Фінансовий радник і планер. Розумний інвестор. Допомагає свідомим людям зберігати та примножувати капітал.

Хто ти і чим займаєшся

Я мама. І я мама більшу частину свого життя на даний момент. Тому що для мене щастя і здоров’я моїх дітей найважливіші. Але я щаслива мама. Тому що виховуючи дітей, я ні в якому разі не ставлю їх на перше місце. Адже коли я буду щаслива, буду займатися тим, що мені подобається, коли я буду насолоджуватися життям, діти біля мене будуть такі ж самі щасливі. Мені важливо показувати приклад для своїх дітей, що потрібно любити себе, дбати про себе. Відповідно, всі оточуючі, які тебе люблять, будуть щасливі разом з тобою. Тому, що коли ти наповнена, коли ти щаслива, коли ти насолоджуєшся навколишнім світом, коли ти зустрічаєшся з людьми, які тебе надихають – то ти можеш віддати все дітям, все, чим ти наповнилася. Ідеями, думками, які в тебе є, спокійно реагувати на будь-які ситуації: на те, як вони капризують, чи ще щось. Я мама, яка любить себе в першу чергу.

Я щаслива і відповідальна дружина. Я за спиною у чоловіка подбаю про те, щоб він був спокійний, щоб він був зайнятий роботою, щоб в нього не боліла голова, що з дітьми щось. Якщо йому потрібно дещо підготувати – підготую, якщо потрібно підтримати – підтримаю.  

А ще нещодавно усвідомила, що я все-таки незалежний фінансовий радник. Я пройшла довгий шлях до цього усвідомлення. В університеті нас навчали працювати в підприємствах і відомих компаніях. Я себе не почувала комфортно в тих установах, де була. Чому? Тому що я не бачила результату своєї діяльності.  Бачила процес, але не бачила результату. І мені важливо було, щоб від моєї діяльності,  від того, що я роблю, був результат. Зараз я бачу, що люди стають усвідомленими, фінансово вільними, вони розуміють фінансову систему світу. 

Я фінансист за освітою. Розповідаю іншим, які є фінансові інструменти, як зберігати/накопичувати/розпоряджатися грошима. Окремо дуже глибоко вивчаю фінансову психологію: як бути вільною і не залежати від грошей, так як не важливо, скільки в тебе грошей, щоб бути щасливою.

Стратегія і плани на майбутнє

Можливо,  це прозвучить банально, але я хочу зробити фінансово-незалежними пенсіонерів нашої країни. Тому що до пенсії нам треба готуватись вже сьогодні,  держава не допоможе. І моя вдача – навчити зараз молодих людей, щоб в 60 вони легко подорожували по світу. В них буде рахунок з коштами на ньому, вони розумітимуть, що вони спокійні,вільні і можуть дозволити собі все, скільки років їм не було б. Сьогоднішнім пенсіонерам я не зможу допомогти, бо так складена фінансова система в країні (сьогоднішні пенсіонери отримують пенсії залежно від того, скільки податків ми платимо). 

За що тебе вже знають?

Мама 2 прекрасних дівчаток Софії та Поліни. Любляча донька, я люблю своїх батьків і кожен день їм вдячна. Я студентка Вінницького Інституту Економіки Тернопільського національного університету.  Я книголюб, “ книжний червь”, фанат книжкових магазинів.

Я учениця Вінницької художньої школи на Першотравневій. 

Якщо так порахувати,  то в фінансовій сфері мене знають років 9-11. Я фінансист з досвідом 10 років. А від початку моєї приватної професійної діяльності зі мною працюють 30 клієнтів.

Чому тобі можна довіряти?

До зустрічі зі мною у клієнтів був хаос в фінансах. Вони не розуміли, як з ними поводитися, була 100% відсутня фінансова подушка. Після знайомства і роботи зі мною вони почали розуміти, що перш ніж йти в інвестицій, потрібно керувати своїми доходами і раціонально оптимізовувати свої витрати.

Я відповідальна, завжди чемна з людьми, ніколи не хочу продавати якісь певні послуги. Я продаю тільки свою експертність, свої вміння, свої сили. Для мене вкрай важливо, щоб людина була фінансово та інвестиційно грамотною. На своїх зустрічах не тільки показую фінансовий план, який розробляю, я й ще надаю матеріали,  які допоможуть краще розуміти, чому рекомендую вчиняти так чи інакше. 

Що нове про тебе мають знати?

