Він навчає інших удосконалювати себе. За власною авторською методикою організовує розвивальні заняття з ваджра йоги для дітей, тренує професійних спортсменів, проводить сертифікаційне навчання тренерів і організовує сімейні заходи.

Як сталась ідея займатись йогою?
У йогу я потрапив через біль. Колись займався вільною боротьбою. І так уже сталося, що отримав травму хребта. З цього моменту життя розділилося на до і після. Я почав у віці 17 або 18 років шукати спосіб, як відновиться. І так зустрів йогу.

Розкажіть про свій досвід та досягнення
Мій досвід складно вмістити в слова, оскільки я і є досвід. Для мене досвід – це найцінніше. То, що ніхто не може відібрати. Зараз я усвідомлюю значення досвіду. Про свій досвід скажу так: я навчився долати труднощі, досягати поставлених цілей, знайшов спосіб внутрішньої стійкості і само підтримки. Тепер мій досвід може підтримувати інших. В ньому є багато корисного для людини – це здоров’я, психіка і ментальні конструкції.

Що змінює йога і для чого потрібна?
В першу чергу, йога змінює стан. Розум стає спокійним, тіло розслабленим, а психіка – стійкою. З таких станів ми можемо подивитися на ситуації зі сторони, можемо міняти свої звички, шаблони, патерни.
Йога з коректним підходом до хребта вчить бережно ставитися до тіла і спрямовувати енергію в потрібне русло. Взагалі вважаю, якщо людина буде займатися йогою, то вона буде робити все, чим займається, краще відсотків на 20.

Хто та як з вами може займатись
Я веду заняття для дітей від 7 років. Так само займаюся з підлітками. Маю сімейні заняття, є тренером спортсменів і навчаю тренерів. Свої заняття я проводжу в Києві та в онлайн режимі. Є групові та індивідуальні формати. Скажу, що індивідуальний – найсильніший, так як там можна працювати з чіткими цілями і запитами, і вибудовувати стратегії і методики.

Контакти
http://kidsyoga.com.ua/
http://couch.vajrayogakids.com/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001210752243
https://www.youtube.com/channel/UCsVV-WhS7LWaVTv4RKGp_mQ

Яка ваша мрія?
Закінчити свої розпочаті книги і впровадити авторську методику в системи освіти.

Розкажіть про ваш ритм життя
В житті я люблю режим і системність, але при цьому щоб була гнучкість і творчість. Я підтримую в собі стан учня. І постійно шукаю способи удосконалюватись і навчатися. Раз на рік намагаюся пройти якесь актуальне навчання.

Розкажіть про окремий день: що в ньому є?
Звичайний день починається з 5-6 ранку. Відразу прямо в ліжку медитація. Потім – приготувати сніданок для сина в школу, провести онлайн тренування, відвести сина в школу, позайматися проектами і господарством. Провзаємодіяти з дружиною і молодшим сином. Потім проводжу заняття. Ввечері можу зробити остеопатичний сеанс дружині і дітям. Любимо пограти в ігри. Готуємося до сну з 20.30. Я люблю класти спати дітей до 22.00. І, зазвичай, намагаюся засинати усвідомлено через практику.

Улюблені автори та практики
У мене немає улюблених авторів. Хоча й є гідні книги, які я зустрічав в житті. Моя улюблена практика – це практика присутності або Махамудра.

Ваш корисний кейс
Задавати собі питання “Навіщо?”. Це допомагає відсікати зайве і усвідомлювати потреби.

Як від наміру перейти до рішення?
Для цього я намагаюся відкрити для себе якомога більше сенсів, навіщо мені це!

Що важливо у відносинах
У відносинах я ціную повагу, доречність, екологічність і відкритість.
З дітьми – важливо чути їхні потреби, не продавлювати кордонів і пам’ятати про мою відповідальність за них.
У відносинах з дружиною – менше переходити на особистості, підтримувати, піклуватися.
З батьками – це прийняття нашої різниці і при цьому спільності.
Кожен відповідальний за своє життя. І все, що ми робимо, – це наш вибір. Тому нікого змінити не можна, якщо людина сама не захоче. Подяка і чуйність.
З друзями – пошук точок дотику.
З незнайомими людьми – нейтральність.
З токсичними людьми – захист своїх кордонів.

Ваша сім’я: які звички в ній є
У сім’ї d нас є хороша традиція – бути разом по справжньому/

Важливі для вас сімейні події
Дні народження дружини і дітей, дитячі свята, поїздки на море і в гори.

Розкажіть про свої улюблені місця
Тут все просто: у мене немає улюбленого місця. Але я люблю місця, в яких мені комфортно і є відчуття, що я вдома.

Які любите отримувати подарунки?
З цим у мене є проблема – я не люблю отримувати подарунки, але радий їм (сміється).


Фото надані Євгенієм Чернецьким