Ти зараз у Вінниці? Чому?

У Вінниці була з перших днів. Можливість поїхати була, бо маю родичів за кордоном, які кликали до себе. Але вирішила без крайньої потреби не виїзжати.

Залишитись вирішила з різних причин:
– по-перше, не хотіла лишати чоловіка наодинці, так как вважаю, що разом всі складнощі переносити легше;

– по-друге, в мене було відчуття, що всі хто хочуть і можуть лишитись – це своєрідна спільнота, кожен учасник якої підтримує один одного, і таким чином підтримує усе наше суспільство;

– по-третє, я розуміла, що можливо знадобиться допомога по волонтерству і потрібні будуть будь-які руки. Не можу сказати, що волонтерила дуже багато, бо знаю людей, які вже цьому присвятили весь вільний час, але довелося і плести сітки, і збирати продукти та речі для переселенців, і організувати збір грошей на турнікети.

Що робити, щоб Вінниця була затишним містом для всіх нас?

Мені здається, що Вінниця зараз і так дуже привітна та затишна. Я багато чула позитивних відгуків від переселенців. Знаю особисто декількох людей, які скоріш за все залишаться у місті, тому що тут комфортніше, ніж у Києві. Єдине, мені здається, що новим людям не вистачає каналу/ресурсу/спільноти, де б можна було дізнатись різну корисну інформацію, накшалт “де знайти вчителя вокалу?”, “як знайти подолога?” Більшість вінницьких бізнесів мають слабку представленість в інтернеті, і якщо людина немає знайомих у Вінниці – пошук чого-небудь (ще й працюючого) перетворюється на квест.

Інесса Паридуха,
вінничанка, інтернет-маркетологиня
https://www.facebook.com/elriness