Вона намагається знайти методи і можливості надати якісну стоматологічну допомогу діткам різного віку, при цьому не викликавши негативних емоцій і асоціацій. Тому до кожної дитини шукає індивідуальний підхід, зацікавлює мультиками, заохочує подарунками.

Основний міф, якого бояться пацієнти

Це те, що молочні зуби не потребують лікування. То завідомо неправильно, адже структура молочних зубів дуже схожа на постійні і болять вони аж ніяк не менше. Тому профілактичні огляди рекомендовані всім дітям раз на 6 місяців, починаючи з 1го року. Якщо виконувати це просте правило, можна запобігти розвитку карієсу та його ускладнень.

Майбутнє без стоматологічного болю – це…

Це реальність за умови своєчасних профілактичних оглядів, якісної гігієни і своєчасного виявлення стоматологічних захворювань.

На що варто звертати увагу при виборі стоматолога?

Стоматолог повинен викликати позитивні емоції  і довіру. Якщо вам комфортно з вашим лікарем, значить все добре.

Важлива інформація, яку ви хочете донести читату

В першу чергу,  моя мета полягає у впровадженні профілактики і гігієни, адже краще профілактувати, ніж лікувати. Але  це повинен розуміти пацієнт і не доводити до ускладнень, яким можна запобігти.

Порада з профілактики здоров’я

Найкраща профілактика – це профілактичний огляд хоча б раз на рік для дорослих і раз на 6 місяців для діток. При таких оглядах виявляються захворювання порожнини рота на ранніх стадіях, про які пацієнт може і не мати уявлень. Також за допомогою додаткових методів обстеження можна виявити непомітні або малопомітні каріозні ураження, віддіагностувати некаріозні ураження, захворювання слизової оболонки і оцінити гігієну, та при потребі відкоригувати її.

Про що я вас не запитала?

З якого віку варто звертатись до ортодонта та як запобігти ортодонтичним аномаліям.

До ортодонта перший раз варто показати дитину після прорізування всіх молочних зубів, в середньому це вік 2-3 роки. В цьому віці варто спостерігати за правильністю дихання, жування і ковтання. Адже саме цей період визначає встановлення щелеп відносно одна одної. Якщо дитина спить з відкритим ротом, похропує, варто звернутись до ЛОРа. Якщо під час розмови язик дитини прослизає між передніми зубами, варто проконсультуватись з логопедом.

Профілактика ортодонтичних аномалій починаєтьмя ще до маминої вагітності, адже велика їх частина є спадковою. Так, наприклад, висунута вперед нижня щелепа це у 80% спадковий фактор. Відсутність зачатків постійних зубів, або наявність «зайвих» теж формується генетично, тому варто на це звертати увагу. В період вагітності також варто приділяти увагу одягу вагітної: він не повинен бути тісним, адже тоді дитина шукає зручні положення в утробі, щелепи можуть зміщуватись і встановлюватись в неправильне положення. Важливу роль грає вигодовування дитини. Ідеально, це грудне вигодовування. Якщо ж такої можливості немає, то соску та пустушку обов’язково підбирати відносно віку дитини та анатомічної форми. На початку прорізування зубів варто спостерігати за порядком їх прорізування, вчасно переводити дитину з пюреподібної їжі на шматочки, вчити її жувати, адже без адекватного жувального навантаження неможливий повноцінний розвиток зубощелепного апарату. Коли дитина починає говорити, необхідно звернути увагу на вимову, адже язик-потужний м’яз, який теж спричиняє деформації. Також матрац і подушка мають бути пружними і гарно підтримувати хребет – зв’язок постави і прикусу прямо-пропорційні.


Вул..Ак. Янгеля 65, клініка «Діадент»
тел.  0638143923 (особистий),  0932979488(рецепшин)

Фото надане Анастасією Мелешко.

Матеріал підготований в рамках спецпроекту з БФ «Майбутнє без болю»

Мета фонду: сформувати обізнане та відповідальне відношення до свого стоматологічного здоров`я та забезпечити якісне, безкоштовне стоматологічне лікування соціально-незахищених українських дітей.