Вікторія Вітер – мама прекрасної дівчинки Насті, перинатальний психолог, консультант з питань грудного вигодовування, засновниця курсів для вагітних “Родинна Колисочка” розповідає “Амбітній…” про справу, якій присвятила багато своєї душі.

Розкажіть про ваші курси
Свою роботу, курси, почали у 2013 році. Я закінчила київський університет та спеціалізацію “перинатальний психолог”, і зрозуміла, що маю створити курси для вагітних.

Особливість: курсів для вагітних у Вінниці, де б лекції читали психологи та консультанти з грудного вигодовування (ГВ), більше немає, окрім “Родинної Колисочки”.

Довіра: “Родинна Колисочка – це не бізнес. Це моя ще одна дитина. Я дуже люблю справу, якою займаюсь. Вона мені не в напряг. Я працюю і отримую задоволення.

Досягнення: За 5 років особисто я виросла професійно. Стала більш впевнена в своєму професіоналізмі, своїх знаннях. Вивчилась на консультанта з питань ГВ. Родинна колисочка також виросла. Розширила штат спеціалістів, почали співпрацю з пологовими будинками та ЖК

Плани: Їх багато. Але часто їх реалізація не в наших силах. Найбільша мрія – це те, щоб спеціальності консультант з ГВ та перинатальний психолог були зареєстровані на державному рівні, а ми могли спокійно приходити в пологові будинки та працювати офіційно, а не як волонтери.

Що ви даєте жінкам (як послугу)
У нас є послуги курсу лекцій для вагітних на теми пологів, ГВ та догляду за немовлям, гімнастика та йога, консультації з питань ГВ.

Чого ви навчаєте жінок (як робочий кейс)?
Якщо брати пологи, то це Фізіологія та психологія пологів, що має робити партнер на партнерських пологах, методам самодопомоги (дихання, розслаблення, масаж). Якщо це лекції по ГВ, то правилам успішного прикладання, як зрозуміти, чи вистачає молока, допомоги при лактостазі та нагрубанні. Догляду за малюком: купанню, як носити на ручках, психології малюка до року.

Де ви проводите навчання?
Ми знімаєте затишне приміщення в районі Урожаю. Займаємось на пухнастому коврику, що дає домашню невимушену атмосферу.

Що найцінніше отримають жінки після курсів?
Окрім інформації, жінки отримують найцінніше, що може бути – це підтримку. Адже часто бувають ситуації, коли родичі чи медики не підримують позицію жінки, щодо пологів чи годування грудьми, догляду чи виховання немовля. Також бувають ситуації, коли жінка в післяпологовий період потребує просто підтримки добрим словом і можливістю виговоритись комусь сторонньому. Ми завжди з радістю відповідаємо на запитання випускниць, стараємось підбадьорити і заспокоїти їх, якщо це потрібно, надати кваліфіковану допомогу.

Розкажіть про найбільші страхи і міфи
Більшість жінок, які приходять на курси, бояться пологів, а саме болю в пологах. Це один із найбільших міфів, що пологи це боляче, який ми стараємось розвінчати та налаштувати на позитивні та оргазмічні пологи)) Так, і таке є) А щодо ГВ, то тут міфів безліч) Можна книжку написати. Від “Не молочної породи”, “синього молока”, до того, що якщо “молоко в грудях кисне”. Звичайно ці всі” бабусині” міфи і страшилки ми безжально руйнуємо, керуючись сучасною інформацією та дослідженнями.

Фото надані  https://www.facebook.com/rodunnakolusochka
вул. Р. Скалецького 15а, 2 поверх, направо
097 127 9092