Основна моя задача, або послуга, яку я продаю –  створена фінансово-інвестиційна стратегія на роки вперед.  У клієнта є готовий, покроковий фінансовий план до формування свого капіталу. Головне запитання, з яким звертаються: “Як почати інвестувати?” Але перша зустріч, яку я проводжу – це аудит. Ми розбираємо фінансову ситуації людини, і розуміємо, куди вона хоче прийти. Ми робимо фінансову матрицю, яку ділимо на сьогодні та завтра. В “завтра” ми пишемо, які фінансові великі цілі стоять перед людиною. Основна з цілей – це пасивний дохід, або капітал, який вільно допоможе подорожувати на пенсії. 

З яким запитом до мене можуть прийти? Як досягти великих фінансових цілей не беручи кредити.Наші банки нас навчили, що легше взяти кредит і виплачувати його все життя. Але, насправді, можна оптимізувати сьогоднішні свої витрати, при цьому не обмежуючи рівень життя(саме головне). Бо ми боїмося, що будемо економити. До речі, інвестиції чи накопичення – це зовсім не економія. Економити –  негативне явище, яке навпаки заважає при потоці грошей в житті. Економити ми не будемо, ми будемо тільки оптимізувати наші витрати так, щоб вони не витрачалися на незрозуміло які речі, а якраз на найголовніші. Коли у людини є чіткий фінансовий план і  2, 3, 4, 5 фінансових цілей, у людини з’являється фокус, на що треба працювати. Від того відповідно відсіюються деякі моменти, коли тебе покликали друзі, ти не подумав і пішов, потратив гроші, погуляв, чи ще щось. У людини є чітка стратегія від якої вона розуміє, що для неї є важливим, а що другорядним. 

Дуже часто сьогодні з різних боків на нас діють різноманітні чинники: давай підемо туди, а давай те купимо, реклама з усіх сторін нас затягує. А моя задача зробити так, щоб у людини був чіткий, конкретний фокус та основні його задачі.  Коли мій клієнт отримує дохід, якусь частину він відправляє на свої важливі фінансові цілі, а все інше може витрачати як йому заманеться – просто жити не зменшуючи сьогоднішній рівень життя. 

Частину щомісячного доходу відкладаємо на свої цілі, а те, що залишається – витрачаємо. Інколи здається, що цього не вистачає на життя. В таких випадках автоматично включається  змінення мислення в голові, абсолютно змінюються нейронні зв’язки,  і людина починає шукати, як збільшити доходи. Коли є план, у людини є ціль і розуміння, для чого працювати, куди треба інвестувати. Коли у людини є покроковий фінансовий план, у неї є розуміння куди рухатися, як збільшувати свої доходи(сьогоднішні). І коли вона збільшить сьогоднішні доходи, автоматично – збільшить ту відкладену частину на свої ціль. 

В чому твоя справжність?

Знання фінансово-інвестиційної системи України та світу. Вища освіта з теми фінансів,  управління фінансами. Це говорить про те, що я сама це все робила, читала, писала, здавала . Диплом фінансиста – це основне, що може підтверджувати мою експертність. 
Планую підвищити свою професійність як незалежний фінансовий радник курсом університету Kaplan University CFA,  який на цьому спеціалізований. 

Моїмі наставникамі є ментори Назарій Ровінський та Діма Ліонов, який є учасником міжнародної організації фінансових радників MDRT, куди входить 5% найкращих фінансових радників з усього світу.

На своїх консультаціях та на зустрічах з клієнтом я включаю елементи психології та коучингу. Є люди, які вже заробляють. І їм потрібні тільки план інвестицій підготувати і показати, як вони можуть зберігати свої накопичення. При цьому щоб накопичення не втрачали свою вартість, і щоб це були надійні інструменти.  А є клієнти, яким потрібно вийти на вищий дохід. Тобто це не лише попрацювати в бізнесі чи на роботі щось більше робити, це також щось змінити в своєму мисленні,  щоб дійсно сфокусуватись на збільшенні доходу. 

В чому твоя справжність?

