Я – підприємниця. Власниця бізнесу у сфері зеленої енергетики. Моя компанія “Амеліарт Україна” є офіційним дистриб’ютором польського заводу “Аскет”, який виробляє обладнання, що виготовляє біопаливо – брикети з соломою. Тобто, ми  все робимо, починаючи від ідеї, проєкування, завершуючи монтажем і пусконалагодженням ліній для виробництва біопалива.

Окрім того, я є президентом Business People Club (Вінницького клубу ділових людей). Це асоціація, яка цьогоріч святкує 25 років. Ми одні з найдавніших офіційно зареєстрованих об’єднань підприємців в Україні.  Два роки тому я заснувала Українську Платформу Жінки в Бізнесі Women in Business , так як зрозуміла, що потрібно підтримувати і допомагати розвиватись саме жіночому підприємництву. відвідавши Канаду і країни Європейського Союзу, зрозумівши, наскільки пропорційно залежить соціально-економічний розвиток країни від кількості жінок, які є самореалізованими, які є власниками бізнесу, які є керівником в компанії. Бо насправді, як показує багато досліджень, чим більше жінок є в бізнесі, тим вищим є соціально-економічний рівень країни.  

Жіноче ведення бізнесу відрізняється від чоловічого. Жінки гнучкі, більш відповідальніші. В жіночому бізнесі вищий відсоток повернення кредитів (це те, про що говорять українські і світові банки). В жінок більш соціально захищені усі працівники, в яких вищий рівень заробітної плати і умови праці. Коли ти заходиш в ту чи іншу компанію, ти одразу бачиш жіночий почерк власниці бізнесу. Гендерні відмінності є. Якщо говорити про фінансове моделювання чи продажі, то, звичайно, там включається чітко чоловіча половина і немає якогось поділу на жіночий/чоловічий бізнес. На сьогодні вже в Україні, як і в світі, відходять на задній план стать підприємця. В першу чергу відмічається важливість експертності, професійності в роботі, порядності в бізнесі.

Стратегія 

Робити свій бізнес з пристрастю, допомагати іншим, розвиватися постійно самому.

Ствердження 

Той слоган, який я створила для нашої бізнес-асоціації Business People Club “Роби свій бізнес з пристрастю” – це формула мого життя. Якщо я роблю бізнес, то це про класні проєкти. Мій бізнес – це про екологію всієї планети. Моє хобі – розвиток підприємництва, яке реалізується в бізнес-клубі і на українській платформі “Жінки в бізнесі”. Я щиро радію і найбільша моя винагорода – коли я бачу, що на наших заходах об’єднуються між собою підприємці, знаходять партнерів, починають між собою торговельні зв’язки, від чого зростають їх бізнеси. Вони розвиваються як особистости, и беруть для себе якісь цікаві кейси в бізнесі, започатковуються нові справи. Саме від цього я радію найбільше.  Саме це поєднання бізнесу, хобі і захоплення дозволяє мати значимі результати. 

Якщо ж говорити, як поєднується пристрасть і любов в моїй діяльності, то заходи, до прикладу, які ми створюємо – вони завжди атмосферні та масштабні. Це про пристрасть до справи і любов до людей. Ми все наповнюємо емоційно. Емоційний інтелект, особистий бренд -зараз то дуже актуально.
Коли я складаю програму, ідея ж народжується з того, що запит якій я маю від підприємницької спільноти, чого не вистачає, кого хотілося б почути, які теми підняти. Реагуючи на це, я починаю складати програму, формуючи і запрошуючи тих спікерів, які – власники бізнесу, мають власні кейси і готові ними ділитися. А з іншої сторони – це експерти і бізнес-тренери, які професійно в короткий термін 30 хв можуть дати цінні кейси і аспекти, які вже сьогодні й зараз  можна застосовувати в свій бізнес, та самим його розвиваючи. Ось так складаються програми.

Результати

Business People Club. 25 років.  Одна з найстаріших дієвих об’єднань на території України. 80 учасників. 

Більше 5 000 проведених заходів за останні 4 роки.

Це наймасштабніші бізнес-форуми, які є щорічними і мають ім’я: VinLadyFest – жіночий форум, HoReCa Restart – форум для сфери гостинності, Туристичний форум для розвитку сфери туризму, це бізнес-форум Тренди для розуміння того, що відбувається в бізнесі і за чим варто слідкувати ( про інновації в бізнесі).

Є тренінгові програми вузької направленості: Школа гостинності, яка підіймає нашу сферу гостинності. Я колись пішла в цю нішу, тому що бачила, що Вінниця далеко відстає від сусідніх регіонів/ Навіть той же Хмельницькій, який в два рази менший є за Вінницю, має так багато атмосферних ресторанчиків, в які ми з друзями їздили обідати чи вечеряти. 4 роки тому, коли я зрозуміла, що щось потрібно робити, ми запустили ці заходи. На сьогодні вже є певні результати, адже ресторани і кафе в місті відкриваються навіть не дивлячись на пандемію. А ті, які є – стають більш цікавішими.

