В Вінниці виконавчий директор Центру лідерства УКУ Андрій Рождественський розповідав про концепцію «Leadership based on character», роль жінки-лідерки в сучасному суспільстві та творення гармонійного особистого і професійного життя. Основні цитати та коротко, про що говорили.

Хто такий лідер? Це людина, яка взяла на себе відповідальність в певний момент.

Що роблять лідери і що їх відрізняє від керівників? Наведу таку аналогію: є різниця між архітектором і митцем. Архітектор – це менеджер, людина, яка займається адміністративною діяльністю, а митець – то як лідер. Митця знаходять по натхненню. Тому лідер може займати позицію не вести за собою, а підштовхувати до дії. Іноді лідер надихає, іноді чинить жорсткі дії, в тому числі і підштовхує.

Що роблять лідери, і що не роблять керівники – це натхнення і підтримка інших людей, які йдуть на
шляху з вами. Важливий момент – стровення візії, бачення, куди ми рухаємось; натхнення, підтримка інших людей. Лідер завжди провокує зміни в світі: вони можуть бути локальні, або ж глобальні, але однаково то – зміни.

Між жінкою та чоловіком існують певні фізіологічні відмінності. Наприклад, є доведений факт, що
жінки частіше, ніж чоловіки, плутають право з ліво. Це повязано з тим, що чоловіки фізично займались
полюванням на мамонта, були націлені на кидок спису в звіра, то відбувалось одною рукою. Жінки ж
прали, в чому задіяні дві руки. А ще в родині було дуже багато дітей , 12-15, вони всі “розсипалися” по території, і мати мала їх всіх тримати в полі зору, аби контролювати їх безпеку. Тому периферійний зір у жінок набагато кращий від чоловічого. Саме ці відмінності часто несуттєво, але впливають на ті чи інші речі. Але для того, щоб надихати людину, не треба бути чоловіком чи жінкою, треба просто вміти надихати людину. Але, що дійсно поки є, – то статистичні дані, які кажуть, що є дискимінація патріархально налаштованого світу, який такий уже понад 2000 років. Тому, що дійсно важче робити жінці лідеру – це довести, що вона є лідером, в тому числі в чоловічому колективі. Це насправді складно. Тому ми, Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) спільно з Центром лідерства УКУ, вважаємо, що потрібна додаткова підтримка і допомога для тих, хто хоче цю ситуацію вирівняти. Тим більше, коли ми говоримо про демократичне суспільство і рівні можливості ( хоче, це трохи утопія, адже ми народжуємось уже з нерівними можливостями).

Є певні моменти, які закладені генетично та в вихованні з дитинства. Але лідерами стають. То можна в
собі розвивати.

Якщо вас драйвлять обставини, а не виходить то зсередини, це значить, що ви легко можте ставити
здобиччю і вами легко маніпулувати.

Всі кажуть, що лідер має бути харизматичний. Джон Коллінз, автор книги “От хорошего к великому”,
вважає, що сучасний лідер не має бути харизматичний. Більше того, харизма є досить великим
випробуванням для лідера, бо саме нею він може засліпити справжні відповіді.

Колаборація – то різниця між оркестром і джаз-бендом. Яка різниця між класичною музикою і джазовою? Імпровізація. Симфонічний оркестр не зможе зімпровізувати. Симфонічний оркестр – то надважка робота, синхронізація всього, що відбувається. Але це якраз таки про командну роботу. Виходить лідер, виходить менеджер, і є команда, яка працює як годинник. Це симфонічний оркестр. Це дуже добре і потужно. Але він не може створити нічого нового. А сучасний світ нового потребує. А що може зробити джазовий музикант? Швидко створити нове, зімпровізувавши. А коли виникає імпровізація? коли ми довіряємо один одному і підтримуємо один одного. Це відчуття іншої людини і намагання працювати з нею у синергії.

Лідер може приймати рішення, спираючись на свої цінності, і іноді проти своїх інтересів.

Теорія про пусте і про повне. Нецілісні люди дуже зручні і дуже комфортні. Ти їм кажеш, що має бути
“так”, вони з цим погоджуються. Потім змінюєш думку – вони знову погоджуються. Але коли настають
складні часи, і вам треба на когось спертись, спробуйте спертись на щось гнучке і на таке, що має
стержень. Це закладається нашими батьками, школою, спілкуванням і власним критичним судженням.
Програма «Жіноче лідерство та управління змінами» тепер у Києві!| http://www.knowledge.lvbs.com.ua/uk/news/1105

 

Текст: Марина Прісняк
Фото: Таня Петрова
Локація: Люди Fusion Place, м.Вінниця