Валентина Золотарьова, засновниця косметологічного салону «Мадлен» , власниця нагород Stella International Beauty Awards 2017 та «Орден Королеви Анни «Честь Вітчизни», розповідає про те, як бути успішною жінкою та щасливою дружиною .

Ви стали людиною року, отримавши премію Stella International Beauty Awards 2017. Ваші відчуття і перша емоція від нагороди.
Ніколи не чекала таку нагороду. І хоч започатковувала косметологію в Україні, я просто понад 25 років сумлінно працювала над собою і тим, щоб навчати цьому інших косметологів турбувалася про красу своїх пацієнтів через їх здоров’я, перш за все я була лікарем. Йшла своїм шляхом. І коли присудили цю премію (а вона обирається колегами в галузі), була вражена, вдячна і щаслива. Я отримала цю номінацію дякуючи моїм колегам, які визнали мій вклад в розвиток косметології в Україні. А відчуття таке неймовірне, правда.
Ви також отримали нагороду «Орден Королеви Анни «Честь Вітчизни». Розкажіть про це
Ця нагорода прийшла до мене від Асамблеї Ділових Кіл України. Гідну Королевської честі нагороджена міжнародним « Орденом Королеви Анни « Честь Вітчизни» на срібній зірці за сумлінне служіння Україні та до 1000-ліття народження Анни Ярославівни- Князівни Київської, Королеви Франції. Вона для мене дуже важлива, це я зрозуміла тоді, коли отримала її. Ніколи про нагороди навіть думки не було. А тут раптом одна за одною нагороди та визнання. Не буду лукавити, мені це приємно.

Кар’єра і сімейні відносини: наскільки доповнює і в чому заважає
Мені пощастило в тому, що мій чоловік розумів мене. Спершу моє бажання стати лікарем косметологом-дерматологом тоді, коли я викладала в педагогічному інституті, йому здавалося абсурдним. Але потім, шляхом розмов, я впевнила його, що це професія, за якою стоїть майбутнє. І я бачу себе саме в ній. Я пройшла курси по косметології, а згодом і специализацію по дерматології. Через пару років ми відкривали свій салон. Якби не його підтримка, не його віра в мене, мене б такої не було. На той час він залишив вже службу в рядах Радянської армії, став пенсіонером і був повністю підпорядкований нашій сім’ї. Ми з ним вдвох йшли цією дорогою. Я не можу сказати, що була лідером. Скоріше всього, що лідером був він. А я йшла за ним. Він пробивав дорогу, вирішував всі питання і дозволяв мені займатися тим, чим я хочу. А ще вірив в те, що кошти , які ми заробляли і витрачали на мою освіту, та освіту наших дітей стануть найкращими інвестиціями для майбутнього. Так і сталося.
Зараз, дивлячись назад, я просто дивуюсь, наскільки він мені довіряв. І наскільки він допомагав мені. Саме він допоміг мені стати такою, яка я тепер. «Мадлен» ми маємо тільки завдяки тому, що ми були удвох. «Мадлен» має зовсім інший рівень, тому що наш салон має високу професійну якість. Як кажуть в народі, якщо вже не допоможуть в «Мадлен», то не допоможуть ніде. Але мені прикро, що нам приходиться виправляти помилки косметологів. І знаєте, прикро в тому, що спочатку люди йдуть куди-небудь, а лиш потім розуміють, що тільки лікарі мають право лікувати шкіру, та її естетичні недоліки. Дуже хочеться, аби люди були більш обізнані в тому, що стосується перш за все безпеки їхнього здоров’я, а потім вже краси.

Чоловік і жінка. Що має бути у відносинах і чого треба уникати? Яка вона, жінка, коли його?
Я зараз буду говорити з боку зовсім іншого покоління, аніж того, яке звикло отримувати все і зразу. Моє ставлення до чоловіка базувалося на великій повазі до нього. Я вважаю, що це головний критерій у відносинах. Головне – повага і турбота. Мабуть, це і є любов. Я не розумію другого поняття. Я мала до чоловіка велику повагу, довіру. Він був надійним. Це давало мені сили, щоби робити проекти і йти далі. Я думаю. Ці критерії вічні.

Вона його – це та жінка, яка поважає , яка розуміє, і яка турбується про своє обличчя як жінки ( не в косметологічному плані, а як людина). Я вважаю, що ім’я і прізвище ніколи не мають бути заплямленими. Для мене прізвище дуже дорого коштує. Я його обличчя і цим все сказано!

