Ти могла виїхати будь-де, але залишилась в Вінниці. Чому?

Залишилась у Вінниці, тому що не маю дітей і можу собі дозволити залишитись поруч з коханим, поруч з батьками і бути корисній Україні та свому рідному місту. Залишилась тому, що не відчувала того рівня небезпеки, який би заставив рухатись далі. А ще залишилась тому, що можу приймати рішення сама за себе, а не відповідати ще й за дітей. 

Звісно, чоловік наполягав в перший період,  щоб я їхала, але я встояла, змогла йому відмовити в цьому. Але це було щоденно: «-їдь -не поїду, -їдь -не поїду – десь так».
Зараз вже, впринципі, не заставляє, але каже, що якщо буде небезпечніше, то вивезе мене силою, навіть, якщо я не буду погоджуватись

Що ти робиш в період війни?

Так як я ейчар, прям ейчар, координатор, організатор, то ці функції наздоганяють мене скрізь і в тому числі у війні. На 2-3й день ми прийняли рішення відкрити наш заклад,  де годуємо усіх, кому це необхідно: біженців, тероборонців, військових, поліцію, лікарів, волонтерів. Паралельно розселяємо, допомагаємо, координуємо. Моя волонтерська спільнота підтягнулась і відповідно змогла щось завезти, перевезти, допомогти, знайти, розшукати. Впринципі, зараз стало можливо все, так як країна об’єдналася в єдине ціле і всі всім допомагають. І є змога ще більш якісно допомагати.  Перший період в цьому заключалась вся діяльність в роботі навколо війни. І тільки маленькою частиною діяльності  була саме HRD підприємства,  де потрібно було вирішувати якійсь гарячі питання.
Наразі бізнеси відживають все більше і більше, наплив біженців став меншим. Ну і, відповідно, ейчарська діяльність збільшилась, вийшла на офіс, по закладу стало менше навантаження,  і чоловік справляється. Окрім цього, для того, щоб якось допомагати собі, обов’язково приймаю участь в різних психологічних групах. Окрім того, проходжу певні навчання стосовно того, як підтримати колектив і людей навколо, та біженців, які звертаються психологічно.
Ще підтримую себе малюванням і спілкуванням з дітьми та тваринами.

Катерина Горчакова,
HRD, співвласниця ULYCH alt food, гастро-майсернi HellDaddy, волонтерка.
https://www.facebook.com/KaterinaHorchakova