­­­Тема здоровя та гарної фігури – для жінки одвічна. Як навчитися правильно харчуватися? Чи варто боятися дієти? Чи існують швидкі та корисні перекуси? Нам вдалося поспілкуватися з чарівною лікаркою, яка відповіла на ці та інші питання, розвіяла міфи та упередження про дієту та зарядила позитивом та мотивацією на весь день!

Віта Багрій – лікар-дієтолог, кандидат медичних наук, коуч – дієтолог,  консультант по раціональному харчуванню та корекції ваги в наукових і бізнес проектах:

«… оптимізм, розуміння себе, правильне харчування та спорт – в задоволення! Я вірю в те, що ми народжені, щоб насолоджуватися життям».

Що взагалі означає поняття «дієта»?

Дієта в перекладі з латині – «спосіб життя». Саме таке розуміння свого харчування забезпечує корекцію ваги та підтримання досягнутого результату. Це не обмеження себе в чомусь або те, що виникло на певний час, це ті правильні зміни свого харчування, які стають способом життя.

В моїй роботі з клієнтами спершу йде фаза індукції, тобто отримання знань, навичок, корекція порцій продуктів, докладання певних зусиль, щоб впровадити всі отримані знання в життя. Характерним для цієї фази є зниження ваги, підвищення працездатності та покращення самопочуття. Потім йде друга фаза –  фаза підтримки, яка допомагає підтримувати вагу, якої досягли в фазі  індукції. Вона  відповідає справжньому значенню слова «дієта». Якщо ви хочете зберігати здоров’я, молодість і красу, потрібно дотримуватись здорового способу життя постійно! Метою моєї роботи з кожним клієнтом є створення індивідуальної програми харчування, враховуючи  стиль та спосіб життя, харчові уподобання, фінансові можливості, переконання та науковий підхід раціонального збалансованого харчування, завдяки якому досягаються поставлені цілі!

Дієта і спорт – вони можуть «жити» окремо одне від одного?

Людина може бути здоровою і мати нормальну форму лиш тоді, коли вона відмовилася від пасивного способу життя і слідкує за своїм харчуванням. Але ще має бути і ментальне здоров’я! Адже, коли людина постійно погано налаштована, має депресивний настрій, це буде впливати на всі сфери її житті. Тому – оптимізм, розуміння себе, спорт і правильне харчування –для задоволення! Я вірю в те, що ми народжені, щоб насолоджуватися життям.

З якими питаннями до вас найчастіше звертаються?

Найчастіше, все-таки, звертаються з бажанням зниження ваги. Та є й ті, хто хоче набрати вагу.  Проблема є актуальною та важливою. Адже, якщо не нормалізувати вагу у підлітків, то потім часто доводиться лікувати безпліддя.  Також звертаються пацієнти, що мають певні хронічні захворювання і хочуть збільшити періоди ремісії . Останнім часом з’явилося досить багато клієнтів, які прагнуть навчитися правильно харчуватися.

Дайте, будь ласка, певні загальні поради щодо здорового харчування.

Що стосується їжі, то бажано, щоб харчування було дробним, невеликими порціями, 4 – 6 разів на день. Перерви між прийомами їжі 2,5-4 години. Сніданок є обов’язковим прийомом їжі. В раціон мають входити цільнозернові продукти, свіжі овочі та фрукти, білкові та молочні продукти, а також рослинні жири. Звісно, чим натуральніше, тим краще! Відмовитися від рафінованих продуктів та фаст-фуду – це не забаганка дієтолога, а необхідна умова збереження здоров’я і підтримання нормальної ваги.

Що стосується води, то її варто пити в залежності від того, яка у вас вага: 30мл на 1 кг ваги.

Ми всі живемо в ритмі нон-стопу сучасного міста… Порадьте, що можна вважати корисним ситним перекусом?

Я все-таки за те, щоб спланувати, що ви будете їсти протягом дня, заздалегідь. Потрібно подумати, де і що ви будете їсти протягом дня.

Можу запропонувати декілька варіантів смачних корисних перекусів:

  • натуральний йогурт та фрукти чи ягоди
  • сухофрукти та горіхи
  • домашній сир та фрукти
  • цільнозерновий хліб з авокадо та зеленню
  • овочевий салат з насінням льону

У ритмі нон-стоп у вас є вибір: зробити заплановану зупинку і подумати про те,  що, коли і як ви маєте і будете їсти поки ви здорові і у вас нормальна вага, чи подумати, коли вас змусять обставини.

Побажання від вас нашим читачам.

Я працюю на принципах «свідомого харчування». Одне з формулювань цього терміну є те, що свідоме харчування – це зміна наших взаємовідносин з їжею самим процесом прийому їжі, що призводить до покращення сприйняття себе, іміджу, свого тіла і якості життя в цілому.

Свідоме харчування – це любов до себе!

Фото: Таня Петрова