к.м.н., асистент кафедри терапевтичної стоматології ВНМУ ім. М.І. Пирогова

Основний міф, якого бояться пацієнти

  1. Лікування у стоматолога – це завжди боляче.
    На даний час, стоматологія має широкій вибір анестетиків. Сучасні препарати для місцевого знеболення мають досить високу ефективність. При правильній техніці виконання безболісність стоматологічного лікування забезпечена. Бувають деякі виключення, так, наприклад, анестезія не так ефективно діє на спортсменів, за рахунок того, що процеси обміну в організмі відбуваються повільніше. В таких випадках потрібна додаткова анестезія.
  2. Молочні зуби все одно з часом замінюються на постійні, тому і не потребують такого догляду та лікування.

Від ураженого молочного зуба запальний процес може поширюватись на зачаток постійного, і як наслідок: порушення структури емалі, деформація коронки постійного зуба, припинення росту зачатка.

Цінова політика( з чого формується)

Рівень стоматологічної допомоги має пряму залежність від матеріального забезпечення, організації лікувального процесу, підвищення кваліфікаційного рівня лікарів. Вартість лікування, в свою чергу, визначається професійністю стоматолога, методикою лікування, матеріалами та інструментарієм.

Майбутнє без стоматологічного болю  – це:

  1. ефективна і своєчасна профілактика карієсу зубів та захворювань пародонту.
    2. регулярне відвідування лікаря-стоматолога.
    3. надійна та сучасна анестезія з низьким рівнем ризику для пацієнта.

На що варто звертати увагу при виборі стоматолога?

При виборі стоматологічної клініки, лікаря-стоматолога основними критеріями мають бути: професіоналізм лікаря(володіння сучасними методиками), індивідуальний підхід до пацієнта, інфекційна безпека, оснащення закладу та вартість послуги. Варто, також, звернути увагу і на організацію прийому: дотримання призначеного часу, акуратність ведення документації, обізнаність адміністратора. Після діагностики та поставленого діагнозу лікар має скласти і погодити з вами план лікування. Стоматолог повинен врахувати ваші можливості, у тому числі і фінансові.

Важлива інформація, яку ви хочете донести читачу.

Каріозні зуби, захворювання пародонту, які тривалий час не лікувалися є вогнищами стоматогенної інфекції, які з часом можуть викликати особливий тип реакції організму – гострий або хронічний сепсис, що обумовлює розвиток ревматизму, нефриту, міокардиту, ревматоїдного артриту, тощо. Тому регулярне відвідування стоматологічного кабінету, своєчасне лікування органів та тканин порожнини рота допоможе вам зберегти ваше здоров’я.


096 342 0273

Фото надане Галиною Побережною

Матеріал підготований в рамках спецпроекту з БФ «Майбутнє без болю» 
Мета фонду: сформувати обізнане та відповідальне відношення до свого стоматологічного здоров`я та забезпечити якісне, безкоштовне стоматологічне лікування соціально-незахищених українських дітей.