Жінка з ІТ

Білл Гейтс казав: «Є компанії, які мають свої сайти, а інших просто не існує». Багато хто хоче стати розробниками сайтів. Така професія має достатньо переваг – постійний розвиток, цікавий досвід, зарплатня, престиж. Але більшість вигадують куди більше причин не братися за цю сферу. Це не про Світлану, викладача педагогічного коледжу, яка наважилась освоїти нову для себе професію та зруйнувала стереотип про жінок в IT-сфері.

Як так сталось, що ви з викладача перекваліфікувались у спеціаліста з розробки сайтів?

Я працюю викладачем у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі. Керівництво закладу запропонувало мені створити сайт навчального закладу. Завжди цікавилась таким напрямком, тому для мене це було корисним досвідом. Спочатку сайт був на безкоштовному шаблоні та хостингу з дуже обмеженими можливостям. Вже пізніше він став не просто забаганкою, а обличчям компанії та обов’язковою умовою для коледжу. Довелось розпочинати навчання та підтягувати свої знання. Робота над сайтом мене так надихнула, що я зрозуміла – хочу займатись цим напрямком на постійній основі.
При плануванні сайту для себе чи своєї компанії, що потрібно врахувати?

Для початку, потрібно визначитись з типом сайту: чи це буде односторінковий сайт, сайт-візитка, каталог, чи взагалі інтернет-магазин. Бажано, аби була емблема компанії або фірмовий логотип. Також, якщо є, корпоративні кольори, то варто їх врахувати при розробці. Перегляньте різні сайти і означте для себе моменти, які вам подобаються: динаміка, розміщення меню та тексту, зручність у користуванні. Дуже важливо визначитись зі стилістикою майбутнього сайту, аби вона відповідала задачам компанії. Не можна поєднувати різні стилі, рекомендовано використовувати більше 3-х кольорів, використовувати в контенті поруч растрові і векторні зображення, бажано уникати табличної інформації, важко масштабувати на мобільних пристроях.


В мережі можна знайти багато безкоштовних шаблонів для створення сайтів. Чи варто їм довіряти, та які у них плюси і мінуси?

Якщо людина хоче створити сайт візитку для своєї реклами, то звичайно можна скористатись цим шаблоном. Але якщо це серйозна компанія, яка планує розвиватись і постійно оновлювати і вдосконалювати свій сайт, то безкоштовні шаблони точно не підійдуть. Адже вони не захищені від злому та спаму. Наприклад, наші замовники мають можливість розміщення сайту на нашому сервері, ми надаємо їм повну технічну та адміністративну підтримку. Ще один дуже важливий аспект – це унікальність, адже важливо розробити власний стиль та дизайн під потреби фірми.
Чи є у вас хобі: чим займаєтесь у вільний час?

Оскільки я мама, то багато часу приділяю своїм дітям. А коли є вільний час, то я малюю. Зараз намагаюсь розвивати в собі ці навички, адже вони дуже допомагають при розробці Web дизайну.

Що вас надихає?

Люди, які створюють проекти, коли бачиш запал в їх очах, як вони «горять» ідеями, емоції, які виникають після спілкування , а також мистецтво, іноді ідеї приходять в процесі роботи.

Що запам›ятали з літа?

То декілька сонячних днів серед прохолодного літа, коли ми відпочивали за містом. Вдосталь змогла натішитися блакиною і прохолодною водою в басейні, відчути себе русалкою, відпочити від швидкого темпу життя… Там час зупиняється, можна помріяти, насолодитись заміськими пейзажами.Тепер чекаємо осінніх канікул, щоб мати змогу поїхати в гори.-A

050 964 7182

про людей, які змінюють.
бо “не святі горшки ліплять”.