Перукар, яка працює вже 15 років в сфері краси для жінок, робить їх щасливими та є співвласницею салону Beаuty Fox.

Як прийшла у професію?

15 років тато купив для домашнього догляду машинку для стрижки.  Я навіть не думала бути перукарем, не було то у мене заплановано. Але пішла на навчання, аби стригти маму з татом і мати цю професію як хобі.  А потім пішло-поїхало: друзі, знайомі, просто хтось просив, аби підстригла. З цього все і сталось.

А ким мріяла бути з дитинства?

Скажу чесно конкретних бачень не мала.  Знала, що маю отримати вищу освіту, так привчили. Тому, навчаючись в інституті, закінчувала перукарські курси без натяку, що зроблю цю діяльність основною у своєму житті.

Потім, дорослішаючи, стала прислухатись до себе: що подобається, що ні; що до душі мені, а що нав’язує соціум.

Чи було таке, что відговорювали батьки від вибраного напрямку?

Ні, не відмовляли. І і я за це їм дуже вдячна. Вони стали для мене великою підтримкою, адже дали зрозуміти, що професія, яку обираєш – на все життя. Та, яка до душі, буде приносити задоволення і мені, і оточуючим.  Це мій успіх, комфорт, радість. Улюблена справа – це чи не найголовніше в житті, адже саме в роботі ми проводимо найбільше свого часу.

Саме батьківську підтримку я також забрала у своє доросле життя. Я мама доньки, якій 8 років. І яке б не було у неї рішення щодо професії, я буду максимум прислухатись до її бажань і допомагати в реалізації, а не перенаправляти в інше русло, бо то більш перспективно. Я вважаю, ми все-таки повинні слухати душу людини, і вміти підтримувати.

Розкажи про свій досвід

Найкращий досвід – то люди, які мені довіряються і які зі мною усі ці 15 років.

Жінка приходить, сідає в крісло і каже: «Так, Лілечко, я тобі довіряю (навіть якщо перший раз в моєму салоні)». І то дуже мені цінно і важливо. І я зроблю від себе максимум, аби вона залишилась задоволена.

Свій професійний стаж я почала у 18 років, працюючи чоловічим майстром 1 рік. Потім я перейшла в колористику і стала активно працювати з жінками.

Ти навчаєшся зараз?

Вчилася, вчуся і буду вчиться. Тому що ми завжди повинні йти в ногу з технологіями, бути в тренді.  Наші клієнти завжди хочуть новинок: в фарбування, в стрижці, в догляді. Для того майстер має постійно «тримати руку на пульсі».

Колись я працювала в салоні «Модерн», що на Матроса Кошки. У мене чудовий був директор, як тато. Саме тут я навчилася дослухатись до клієнта і розуміти його. І мала, як бонус, відрядження на навчання в Німеччині.

Правильне відношення до клієнта – це яке?

Прислухатися і чути. Настільки бережно доглядати за волоссям клієнта,  як мама плекає дитину, миє голівку, обираючи найкращий шампунь, та ніжно-ніжно доторкаючись до шкіри. Ось точно так, щоб людина розуміла, що вона прийшла в салон не просто підфарбуватися чи підстригтись. Для мене правильно – то коли мої клієнти відчувають мою турботу. То дуже важливо, особливо для жінок.

Чому за зачіскамі треба йти до тебе?

До мене треба не йти, а бігті (сміється).  Тому що я це дуже люблю.

Що інакше ти робиш, аніж інші майстри?

Я танцюю. Це підтвердять всі мої клієнти. А ще я можу співати, жартувати і голосно сміятися в салоні. Я вірю в те, що проблем вистачає кругом. А тому у мене в салоні ми легко говоримо про погоду, котиків, як все класно. І ні слова про хвороби поганий настрій чи те, що його псує.

Що стало найбільшім викликом в професії?

У мене була мета відкрити салон як місце, в якому буде затишно, комфортно, як вдома. Та цілі на цьому не закінчуються , а навпаки стають сильнішими і вищими. Крок за кроком: десь крихітними, десь на повну ногу. Але постійно рухаючись вперед.

