Вона – арт-терапевт, тренер, художник, мама 2х донечок, жінка чоловіка-Янгола. Дуже любить життя, насолоджується ним і кожним кроком, а також живе з натхненням.

Яку справу ти розвиваєш?

Декілька років назад я познайомилася з таким напрямком, як арт-терапія. Спочатку відчула, як вона глибоко працює з підсвідомістю на собі. А згодом вирішила сама отримати цю спеціалізацію, щоб допомагати через мистецтво іншим бути щасливим. Так як за першою освітою я викладач образотворчого мистецтва, отримані знання та досвід художника я поєднала зі знаннями в арт-терапії і трансформувала в такий напрям, як створення ресурсних картин.

Ресурсна картина – це полотно, яке створюється власноруч людиною, яка прагне саморозвитку, змін на краще, бажанням пізнавати себе. У процесі малювання в картину закладається всі близькі люди, які сприяли становленню особистості,  яскраві спогади, важливі уроки, почуття подяки, віра, власні досягнення як фундамент, позитивні афірмації, а також необхідні ресурси. У фіналі малюється метафоричний образ вищої цілі. Картини виходять неймовірні, просто дихають позитивною енергетикою, та надихають автора кожного разу, як він погляне на неї.

Яка філософія твоєї діяльності?

Картини створюються на тканині в авторській техніці батико-терапія. Для цього зовсім не потрібні навички малювання! Головне, намагатись відчувати себе, прислуховуватися до себе справжньої та відповідати СОБІ на безліч моїх питань, а усвідомлення переносити на полотно. Гарну фінальну картинку, при необхідності, я допоможу створити, але почуття там будуть лише автора!

Я обожнюю працювати з клієнтом у себе в майстерні, поглиблюватися разом в його внутрішній світ, діставати звідти чарівні перли та показувати їх людині, яка забула про них. Я люблю йти за автором і його неймовірним баченням, допомагати йому у відтворенні на полотні побаченої у медитації картинки. Я щаслива усвідомлювати, що дійсно змінюю життя людини на краще, коли отримую такі відгуки від уже дуже рідних мені клієнтів.

Це бізнес чи хобі?

Окрім індивідуальної роботи по темам «Вища ціль», «ЛУЧезарная женщина», «Подарунок близькій людині», я ще робила проекти, де працювали дітки, подружні пари. А зараз стартував проект для сімей. Але бізнесом назвати таку діяльність не можу. Це покликання душі та бажання віддавати, допомагати покращувати відносини з собою та світом.

Вартість

150-250грн/година індивідуальної роботи зі мною в арт-терапії.

Твій характер (основні риси, які переважають)

Я легко відношусь до життя і всіх ситуацій, що відбуваються. Я роблю тільки те, що драйвує та надихає. Для того дуже часто задаю собі питання «Як я себе почуваю в цьому?», «Як це про мене?», «Чи подобається? Чи хочу продовження?»…

Яка ти з чоловіком?

З Денисом я любляча, слабка. Дуже захоплююсь ним і вдячна за все. У своєму чоловікові я бачу Янгола, який мене вчить, який мене дзеркалить, який між строки в буденному житті закладає послання з моєї підсвідомості  для мого зростання, як особистісного так і духовного. Я вмію з будь-якого мікроконфлікту взяти ресурс для щастя, і вчу цьому інших. Навіть написала книгу «Як побачити в своєму партнерові Янгола?» або «Як перестати «пиляти» чоловіка?», що наразі користується попитом. На цю тему я ще  намалювала мурал «Кохання – це наше зростання» у центрі міста на Соборній, щоб донести вінничанам, що відносини потрібні для того, щоб обидва ставали кращими, навчилися безумовно любити, поважати, слухати, прощати, розвиватись як особистість, виконувати своє покликання. На цю тему майже всі мої тренінги з секретами, як цього досягти.

А в роботі?

В роботі самовіддана. Вона для мене те, що кожен день робить яскравим. Довго без неї мені погано.

З друзями?

З друзями я можу проводити час лише якісно. Або не проводжу ніяк. Мені вже не достатньо просто поговорити. Я хочу, щоб кожна зустріч з близькою людиною заряджала нас обох, мала сенс. Щоб після спілкування ми разом щось гарне створили, або один одному допомогли, або чомусь навчили один одного. Особливо заряджаюсь, коли приходять якісь важливі усвідомлення і відповіді на питання до когось з нас. А ось «Переливати з пустого в порожнє»  або, ще гірше – «обмивати кістки», – у мене викликає почуття марно згаяного часу та навіть смутку.

Розшифруй значення слів:

Cім’я – ремені безпеки на трасі «Життя».

Дружба – можливість проявляти себе хорошою людиною.

Щастя – природній стан, який ми, люди, покриваємо страхами, образами, почуттям провини, злістю і т.д.

Успіх – коли ти сьогодні краще ніж був учора.

Відносини: що стоїть в пріоритеті?

В будь-яких відносинах, чи то з чоловіком, дітьми, батьками, чи то з колегами, керівництвом, продавчинею, я бачу «Янголів», які в моє життя прийшли не просто так. Прийшли для того, щоб сприяти моєму зросту. І якщо щось мене нервує, не подобається у комусь, я чітко розумію, що це десь моя ненашліфована грань, і я працюю з нею, а будь-кому вдячна завжди за все!

