07 квітня / 2017
Жіночий бізнес форум Новація
Вінниця, Хмельницьке шосе, 7,  Вінницька обласна філармонія

Придбати квитки: http://novation.club/wforum | +38 098 772 12 49

З Наталею Делієвою ми познайомились  в Одесі на конференції «Українки в бізнесі» декілька років тому. Уже зараз за сприяння Вікторії Рудоміної вона приїздить до Вінниці, щоб на жіночому бізнес форумі НОВАЦІЯ розповісти про власний досвід.

Відверто для “Амбітна пані” Наталія Делієва розказує про життя жінки, конкуренцію, сон і наставництво. 

 

Що відрізняє бізнес-жінку від звичайної жінки?

Сміливість! Бізнес-леді не боїться відповідальності! Це – найголовніша відмінна риса від просто хранительки домашнього вогнища! Businesswoman помітно з дитинства – вони, як правило, капітани команд в спорті чи у грі “Що? Де? Коли?”, вони пишуть твори на тему “Якщо не я, то хто?”, вони беруть на себе провину за вчинок слабшої дівчинки. Вони сміливі по життю. І хоча, практично всі жінки беруть на себе відповідальність за своїх дітей, але це трішки не те, діти – це твоя рідна “власність”, а ось взяти відповідальність на себе за життя інших людей! Не в тому сенсі, щоб повести їх в похід і бути провідником, а в сенсі, що від твоєї діяльності ведення бізнесу залежить їх матеріальний бік життя, адже цей бік життя дуже важливий. Як правило, кажучи “бізнес-леді”, мають на увазі власницю бізнесу! Сміливість брати відповідальність, сміливість перед суспільством, яке вважає, що доля жінки сидіти вдома, сміливість вийти з домівки і подивитись в очі бабусям на лавочці, сміливо подивитись в очі чоловіку та перевіряючим органам! Сміливість!

Звички ділової жінки

Пунктуальність, поставити мету та виконати її, мало спати та мало їсти, організованість – робити все за системою, спокій, тільки спокій (в мене так не виходить, але я намагаюся), впевненість та тверда хода, благодійність – допомогли тобі допоможи іншим, постійна досконалість!

Як правильно поєднувати жіночність, материнство, статус дружини і роботу?

Це важко! Але я знайшла вихід! Через те, що я не можу бути часто із сім’єю дома, зробила так, що моя сім’я зі мною на роботі. Мій чоловік – він мій водій, він мій діловод, він мій технічний директор, він мій логістик. Я з ним практично не розлучаюся. А доньку завжди беру у поїздки, на семінари, бізнес-стажування, тренінги. Виходить два в одному, по перше – ми разом, по друге – вона вчиться та отримує знання разом зі мною.

Які цінності сповідує успішна жінка?

Творчу самореалізацію, яка включає в себе – творче мислення, ініціативність, здатність до обгрунтованого ризику, впевненість в собі, адекватну самооцінку, вміння співпрацювати із партнерами, мотивацію досягнення, високу працездатність.

Чи існує в жіночих колах конкуренція?

І так, і ні! З одного боку, це привілей чоловіків – конкурувати, завойовувати, перемагати! А жінки, все ж таки, схильні до взаєморозуміння, співробітництва, гармонії. І тим не менш, жінкам, приймаючи правила бізнесу, хочеш не хочеш, але конкурувати прийдеться.

Жінки вміють об’єднуватися, чого не скажеш про чоловіків. Яскравий приклад – це громадські жіночі організації, яких наразі в Україні дуже багато. Наприклад, “Асоціація жінок України “Дія”, яку я очолюю, у нас 35 учасниць та серед нас геть відсутня конкуренція, через те, що у нас однакові цінності! А коли однакові цінності – конкуренції не може бути!

Як рости в бізнесі?

Нещодавно я повернулася з бізнес-стажування у Польщі, Чехії, Австрії. У всіх країнах ЄС наразі бум стартапів – це новий продукт чи послуга! Наприклад, у Польщі кожен четвертий стартап – жінка! Жінки частіше перемагають завдяки творчому підходу до бізнесу, реалізують свої захоплення, не керуються тільки розрахунками прибутків та витрат.

У Польщі бізнес-леді-початківцям, у тому числі стартаперам, значно легше відкривати справу. Там є, так звані, інкубатори підприємництва, бізнес – акселератори, які у всьому підтримують та допомагають, починаючи з відкриття фірми та до повної реалізації бізнес-проекту. У них там інвесторів називають дуже тендітно – ангели бізнесу! Також в Австрії велика підтримка для бізнес-фрау. Нам потрібно переймати досвід ЄС та жінкам придумувати іновації, тоді вони швидко злетять вгору в бізнесі!

Чи варто залучати до жіночого бізнесу чоловіків?

Хіба у нас є суто жіночий бізнес? Ми повинні прагнути до гендерної рівності – всі рівні. Якщо жінка – директор, то в її підпорядкуванні повинні бути саме жінки? Не згодна. Я – директор, і в моєму підпорядкуванні більше чоловіків, причому, заслужених та народних. Мені з ними комфортно, та я сподіваюсь, що їм зі мною також. Я вже 17 років директор театру “Маскі-шоу”. Я за гендерну рівність!

Декілька слів про ваш тайм-менеджмент

Мені шкода спати! Це ж скільки можливо зробити за 7 годин сну! Мене часто питають: “Як ти все встигаєш?” Відповідь проста – я роблю те, що мені подобається і для тих, кого я люблю. Тоді все виходить само собою, без напрягу і на все вистачає часу!

 

За кожною успішною людиною стоїть наставник. Можете розповісти про свого?

На моєму життєвому шляху зустрілася справжня жінка, яка стала для мене прикладом. Це Лідія Миколаївна Голубенко — професор, кандидат філологічних наук, декан факультету романо-германської філології Одеського університету імені І. І. Мечникова. Лідія Миколаївна — депутат Одеської міської ради кількох скликань. Вона балотувалася в мери міста Одеси. Можна досить довго перераховувати її заслуги, звання, нагороди. Головне — що вона справжня жінка, яка вміє гармонійно поєднувати різні види діяльності. Дивлячись на неї, розумієш, що жінка не тільки може, а й повинна йти у політику. Коли я у неї запитала: «Лідіє Миколаївно, як ви все встигаєте? При вашій зайнятості на роботі, вашому трепетному ставленні до дому, дітей, чоловіка, онуків, ви ще й на благо суспільства працюєте…» Вона відповіла мені дуже просто: «Я одеська мама, мої діти й онуки народилися в Одесі, і я не хочу, щоб вони залишили цю країну. Хочу, щоб вони завжди були поруч зі мною. А для того, щоб вони нормально жили і працювали на Батьківщині, треба будувати нормальне суспільство і стабільну країну».
Любі жінки! Ми всі хочемо, щоб наші діти були поруч із нами, жили у мирній процвітаючій країні! Тож давайте об’єднуватися! Давайте підтримувати одна одну! Давайте діяти!
Разом ми зможемо ще більше і ще краще!

Якби вас запросили стати ментором, на яких умовах ви готові допомагати порадами та робити корекції

БЕЗКОШТОВНО, тільки був би час!!!

Фото надані Наталею Делієвою