Вінничанка Марина Ваталінська розповідає, як бути мрійницею, з чого почалось її захоплення малюванням і те, як малювала листівку для «Дитячої  Планети»   

Як прийшла ідея намалювати ілюстрацію для «Дитячої Планети»?

Я мрійниця і тому обожнюю фантазувати, а оскільки в душі я велика дитина, тому тематика казки мені найближча. А на пропозицію Марини Прісняк (головного редактора журналу «Амбітна Пані») намалювати для парку святкувань днів народження ілюстрацію, я погодилась із превеликим задоволенням. І малюнок нафантазувався сам, а рука потягнулась  до паперу. Діти, казка і трохи кольору – ось і ілюстрація.

ambitna31171

 

 

 

Де знаходите Музу?

Черпаю своє натхнення, як в архітектурі нашого міста, так і в людях, в книжках, в музиці, в роботах інших художників та митців, завдяки чому навчаюсь новому. Доречі, надихаюсь роботами фотографів, перемальовую їх бачення світу на папір та дарую їм свої малюнки. Більшість робіт та підказок інших художників допомогли мені знайти своє бачення стилю малювання.

Велике значення для мене мають люди, які знаходяться поруч. Вони мене надихають та підтримують у будь-яких починаннях. А головним поцінувувачем моїх робіт є моя половинка. Саме він мене спонукає та заохочує до створення нових малюнків, а це є найкращою винагородою. Тому малюю для всіх, для нього і для себе, як насолода дотику до чогось іншого – казкового.

Розкажіть про свої звички

Стосовно найулюбленішої звички вагаюсь відповісти, оскільки у мене їх забагато. А саме забагато, мабуть, більш не корисних. Наприклад, маю таку звичку – дуже полюбляю їсти М&М та запивати їх Schweppes. А люблю за те, що цукерки кольорові та смішні, а швебс має нетипово солодко-гіркий смак. І саме таке поєднання смаку мене спокушає і я забуваю, що це шкідливо. Але вони такі забавні, що не можу стриматись. Також  маю звичку накручувати на пальці волосся, що я роблю дуже часто та у будь-якому місці. Але самою улюбленою звичкою є читання книжок. Не інтернетної версії, яка є доступнішою. А самий кайф піти купити книжку та відчувати її у руках, пролистуючи кожну сторіночку. Тому, маючи у гаманці гроші, обов’язково потрачу останні, але куплю книжку.  А ще, як кажуть друзі – маю таку звичку, як шокувати їх. Оскільки кожна моя ідея пов’язана з ними, тому я. пропонуючи щось створити, кудись піти або поїхати,  це роблю особливо прикольно, перетворюючи у кумедну ситуацію.

Який ваш найтепліший спогад?

Найтепліший спогад пов’язаний із новорічним святом, який досі згадую із посмішкою. Коли мені було років вісім я зрозуміла, що, нажаль, Діда Мороза не існує. Але по-дитячому вірила у новорічні дива, що і досі роблю, і все- одно чекала, що до мене у новорічну ніч прийде чарівний Дід Мороз і принесе подарунки під ялинку. І ось я просинаюсь від шороху у сусідній кімнаті, тихенько підкрадаюсь і заглядаю в щілину з надією побачити Діда Мороза. Але переді мною картина – тато особливо бережливо викладає подарунки, намагаючись створити якусь кумедну фігурку, а мама в цей час достає із червоного мішка подарунок за подарунком. І тут я розумію, що це самий найкращий подарунок : Дід Мороз – це і є мої батьки, які любляче створюють мені новорічне чудо. А те, як вони намагаються здивувати мене та зберегти дитячу мрію у Діда Мороза, зробило для мене їх чарівниками і особливими. І я зрозуміла – неважливо, що там під ялинкою, я з посмішкою лягла у ліжечко із думкою, що вони у мене найкращі і бережу цю мить та відчуття по сей день.

ambitna304

З чого почалось ваше малювання?

З того часу, як знайшла скетчерів – малюю постійно. Вони стали моєю рушійною силою розвивати в собі творчість. Малювала не завжди, а тепер це моя ціль, моя суть. Коли їду десь у подорож, сиджу в кафе, відпочиваю – я малюю. Навіть зробила собі за правило – хоча б раз на тиждень, намагаюсь вийти передчасно до роботи, обов’язково купую в улюбленому кафе чай та йдучи пішки до роботи. По дорозі знаходжу гарне місце, яке мене надихає саме в цю мить і присідаю зробити замальовку.

 

Що є в вашій сумці?

Напевно я точно не типова дівчина. У моїй сумочці ви явно не знайдете косметичку, помаду або інші косметичні засоби. Моя сумка завжди забита блокнотами – Sketchbook, олівцями, лінерами, фломастерами та іншими матеріалами для малювання. І обов’язково знайдеться місце для книжки. Але люстерко, як і будь-яка дівчина, обов’язково ношу із собою.

Опишіть Вінницю: яка вона, вашими очима

Я дуже обожнюю наше місто та природу, яка оточує навколо. Люблю прогулюватись просто містом, одягаю навушники та йду насолоджуватись його краєвидами. По-особливому люблю сидіти над річкою Бугом і дивитися вдалечінь – це відомі всім вінничанам місця: перше знаходиться по вулиці Першотравневій, внизу колишньої дитячої лікарні. Інше ж за територією лікарні імені Ющенка. Там по-особливому спокійно і романтично. На природі я відпочиваю і сповнююсь енергії та натхнення.

Фото: Таня Петрова
Місце: арт-кафе THE FACTORY

ambitna3132