Дивуюся, яким чином я притягую в своє оточення таких неймовірних людей. Дивуюся, які всі крутезні навколо мене. Я обожнюю людей. І водночас згадую теорію, «що ми бачимо лиш те, що хочемо бачити», «що ми притягуємо подібних нам»..

Що ти собі не дозволяєш?

Я дозволяю собі все. Питання у тому, що я не хочу (і не роблю) – не хочу м’яса, не хочу смітити, не хочу зраджувати собі, не хочу ображатися, не хочу гаяти час…

Як себе мотивуєш?

Гадаю, що мотивувати немає необхідності, коли ти в природному стані щастя. Тоді тобі хочеться діяти! Але, звичайно, мене мотивують інші люди, які досягли більше. Мотивує гарне віддзеркалення себе в чужих очах. Мотивують відгуки клієнтів. Мотивує бажання бути прикладом для своїх донечок. Та мотивує підтримка коханого і мами.

Як визначилась з напрямком, в якому працюватимеш і розвиватимешся?

Колись брала участь у конкурсі «Україна має талант», після чого моє життя на 7 років було зосереджено в сфері івент-індустрії. Я виступала на сцені з авторською технікою швидкісного малювання на різних заходах, навіть у різних країнах. Поки була в декреті, вела всі перемовини з замовниками мого чоловіка, теж швидкісного художника. Розвивала напрям «портрет блистківками власними руками». Але це було не то. Я шукала справжню себе! І на конкурсі «Міссіс Вінниця», виконуючи завдання по соціальному проекту, вирішила стати арт-терапевтом. Після цього моє життя змінилось. Я абсолютно стала щасливою, працюючи у напрямку, який пов’язаний з творчістю і допомогою іншим.

Як вимірюєш свою успішність?

У мене немає цілі бути успішною для когось. Я лиш хочу бути кращою, ніж була вчора. Тому ставлю собі завжди завдання, досягаючи їх, відчуваю себе і ставлю нові. Відпочинок, до речі теж завдання, де я акумулюю енергію для нових власних звершень.

Як відбувається твоє планування дня?

У різні періоди життя по-різному і день планується. Влітку, наприклад, у мене ранок був о 5й, спорт, сироїдні страви, навчання, час с дітьми. З кінця літа – почалися проекти, виступи, майстер-класи, індивідуальні заняття. А з осені ще додала заняття в Автошколі та створення будуарної ляльки (це для душі).

Як себе навчаєш?

Навчаюсь у будь-якій ситуації, з будь-якою людиною і балую себе курсами від свого вчителя.

Розкажи про свої сильні і слабкі сторони

Сильна сторона- це те, що я самостійно пройшовши певний шлях самопізнання, пізнання законів світу, можу вести за собою. Скажемо так, що це – мудрість вчителів, яку я застосовую в своєму житті та передаю. Також постійно щось придумую, створюю нове, авторське.

Слабка сторона – я не буду відстоювати свою правоту, свої права. Я тільки вчусь на ситуації і йду мовчки далі, обираючи спокій душі. (Хоча, може це і теж сильна).  Я в такому потоковому стані, стані довіри і прийняття. І на пролом ніколи не йду.

Важливий шлях чи результат?

Тільки шлях важливий. А результат потрібний лиш для того, щоб, відштовхуючись від нього, прокладати наступну дорогу.

Як це стається в тебе?

Я кожного дня обираю щастя. А результат, знаю, у будь-якому випадку буде якнайкращий для мене.

У що ти віриш?

Вірю в вищі сили. Вірю, що все є енергією. Вірю в те, що є простір варіантів, що ми в це життя приходимо не раз і приходимо з певною місією.

Люди, які мають на тебе вплив, і фрази, які тебе змінили/зміцнили

Однозначно, це Олена Тараріна, президент Східної асоціації арт-терапевтів, кандидат педагогічних наук, психолог вищої категорії, автор 28книг. Кожна її фраза для мене дуже глибока.

А це усвідомлення, що всі Янголи навколо нас, прийшло до мене після того, як я прочитала притчу Ніла Дональда Уолша «Маленькая душа и Солнце»

Твоя звичка

Робити все в стислі терміни, які сама собі створюю. Заздалегідь нічого не роблю, все в останню мить. Не впевнена, що це добре, але життя поки не провчило.

Книги/фільми

Нажаль, я мало читаю, а фільми дивлюсь лише через призму кіно-терапії. Останній, наприклад, це «Мирний воїн».

Улюблені місця

Усюди де є мінімум людей, що жаліються, осуджають, не зацікавлені в тому, щоб самому щось змінювати в собі. Але мені вони дуже рідко трапляються на шляху. Люблю нові місця. Люблю і природу, і дім, і майстерню. І вулички як Вінниці, так і Італії; море, як українське так і таїландське; гори Карпатські і Альпійські.


Фото надані Марією Дитинюк

+30968737192
https://www.facebook.com/profile.php?id=100023473938838