Я вважаю, що саме наявність бізнес-асоціацій дозволяє бізнесу вловлювати тенденції та тренди, які виникають на ринку країни. Це дозволяє швидко розвиватись.

За що вас знають?

Жорсткість, наполегливість, чіткість.

Що нове мають про вас знати

Не всі знають, що я є підприємницею і власницею бізнесу. Окрім названих вище бізнесів, я є співвласницею авторизованих автосервісів LIQUI MOLY в Вінниці. Всі мої бізнеси – з чоловічої сфери, якщо її можна так назвати. Це такі хардові сфери. Також активно працюю над тим, щоб бізнеси виводити на рівень пасивного доходу (щоб власники мінімум часу проводили в операційній діяльності).

Чому вам можна довіряти?

Це репутація, яка формувалася роками. Це позитивні відгуки.
Я завжди тримаю своє слово.  Якщо я в чомусь не впевнена,  ніколи не скажу, що погоджуюся. 

Наведіть приклади амбіційних проєктів

Для мене – це всеукраїнський жіночий бізнес-форум VinLadyFest . Об’єднати жінок  – то справа непроста була. В Business People Club – більшість чоловіки. Тому мені особливо хотілось попрацювати з жінками, навчити їх не конкурувати між собою, а підтримувати одна одну. В цьому об’єднанні – велика сила. А для мене це – амбітний проект. Спершу – бізнес-форум. І уже як наслідок і його продовження – українська жіноча платформа. 

5 років Форуму. Сертифікат і зареєстрована Торгова Марка VinLadyFest.  9 регіональних представництв з урочистими відкриттями. 

В чому ваша справжність? 

Я відкрита, доступна у спілкуванні, без понтів.

Ваш вдалий  кейс і рецепт

Це мої діти: донька – 8 років, син – 19. Вони абсолютно самостійні, не мажорні діти (хоч могли б бути). Син закінчив Львівський військовий ліцей. Зараз навчається у торговельно-економічному університеті. Паралельно працює монтажником – вчиться все робити своїми руками.  Я його не фінансую, сплачую тільки навчання. Він же повністю забезпечує фінансово сам себе. Є самостійним і справжнім мужчиною.

Донька – теж самостійна, моя гордість. Успадкувала у мене лідерські якості, тому об’єднує навколо себе. 

Історія провалу і головні висновки

Я ніколи не йду в ризиковані проєкти. Якщо я відчуваю, що там ризик більше ніж 50 відсотків – в той бізнес ніколи не піду. Я досить прагматична. Рішення приймаю залежно від суми – якщо цифра з багатьма нулями – то довго. 

Ваші принципи

Чесність і порядність в усьому. Формування репутації починається з твоєї чесності і порядності до себе. Завжди задаю собі питання: “А як я буду дивитись на себе в дзеркалі, буду собою пишатись чи мені буде соромно”. Це моє мірило совісті. 

Інструменти з розвитку, які використовуєте

Постійне навчання – європейські ВУЗи, наша КМБш. Зараз додала ще особистісний розвиток, прокачуючи жіночу енергію. Тому що в цьому житті я все-таки в тілі жінки, потрібно за це пам’ятати. В місяць маю мінімум одне навчання, на яке я їду. 

Як знаходити час для себе і що робите?

Чіткий тайм-менеджмент і планування. Зараз то зручно робити в додатках телефону. Люблю медитації, афірмації і природу.

Які ваші плани?

Грандіозні.

Книга

Айн Ренд “Атлант розправив плечі” –  Біблія підприємця. Про формування підприємницького нутра, правил і середовища. 

Місце в Вінниці

Біля лікарні ім.Ющенка, якщо її пройти, є кладовище медиків. А за ним – гора, з якої відкривається прекрасний вид на Південний Буг, Старе Місто і Сабарів.

Що зробити, коли все надоїло?

Їхати на природу чи відпочинок. Але до цього краще не доводити. Потрібно завжди відчувати цю межу, щоб не доводити себе до вигорання.

Як похвалити себе?

Мати здоровий егоїзм, щоб любити і відстоювати себе, свою точку зору і кордони свої. Цьому маємо навчитись ми і того маємо навчити наших дітей.  

В чому полягає ваша експертиза 

В побудові правильної бізнес-стратегії. Зі сторони легко об когось проговорити ситуацію і бачення в бізнесі. Я – саме та людина, об яку проговорюють бізнес-стратегії, щоб знайти нові  варіанти рішень.


https://bpc.in.ua/
http://ameliart.com.ua/
http://bpc.in.ua/

В рамках колаборації з Українською Платформою Жінки в Бізнесі.