Моя автентика в тому, що я мама. І я хочу працювати і бути активною самореалізованою мамою. В мене дома може бути аврал. Я ще 30 хв тому назад прибирала на 2 поверсі в дитячій, і я ще одягнена в домашнє, а через ще 30 хв у мене уже може бути зустріч. Автоматично все дуже швидко планується. Іноді бувають форс мажори, дитина забігає. І я все встигаю.
У мене є одна фізична вада, яку не видно у спілкуванні зі мною. В дитинстві у мене пропав слух на 50%. Вже з 6 років я ходжу зі слуховим апаратом. До 20 років я від цього комплексувала. Доки собі не показала, що це моя автентика, що я повинна бути собою і абсолютно через це не переживати. Я думаю, що саме це робить мене справжньою. Цей недолік спонукав мене бути сильною серед нових, незнайомих людей. Через свій комплекс я вибрала не бути слабкою, а бути сильною. Тому я думаю, що якщо є якісь нюанси, то я з ними справлюся. 

Розкажи історію провалу і головні висновки з неї

Якщо з останніх таких, то я не вважаю, що це провал, але це досвід, який привів мене до сьогоднішнього результату.  Роки 2 назад я познайомилася з дівчиною, яка займалась страхуванням. Я спробувала працювати в цій сфері. Але швидко зрозуміла, що це не моє і не про мене. В компанії більше хотіли заробити, ніж допомогти. І буквально за 2-3 місяці я зрозуміла, що це не моя діяльність. Я хочу розвиватися ширше, допомагати людям, щоб вони розуміли, чому саме ця страхова компанія їм не підходить; чому саме послугами цього банку потрібно користуватись для інвестування; які є можливості за кордоном.  І зараз я приймаю це як наступну сходинку, яка допомогла мені навчитися більше у фінансовій грамотності, щоб допомагати клієнту, а не продавати все через компанію, яка продає тільки страховки. Це була сходинка, яка дала мені розвиток. 

Інструменти з розвитку, які ти постійно використовуєш

Користуюсь програмою evernote, в якій записую всі свої інсайти, плани. Для мене важливо вчасно лягати спати, і я лягаю спати з дітьми. Це може бути навіть в 21.30, максимум 22-23 година. Прокидаюсь рано. Влітку це може бути і в 5, щоб зробити зарядку, помедитувати (медитації мене наповнюють). Так я занурююсь в себе, мені легше відкриватись, проводити час з собою. Іноді ще може бути книжка. Важливо спокійно поснідати поки діти не прокинулися. Вони мені не дадуть поснідати спокійно (сміється). Мені пощастило, що у мене чоловік шеф-кухар. Якщо повернутися на 10 років тому, ми проводили час вдома, придумували страву, брали продукти і разом готували. Завдяки чоловіку я взяла ці вміння і стараюся, щоб мої сніданки, обіди, вечері були цікавими, гарними, смачними та корисними. Збалансовано, без шкідливих страв. Інколи можна піццу.

Як ти аналізуєш записане в плани та нотатки?

Ідеально – кожного тижня.  Ми з командою так робимо раз в тиждень,  розповідаємо про інсайти, проблеми, над чим працювати. Так я теж роблю. Відкрила для себе БМП планування. Це швидкий метод планування. Він полягає в тому, що першим ти визначаєш, який результат хочеш отримати. Потім вивчаєш, навіщо тобі цей результат. Далі – які мої сьогоднішні дії, щоб досягти цей результат. Я проводжу це планування на тиждень, на місяць, на квартал і на рік. Це допомагає фокусуватися на головних задачах.

Як ти знаходиш час для себе?

Я не гуру в тайм-менеджменті, просто стараюся робити важливіші задачі ніж другорядні. Саме головне – я. Між медитацією і тим, чи зараз розкласти білизну, я виберу медитацію ( білизна ніде не дінеться).

Які твої плани?

Бути щасливою все життя.

Порекомендуй книгу/фільм/подкаст

Книга, яка вплинула на мене та на моє професійне життя – “Никогда не ешьте в одиночку”. Про спілкування з людьми.

Big Money – рекомендую слухати. Серіал – “Мільярди”.

Місце в Вінниці,  яке любиш

Район П’ятничан та центр, вежа.

Що робити, коли все надоїло?

Книжку читаю. Вибираю непрочитану зі списку. Деякі уже є скачені. Більшість з них психологічні. 

Як себе похвалити?

Я не вмію себе хвалити та приймати похвалу. Я знаю, що це проблема. Тому, що потрібно вміти, приймати, розуміти. В мене немає головних тригерів, але я хочу спробувати за свої досягнення купувати собі маленький подаруночок. Коли мені спокійно й комфортно, я розумію, шо рухаюся правильно. Я себе не хвалю, але слухаю зсередини.


https://www.facebook.com/vikilife
063 305 7302