Вінницька делегація поціновувачів автентичних страв повернулась з «Ресторації Шпігеля», м.Хмельницький, де відбувся ініційований Оленою Павловою з’їзд рестораторів зі всієї України, які досліджують та популяризують подільську кухню.

Ми привезли з собою і розповідали про вінницьке сало і хрін, особливість нашої картоплі, власне, “картоплю по-уланівськи”, а нас частували хроном – медом і обліпихою, борщем з сухофруктами і знаменитою зіньківською чорною ковбасою.

Стіл був дуже щедрим на нАчинку з м’ясом та білими грибами, мамалигу з сиром та шкварками, борщ із чорносливом, карпаччо по-українськи з буряка та козячого сиру, квашені огірки з медом, гарбузові паляниці із соусом, голубці із виноградного листя з гречкою на подушці із морквяного пюре, печеною качкою з яблуками у винному соусі, вишневим штруделем з надсмачним соусом…

“Огірки в меді, шоколадні цукерки з хріном, хрін калиновий, обліпихвоий, медовий, фарширована риба, картопля по-уланівськи, гарбузові паляниці, зіньківська ковбаса, вінницьке сало, мамалига зі шкварками, солонина, перловка з овочами, кулебяка по-подільськи, нАчинка з серцем і грибами, голубці в виноградному листі з гречкою і яловичино… Чесно кажучи, я всього не запам’ятав…
Вінничани об’єднуються з хмельничанами для підтримки подільської кухні за посильної участі львів’ян, одеситів, херсонців та киян.
Дуже приємно бути присутнім при творенні історії. Особливо, коли все так смачно. Особливо коли ти народився у Вінниці і вся родина по батьковій лінії живе на Поділлі. коли ти, можна сказати, виріс на вінницькому салі.
Рецептори – в раю.”, – так написав у себе на сторінці Фейсбук Всеволод Поліщук, співавтор книги “Львівська Кухня”, Клуб Галицької Кухні.

"Амбітна Пані" на засіданні клубу подільської кухні в «Ресторації Шпігеля»

 

Зустріч була тепло-дискусійною. Багато роздумів, часом – сміху, ідей до розвитку і явних кейсів для реалізації. Знайомі і незнайомі досі гості стали близькими і рідними.

Ще трохи офіційної інформації, поданої на http://ye.ua
«Ми маємо продукти, які вже давно є справжніми кулінарними брендами, слава про які вже давно вийшла за межі Поділля, – емоційно і захоплено розповідає одна із засновників клубу подільської кухні вінничанка Олена Павлова . – Вони прописуються окремою стрічкою в меню в багатьох ресторанах Львова. До прикладу, Музей сала у місті Лева на 80% складається саме із вінницького сала. Ще одним показником є те, що багато ресторанів в Одесі навіть знімають із меню печену картоплю, якщо в них не було поставки бульби з Вінниці. І це не дивно, адже ще 70 років тому її прославила проста повариха з села Уланів, що на Вінниччині, Глафіра Дорош. Ця жінка не лише «підсадила» на цей рецепт усю країну, а навіть отримала орден «Трудового прапора» за страву «картопля по-уланівськи», яку нині можна знайти в меню ресторанів Росії, Америки, Канади, Ізраїлю, Німеччини. Саме тому я переконана, що місцева продукція цілком може стати брендом, який слід просувати в усіх закладах громадського харчування».

«Подільський край займає велику територію – починаючи від Тернопільщини й закінчуючи Черкащиною й Кіровоградщиною. Тому палітра продуктів, які використовували подоляни є дуже обширною, – каже керуючий ресторанами «Ресторація Шпігеля» та «Південна Брама» Артем Блаута. – Подільська кухня дуже схожа з кухнею інших регіонів України, але вона, все ж таки, має свої особливості. До прикладу, подолянам властиво використовувати у приготуванні своїх страв сухофрукти. Також у нас на Поділлі є дуже багато водойм, тож і не дивно, що річкова риба посідає на нашому столі почесне місце. Якщо казати про випічку, то на території нашого краю переважає пісочне тісто, але раніше технологія його виготовлення трішки відрізнялася від сучасної. Так замість вершкового масла господині використовували смалець. І взагалі, у нас поширенішими є страви зі свинини, ніж із яловичини. Сало, підчеревина та шкварки для нас незамінний атрибут, як і багато років тому.Подільська кухня цікава та автентична. Ми почали розвивати культуру використання локальних продуктів (вирощених у нашому регіоні – прим. автора) ще вісім років тому. На сьогодні сировина, яку ми застосовуємо для приготування страв у наших ресторанах, на 95% складається із продукції подільських виробників. Це і крупи, і овочі, і м’ясо, і молочка. Так ми робимо свої м’які сири на кшталт філадельфії та рікоти, виготовляємо свій йогурт, лимонад, хрін тощо».