Марії Кватернюк – 7 рочків. Поговорили з її мамою, Оленою Кватернюк, про виховання навчання та перемоги дівчинки.

Що важливим для Вас є у вихованні дитини?

У своїх відносинах із донею  хвалю  її в кожному випадку, коли вона цього заслуговує, підкреслюю  успіхи. Це допомагає  зміцнити в дитини впевненість у власних силах та заохочує для досягання нових поставлених цілей.

На які життєві моменти найперше звертаєте увагу?

В нашій родині намагаємось  посприяти налагодженню стосунків дитини в школі, на гуртках чи з друзями у дворі. З кожним чудовим, приємним досвідом, який отримує наша доня  під час спільного проведення часу в колі сім’ї, ми забезпечуємо  їй позитивне підкріплення того, що означає бути в теплих стосунках з іншими людьми.

Спільний час: скільки годин проводити разом і як то відбувається?

Залюбки проводимо весь вільний час разом. У нас дуже активна сім’я. Тому  відпочинок і час, який ми проводимо разом, в основному теж  активний: катаємось на лижах, на велосипедах, роликах, ковзанах, їздимо за місто з наметами. А іноді після важної неділі можемо просто включити сімейний фільм чи мультики, і також чудово провести час разом.

Сімейні цінності: які передаєте та контролюєте?

Передусім, це увага до власної родини та родин близьких людей. Вона передбачає обмін традиціями та враженнями, створення спільних емоцій, увагу та повагу до молодшого та старшого поколінь.

Подарунки: як обираєте і створюєте свято?

Кожна проведена хвилина для нас – це свят. Ми з чоловіком зайняті на роботі, Марія – на тренуваннях з художньої гімнастики. Від того ми проводимо мало часу разом. Тому всі свята у нас проходять в колі своєї родини.

Подарунки, зазвичай, Машулька обирає сама. Вона багато працює над собою, тому  тато, як чарівник, виконує майже всі забаганки своєї принцеси.

Навчання: що важливо, а що не потребує уваги ?

Марія вчиться  в 1-А класі  «Інтелект України»  школи №15. Дуже гарна програма. Коли робимо уроки, навіть мені цікаво читати і спостерігати різноманітний захопливий матеріал. Тому іноді  хочеться зробити домашнє завдання наперед.

Важливо те , що подобається Марії. Саме це потребує уваги: малювання, читання, різноманітні поробки, слайми та художня гімнастика. Не змушую робити її те, від чого вона не отримує задоволення. Звичайно, є обов’язки, які вона виконує справно, хоч і не завжди має бажання: прибрати в кімнаті, зібрати ранець до школи чи на тренування, та інші.

Конфлікти з дитиною: як зберігати емоції, якщо дуже хочеться насварити?

В такому випадку дуже добре,  коли є обоє батьків вдома. Поки мама злиться, тато намагається налагодити відносини. І навпаки. Конфлікти у нас бувають рідко, тому що Маша, як справжня спортсменка, дуже дисциплінована та стримана в своїх вчинках та бажаннях, що не може не тішити нас як батьків.

Як прививаєте любов чи мотивацію до чогось?

Насамперед, варто не розтрачувати даремно природну дитячу допитливість щодо навколишнього світу, а постійно її підтримувати. Іноді ми маємо для цього достатньо можливостей, особливо, коли в сотий раз чуємо з вуст нашого малюка «А чому?», «А як?», «А навіщо?». Але ми повинні пам’ятати, що ці запитання не ставляться для того, щоб вивести нас із себе, а для того, щоб задовольнити дитячу пізнавальну діяльність щодо навколишнього світу. Тому варто набратись терпіння й не дратуватись або, що ще гірше, не відбивати в дитини бажання ставити запитання. У бесіді слід розглядати дитину  як рівноправного партнера й намагатись відповідати на його запитання максимально точно та зрозуміло. А коли ми не знаємо відповіді на запитання, ми показуємо дитині, як і де шукати: в Інтернеті, атласі, енциклопедії. Це перший крок до правильної мотивації дитини отримувати знання. Щодо тренувань, то, звісно, після кожних змагань Маша отримувала якусь іграшку, яку дуже хотіла. У нас їх було вже 11, в тому  ж числі обласні. З них, в тому числі і обласні змагання, у яких Маша зайняла І місце: ми маємо 1 місць — 6;  2 місць — 4; 3 місць — 1.

Чи відпочиваєте ви від дітей?

Найкращий відпочинок – коли ми разом.

ПИТАННЯ МАРІЇ

Що любиш робити?

Люблю ходити на тренування з художньої гімнастики.

Найкраща гра і чому?

Міста, тому що під час цієї гри я вивчаю нові міста.

Якби батькам не треба було йти на роботу, чим би займались весь час?

Купались би цілий день в басейні.

Куди в Вінниці любиш ходити?

В парк: там різні гойдалки. Найулюбленіша – це «Орбіта». Одного разу з мамою каталась 3 кола підряд.

Гуртки/діяльність іншого дозвілля?

Відвідую спортивний клуб «Прем’єра» з художньої гімнастики.

Про що ти мрієш?

Мрію поїхати в Париж, щоб побачити Ейфелеву вежу та відвідати Діснейленд.

Розкажи, як проходить твій день.

Зазвичай, весело та цікаво. Зараз, на канікулах, у мене щодня тренування. Після – я з бабусею чи з дідусем гуляємо, ходимо в різні дитячі кафе. А якщо це вихідний, то з мамою і татом проводимо час разом на природі.

Який твій улюблений колір і за що ти його любиш?

Рожевий, тому що всі дівчатка люблять рожевий.

Які ігри та програми є в твоєму телефоні?

Безліч різних ігор та програм, але у мене на них майже не вистачає часу.


Стаття підготована в рамках співпраці з Юлією Мельник.
Юлія Мельник: організаторка тематичних фото проектів,  засновниця та власниця event-студії Юliam.

Фото надані Юлією Мельник.