінниці буде низка подій. 13 червня пройде два ознайомчих заняття, де я з радістю поділюсь досвідом, знаннями. Ми зробимо багато практичних занять, щоб кожен зміг відчути собою все те, про що я буду говорити. І при бажанні всі зможуть прийти на навчання і забрати це з собою. Бо це практика і потрібні певні дії, щоб був результат.

По-перше, буде знайомство з японською традицією Рейки. Це чудова практика природнього зцілення. Дуже люблю цю практику за ту простоту та ефективність, яку вона несе. Мудрість цієї практики відкривається не відразу, а лише згодом. Спочатку – це оздоровчий ефект, емоційно-психологічний порядок, наповнення силою, відповіді на свої питання. Потім відкривається практика як шлях духовного зцілення та розвитку. Нещодавно на круг рейки прийшла мама двох хлопчиків, рік назад вона дуже нервувала і хлопці весь час хворіли: купа таблеток і тд. За цей рік, що вона практикує, вони зовсім не хворіли. Вона дуже сильно змінилась, і змінюється надалі. Ті люди, які практикують, у них дуже сильні зміни у всіх сферах життя.

Друге заняття – це практика Глибинний Дотик. Це зовсім інша практика, бо багато людей плутають. Тому трохи розкажу.
Ми будемо займатися в парах та ходити по залу. Це тілесно-енергетична практика. Де розвиваються різні форми уваги. Увага – це великий інструмент розвитку свідомості. Бо де наша увага, там і ми, там і енергія.
Тіло дає прекрасну можливість тренувати свою увагу. Наприклад, звичайна прогулянка по місту стає вже практикою, динамічною медитацією, де йде тотальна присутність тут і зараз. Думки стають повільні, і їх легко спостерігати. Приходить велика порція енергії, в такій ході можна довго ходити і не втомлюватися. А тіло дуже змінюється завдяки практиці. Хребет займає своє природне здорове положення, вирівнюється, тіло звільняється від блоків та затисків, людина легко може знімати їх. Тобто, людина починає дуже гарно відчувати своє тіло та допомогати собі. Передається форма самомасажу. Також після навчання можна буде працювати з іншими людьми.

Після презентації буде можливість навчитись та працювати з собою. Дві практики, які дуже сильно доповнюють одна одну. Про це я більш повно розкажу на презентаціях.

Також плануємо ретрит глибинних практик та медитацій 22 та 23 червня. В Києві регулярно проходять такі ретритні дні, у нас є група практикуючих, і ми постійно розвиваємося завдяки таким дням. І кожен може познайомитися з усіма глибинними практиками: у нас буде глибинний дотик, глибинна гімнастика, хвиля, звук.

Ретрит глибинних практик – це дійсто дуже дієвий спосіб змінитися та відчути себе по-новому, оживити себе на всіх рівнях. За такий короткий проміжок часу за рахунок того, що ці практики енергетичні, вони дають дуже дієвий результат. І тіло швидко відновлюється, з’являється багато сили, витривалість, гнучкість. Ми будемо працювати з тілом, емоціями, психологічними станами.

Коли починаєш себе чути, змінюється все навкруги. Звільняється час для себе, для занять з собою, змінюються пріорітети, відпадають непотрібні зв’язки, робота, діяльність, яка не приносить задоволення, купа справ і з’являються нові цінності. Відчути себе, почути голос своєї душі, знайти відповіді на те, що турбує. Це дуже важливо для кожної людини: не бігти за порадами, не шукати десь і щось, когось, не пробувати навмання один раз, потім другий, третій, не бігати по колу одних і тих же подій, а відразу відчути та вирішити, що твоє, а що ні. І так жити. Це про внутрішній стрежень, про знайти свій центр, про бути тут і зараз. І це кожен може досягнути завдяги медитаціям та глибинним практикам. Вони дуже цінні інструменти розвитку.
Саме це ми будемо робити на наших практичних заняттях. Коли людина відчуває своє тіло, вона не нашкодить собі та іншому.

Про що я вас не запитала?

Мене завжди цікавило питання, що таке Життя та навіщо воно потрібно. В чому його сенс, місія. Бо цей короткий проміжок часу між народженням та смертю можно прожити дуже по-різному. Мене турбувало питання, що я несу цьому світові, як можна змінити те, що вже є. Зараз бачу зміни лише через зміну свідомості. Чим більше буде усвідомлених людей, які відчувають себе, відкриваються справжній істинній природі, зцілюють себе та допомогають близьким своїм, змінюють своє життя більше на служіння, ніж споживання – Світ буде змінюватися. Буде більше любові і світла, радості та щастя. Все залежить від нас, наших думок, наших емоцій. Ми створюємо собою цей світ. Від кожного з нас залежить, яким він буде завтра. Тому бажаю всім ставати більш свідомими, розвивати увагу, відчувати себе, своє тіло та вчитися зцілювати себе.


{Чт. 13.06, 18:30-20:00
Ретритні дні | Практика Рейки і медитація Ошо з Лілією Стеценко
Забронювати місце: 067 4304893}

Фото з фб-сторінки Лілії Стеценко