Ти могла виїхати будь-де, але залишилась в Вінниці. Чому?

Залишилася я в Вінниці, тому що не змогла переконати себе поїхати. Виявилось, що мене тут тримає набагато більше речей, ніж просто щось фізичне. І той коридор можливостей, до якого прагнула завжди (спробувати пожити у різних країнах), виявився не на часі зараз.  Я не захотіла по ньому піти.

Війна застала мене розгубленою. Це сталося після однієї з найтепліших вечірок у барі «Полуночники».  Це був настільки затишний вечір з купою друзів. Ніхто навіть не підозрював тоді, що за кілька годин всі відкриють свої телефони і прочитають те, що поділить на «до» і «після». І я вірю в те, що теплих вечорів ще буде. Колись там, у future indefinite. Воно зараз справді «indefinite».

Я залишилась в Вінниці, шукаючи ниточки, які тримають мене, шукаючи клубок, який доведе мене до світла. 

Що ти робиш в період війни?

Я намагаюсь робити прості речі, які не є чимось особливим. Сортую гуманітарну допомогу. Збираю аптечки для військових. Шукаю тактичні окуляри. Збираю машину на Чернігів. Купую ліки. Дістаю розгрузки. Знаходжу житло для приїзджих, своїх знайомих, друзів. Це стало необхідним «to do», аби хоч якось «to be».

Мені здається, в цей місяць сталося стільки добрих зустрічей з людьми, яких я не бачила роками, які їхали через Вінницю далі.

Для мене ця війна стала періодом максимального очищення. Коли все стало прозорим, очевидним, справжнім. Як влучно сказав Женя Сінельніков, що війна – це найбільший тимбілдинг. Тут ти розумієш, хто твоя команда, наскільки вона міцна, наскільки ти можеш на неї розраховувати, як сильно тебе в ній цінують. 

Кожного дня намагаюся уявити, яким буде моє життя після війни. Але слово «потім» для мене перестало існувати. Є тільки зараз і завтра. Все, що післязавтра, залишається за дужками. Я максимально чіпляюся за позитив і приємні спогади. 

І пишу людям, які мали значення в моєму житті, маленьке, але ємке і сильне слово «дякую».

Милослава Черній,
співвласниця / PR & SMM у коктейль-барі «Полуночники» та
recruitment Lead у AgileEngine
https://www.facebook.com/MiloslavaChernii