Вона написала ще одну виставу про цінності. Анна Вараниця: та, яка любить Мілку з мигдалем і знає, що найбільший подарунок – це не матеріальні речі, а душевні і моменти людських стосунків.

Розкажи про твій стиль в сценаріях

Я пишу філософські сценарії. Це відображення моєї суті. Мені подобається розмірковувати, «копати вглиб». А потім стараюся цю глибину передати з легкістю, щоб не грузити людей, а пробудити в них певні думки та відчуття.
Решту вони зроблять самі. Поєдную ось ці філософські роздуми разом з лірикою буденності, як я її називаю: з гумором, створюю невеличкі хореографічні вставки. Це такі більше проходки і сценопластика під музику.
Музика, до речі, має для мене велике значення і особливе місце. Роблю на неї ставку, як підсилення всього, що відбувається.

Як відбувається творчий процес: коли ти пишеш?

Все ж маю творчу роботу, і тут акцент на слові «робота». Коли потрібно прописати або створити певний проект, текст просто сідаю і пишу. А муза приходить під час процесу. Сценарії трішки інше. Це моя віддушина. Беруся ставити виставу, коли внутрішній імпульс загорівся, бо він дає ці сили, вогонь і енергію для втілення. Без нього не візьмуся. Тобто, з’являється ідея, яку дуже хочу передати, виношую її в собі, приходять певні образи і думки. В такі моменти кажу: «Творчість мене скеровує». Потім збираю команду і починаю писати. Тобто вже я далі «скеровую» творчий потік. Просто сідаю і пишу)

Чому про цінності і перед різдвяними святами?

В середині грудня ми святкуємо День народження «Території Театральної Творчості». Цього року їй вже 4. І так співпало, що всі думки і імпульси з’явилися наприкінці жовтня. Тому було вирішено поставити в честь
святкування нову виставу за такий рекордний термін. Та я не хвилююся, бо воно все неймовірно справжнє і щире. А ще в мене неймовірний акторский склад! В кожного з них така глибина, такий цікавий характер, кожному з них є, що дати і чого навчити! Ось це для мене «артист». І тому саме ці люди будуть розповідати зі сцени про цінності. А самі теми є вічні: кохання і віра в рідних, близьких, домашній затишок, як місце сили і тепла, людяність, вміння пробачити, нести відповідальність за свій вибір, йти своїм шляхом. Що найбільший подарунок – це не матеріальні речі, а душевні і моменти людських стосунків. Ось про це все ми будемо говорити.

Що є важливим в твоєму житті?

Найважливіше в житті кожної людини – це сім’я. Адже це опора, це підтримка, це найрідніше, що може бути. Також для мене, як повітря, є творчість і змога творити, втілювати свої ідеї, надихати, надихатися. І, звісно, любов. Без неї ми не люди. А ще – почуття гумору. Дуже це ціную в людях і вбачаю в оптимізмі мудрість.

Ти вперта в своїх мріях?

Не можу сказати, що я вперта. «Впертість» – для мене це про щось сліпе і необдумане, інколи наперекір собі. Я вмію слухати себе і дослухатися до інших, йти на компроміси, робити паузи… Я можу назвати себе
цілеспрямованою людиною, ставити перед собою цілі, стуктурувати процеси, але без сліпого фанатизму.

Нащо ти пишеш сценарії і робиш вистави?

Я отримую задоволення від цього. Це моя підзарядка, віддушина. Тут все дуже просто.

Ти часто працюєш з надривом. як восстановлюєшся?

Про надрив досить доречне питання, бо він в мене був минулої весни і я, чи не вперше, відчула, що таке повне вигорання. Потім довго аналізувала, що, як і чому. Для себе зрозуміла, що треба розмежувати
проекти комерційні і для душі, не братися за те, що повністю суперечить твоїй сутності. Усвідомити, що світ насправді легко обійдеться без тебе і твоїх досягнень, і давати собі паузи! Це вже більше про самодостатність і вміння довіряти собі. Коли ми не намагаємося здивувати світ собою, а дивуємося йому і творимо, то все виходить красиво і доречно. А ще банальні штуки підзарядки: сон, улюблений чай і Мілка з мигдалем, розмова по душам на кухні, поїздки і подорожі. А ще музика і танці, щоб потім боліли ноги:)

Чи є щось, що суттєво змінило твої погляди останнім часом ( книга, фільм, пісня..)

З останнього, це книга «5 мов кохання» Гері Чепмена! Неймовірно цікаво читати і визнавати, що виявляється, в кожної людини може бути саме певна мова любові в приорітеті, за допомогою якої вона виражає своє ставлення і почуття! Це веде до розуміння себе, партнера, та й взагалі оточуючих людей. Рекомендую.

Про що я тебе не запитала?

Про те, що я проведу День народження ТТТ і прем’єру вистави і буду відпочивати тв з нетерпінням чекати Новий рік і якесь маленьке диво.  А всі плани і цілі – після відпочинку на свіжу голову.

Фото надані Анною Вараницею