28 березня Вінниця побачить вашу нову колекцію під назвою “Єдина”. Що ви вкладали в цю назву?

Так, назва багатогранна і багатошарова. Усі події, які нині проходять в Україні, не залишили нікого байдужими. Назва народилась сама по собі. Я звернувся до тематики українського костюма, але все ж таки через великий-превеликий синтез. Ми любимо нові машини, новітні технології, а в українському одязі нам нічого не залишається, окрім жупана, вишиванки, вінка і шароварів. Такий одяг можна носити лише на деякі свята, такі як Івана Купала, День Незалежності і все. А що таке українська мода, той український колорит, як він може виглядати в спортивному одязі, буденному, у вечірніх сукнях?
Досить часто ми звертаємо увагу на речі, які уже пахнуть нафталіном. Ми його зчищаєм, купуємо дуже старенькі сорочки, дуже тішимося, тратимо свої вісімнадцять тисяч і думаємо, що то дуже класно. Я тримаюся осторонь ганчір’я, старої мебелі. Якщо якась річ надихала когось, вона мене не надихає. Речі мають бути твої: особисті, для тебе створені або ти особисто їх купуєш.
Якщо ми проглянемо останню колекцію Валентино, ми побачимо, що він чітко змалював українські костюми. Але україномовних елементів там тільки 90%. Я все ж таки постарався так як ми йдемо до Европи, створити проєвропейський дизайн, але щоб він був український.
Ще одна версія назви “Єдина” – єдина україномовна. Це перша колекція, яку я створюю в українському колориті. Душа в цій колекції є українська.

ocheretnuy10

Ми бачили в мережі дизайн запрошення до показу.

Так, я вистявляю деякі слайди зі своїми роботами над колекцією до інтернету. Але, я би сказав, то навіть не пів відсотка. То така собі замочна скважина, в яку навіть вставлений ключ. Все можна зрозуміти тільки тоді, коли її переглянути. Блок у нас величезний, більше сотні луків, де розкривається тематика. Стилістика різна, так як і різний клієнт. Не можна зачесати, заплести косу, всунути туди квітку і сказати, що то стильно. Жінки всі різні. І вони також відчувають, коли то їхня річ, а коли не їхня.
Одяг – це мова. іноді можна просто мовчати, а про людину говоритиме одяг. одна одиниця одягу – то є нота, а твір – то гамма нот. тому у мене блоки великі – розповісти є що.

Хто вас надихає?

Всі ідеї приходять зверху. Коли іде потік інформації, її потрібно швидко зафіксувати, тому що так само швидко все забувається, особливо дрібнички. Ще дуже надихають жінки, з якими ти працюєш. кожна їх часточка, емоція, характер, моменти життєві все ж таки вплітаються у вироби, щоб людина відчувала.
Ця колекція у мене для здорових зубів. Тут манної каши не буде, але буде десерт)

Коли ви творите?

Я більше жайворонок, вночі потрібно спати. Окрім того, ще є сім’я, діти, дружина. Я не путаю роботу з творчістю і родиною. Мені вистачає того потоку, який я маю.
На роботі мене надихає оточення, тканина, смужки, стрічки. Вдома цього всього немає.

Ви маєте режим дня?

Зранку п’ю багато води, фітнес, гігієна, сніданок. Насичений робочий день уже починається з кави та пошти десь близько 11-00. Закінчується день о 19-00.

Як ви проводите вихідні?

Вихідні дні я люблю проводити вдома. Мій відпочинок проходить у тиші, тоді я дійсно відпочиваю. Я прогулююсь у своєму саду, чи якусь страву готуємо. То приємні хлопоти і дозвілля. Мій ідеальний відпочинок – то година певної самотньості.

Творча людина завжди багатогранна. Чим ви ще займаєтесь, окрім моди?

Знаєте, я люблю готувати і полюбив цю справу ще з першого класу. Мама забороняла мені куховарити, тому що після мене на кухні завжди залишалося торнадо. А зараз мене спасає те, що моя дружина дуже полюбляє чистоту.

Що ніколи ви не внесли б у свою колекцію?

Зарікатися не можна. У мене є подружка, вона сама ландшафтний дизайнер, і раніше мене постійно просила зробити україно-мовну колекцію. Я постійно відмовлявся. В цей раз у мене будуть і виходи під пісні Вакарчука, і українська колекція.

ocheretnuy04
Як можна навчитись одягатись зі смаком?

Розкажу на прикладі казочки “Дюймовочка”. Жук забрав Дюймовочку, завіз її до товстої і зеленої Гусениці, а та каже: “Де ти її взяв”. Отак у нас і в суспільстві, і воно нас формує. яке у нас оточення – подивились на них, і перейняли на себе, і хороше, і погане.

Чи маєте ви людину, за успіхом якої слідкуєте, переймаєте якісь речі та звички?

Людина – це миттєва річ на землі. Сьогодні вона є, а завтра її збила машина, чи сталось горе, і вона розбита. Спиратись на людину це те ж саме, що спиратись на надломану палку: можна впасти і розбити носа. якщо ми на когось рівняємось – ця людина має на нас вплив. Краще працювати над собою, над власним “Я”, і опиратись можна тільки на себе.

Що таке успіх?

Постійно потрібно над собою працювати. Потрібно дивувати. Це – почуття, і воно має спалахнути. Емоції мають вирувати і бути відкритими, щоб ми могли зрозуміти, що ми хочемо.

Ви в чомусь категоричні?

Я дуже мінлива людина і люблю динаміку. Варто приділяти значення тому вітру, який нас несе. І якщо він віє неправильно, потрібно змінювати ракурс, але не опускати крила.
Я дуже ціную тих жінок, які справжні гурмани в одязі, які можуть скушувати цю страву. У мене дружина, наприклад, не любить солодкого, на що я кажу їй, що вона нещасна. Жінка, яка любить одяг, відчуває його.

Спілкувалась: Марина Прісняк
Фотографувала: Таня Петрова
Ресторан Churchill-inn, м.Вінниця, вул. 8-Березня, 1А, churchill-inn.com