А ще я хочу відкрити школу колористики у Вінниці. Це моя мрія. І я вважаю, що ця школа буде дуже сильною.

Скільки ти інвестуєш у своє навчання?

Мінімум 10 000 грн . на рік.

Ти самокритична?

Так. До того ж, я постійно хочу якісніше, більше, краще, сильніше. Хочеться охопити більше: більше інформації, більше новинок, більше клієнтів.

Розкажи про твоїх авторитетів у професії

В Україні – це колорист Євген Осташко з Дніпра. Я у нього навчалася рік. Ще слідкує за  Сарбаш Володимиром. Він придумав Air Touch:  дуже цікава новинка, коли феном роблять фарбування..

Яким ти робиш свій відпочинок?

Відпочиваю  мало. Я – трудоголік, і це підтвердять всі мої клієнти.

То, певно йде ще з дитинства, коли батьки підтримували у професії і казали, що треба багато працювати.  Так я й досі роблю. Хоч і розумію, що охопити всіх не зможу, але залюбки виходжу працювати навіть у вихідні. І мотивація у мене зовсім не матеріальна: люблю створювати нові образи, пити каву на роботі ,розмовляти з командою і клієнтами.

А так – ходжу в тренажерний зал, люблю масажі.

Чи маєш табу?

Ні. Але в роботі, окрім домовленостей по телефону, прошу як нагадування писати мені на вайбур.

Сім’я не кричить: «Де мама?» Як домовляєшся з ними?

Звичайно, хочуть мене бачити частіше. Але, якщо проводити паралель і порівнювати себе з якоюсь іншою сім’єю, то вважаю, що я не мало проводжу часу з рідними. З тридцяти календарних днів  маю 15 днів вихідних. В ці дні я доньку забираю зі школи і повноцінно проводжу з нею час до пізнього вечора.

Твоя порада по догляду за волоссям

Дуже тішуся, що мої клієнти мене просто чують. Це обов’язково чути майстра, який правильно підбере догляд для волосся.  Для мене – це просто номер 1 в салоні. Коли жінки розповідають, що користуються засобами з мас-маркету, я говорю, аби не витрачали  гроші на фарбування. Немає сенсу фарбуватись, бо високий рівень ph широко-доступних засобів  абсолютно  вимиває колір за 2-3 миття. Шампунь повинен бути обов’язково проф. лінії.  І то коштує так само, як і в магазинах, до яких звикли.

Ще ми розповідаємо дуже багато  і постійно, як доглядати, мити і правильно сушити волосся. Шампунню миємо 2 рази, наносимо масочку не на корені , а на довжину. Феном сушимо, ні в якому разі голову не перевертаючи вниз. Не ходимо довго з рушником на голові, тому що рушник вбирає вологу і волосся стає сухим. Масло на вологе волосся наносити не можна.

А тому в тих,  хто нас  чує, волосся розкішне. І уже через місяць-півтора  воно стає густішим, кінчики не січуться.

Ти амбітна?

Дуже амбітна, подивись на мене!

Про що я у тебе не запитала?

Люблю наш Beauty Fox і великий колектив. Про всю команду напишемо в наступних матеріалах. А зараз розкажу, що салон ми відкривали з кумою. Вона працює у нас майстром з татуажу.

Також радію, що до нас прийшла Ольга Панченко. В свій день народження й одразу після нашого відкриття Ольга прийшла розмовляти про співпрацю.  Пам’ятаю, як вона хвилювалась. Я налила келих вина, ми зняли напругу, поговорили і стали працювати разом. Тому що дуже важливо, коли людина шукає себе і дійсно хоче працювати. Це головне, коли ми горимо справою, яку робимо.

Дівчатка у мене всі класні. До нас приходять клієнти і говорять , що додому йти не хочуть.  Ми тому й раді. Влітку поставимо столики, стільчики на вулиці, будемо варити каву.

А взагалі… потрібно приміщення побільше, можна було б семінари влаштовувати вечірні та танцювати бачату.


Beauty Fox  | 0975102126

Сторінка у фейсбук: https://www.facebook.com

Фото з фейсбуку Ліліани Журби