Косметологія. Про що варто знати кожній жінці?
Жінки забувають вчасно турбуватися про себе. І приходять, як правило, тоді, коли ми не можемо зробити все, що вони бажають. Ми не можемо повернути час назад. Коли вони молоді, красиві, здорові, тоді треба пам’ятати про те, що вони такими будуть не завжди. На красу, як і, наприклад, на стоматологію, завжди мають бути час і фінанси. Косметологічний догляд – це є стиль життя. І це треба розуміти. А ще варто усвідомлювати, що настане такий час, коли вона побачить в дзеркалі зовсім інше відображення. А це відображення буває тоді, коли процеси старіння вже запущені. Догляд за собою – це ознака інтелекту жінки , особливо жінки дорослої.

Що варто знати про «Мадлен»?
Наш салон надає послуги високого професійного рівня незалежно від того, яку ми процедуру проводимо: застосовуємо інекційні мотодики чи лазерні технології, доглядові чи лікувальні процедури, манікюр, педікюр чи моделювання нігтів. У нас – лікарський заклад, який має ліцензію Міністерства Охорони Здоров’я України. Якщо пацієнт не знає, до якого косметолога йому йти, то він в першу чергу має обирати медичний заклад, тобто лікаря. Таку ліцензію мають лише лікарі , які мають певний досвід, категорію, відповідне вимогам приміщення, дозволи. Про це важливо пам’ятати. Є велика кількість закладів, які всього цього не мають. Лікарською косметологією, зокрема, мають право займатись спеціалісти дерматовенерологи, які мають субспеціальність по косметологіі, та ліцензію на цю приватну практику. І все. На дверях такого закладу буде написано: лікарсько-косметичний салон, або клініка .
Ви маєте йти до лікарів. Зараз пацієнт сам винен у тому, які він має наслідки тих чи інших процедур, адже обирає зовсім інший параметр свого обслуговування. Турбуйтеся про свою безпеку!

Як впливають на діяльність «Мадлен» ваш досвід і відрядження?
Я досить часто в Україні і закордоном проводжу свої авторські майстер-класи. Тут я ділюся власним досвідом з косметологами. А ще виступаю як спікер на міжнародних конгресах. Я дійсно обізнана в трендах, я знаю новинки косметології, я в них приймаю участь. Тому розумію, які можуть бути ускладнення від тої чи іншої методики. А ще я «ніколи не сідаю в перший вагон». Краще зачекаю, доки та чи інша маніпуляція чи методика не покажуть себе у відхиленнях від норми. Я хвалю себе за те, що витримую певний час. А ще, дуже ціную своїх пацієнтів, тому не стараюсь робити те, що роблять інші. «Мадлен» – це індивідуальний підхід. Тому тільки те, що потрібно пацієнту, буде йому запропоновано.
Ці відрядження для мене теж є певним навчанням та досвідом. Є великий недолік – часто пацієнтам важко мене дочекатись. Але вони чекають, і я їм за це дуже вдячна.

Яке найкраще співвідношення у житті роботи, чоловіка, дітей і самої себе?
Я знову буду вертатись до своєї сім’ї. Тоді, коли я починала займатись лікарською косметологією, ми з чоловіком працювали над цим удвох. А наші діти нас розуміли. Мабуть., їм було не дуже добре, коли ні матері, ні батька не було вдома.
Як бути в такому бізнесі, коли твій чоловік не розуміє, я думаю, що важко. Із того, що я бачу на косметологічному просторі – успішними є ті компанії, де чоловік з жінкою знаходяться в одному бізнесі. Косметологічний бізнес потребує повної присутності. Ми залежимо від пацієнта і тому можемо почати прийом о 7 ранку, і закінчувати його о 23 ночі. Часто ми працюємо без вихідних и святкових днів. Сім’ї важко витримати таку маму.
Мені шкода тих жінок, яким приходиться доводити, що вони займаються улюбленою справою, що йдуть правильним шляхом, який дуже важливий для них. В моїй сім’ї мені пощастило – мене розуміють і підтримують.
Я 24 години була з чоловіком в одному бізнесі і від того була щаслива. Шкода , що це не продовжується вічно. Всьому свій час! Будьте щасливими разом! – A