НАТАЛІЯ КОТУЛЬСЬКА: персональний коуч-психолог для Лідерів

Наталія Котульська - персональний коуч-психолог для Лідерів, бізнес-тренер. Її основна діяльність - це тренінги для керівників: «Управління персоналом через «Продуктивна команда на всі 100. Побудуй команду за 4D Systems NASA», «Управління персоналом через Емоційний Інтелект» та «Кисень1.0» (Осмислене Оновлення). Засновниця та керівник компанії Роджерсан Коуч Центр (Rogearson Coach Center).

Наталія Котульська – персональний коуч-психолог для Лідерів, бізнес-тренер. Її основна діяльність – це тренінги для керівників: «Управління персоналом через «Продуктивна команда на всі 100. Побудуй команду за 4D Systems NASA», «Управління персоналом через Емоційний Інтелект» та «Кисень1.0» (Осмислене Оновлення). Засновниця та керівник компанії Роджерсан Коуч Центр (Rogearson Coach Center).

Розкажіть про себе

Я підприємець та директор компанії Rogearson Coach Center, практикуючий психолог і бізнес-тренер вже більше 20-ти років.

Завжди намагаюся бути прикладом у тому, чого навчаю. Кожні 3-4 місяці проходжу додаткове навчання в найуспішніших школах і застосовую свої знання на практиці. Найпотужнішим для мене було  5-річне навчання психотерапії. І подальші сертифікати бізнес-тренера, лайф-коуча, коуча з щастя, лайф-коуча по особистої трансформації, проектного менеджменту.

Я коуч-психологиня з Особистої Трансформації Лідера.

Більша частина моєї кар’єри – це робота в бізнесі та копораціях як бізнес-тренер, співвласник, приватний підприємець та власник бізнесу.

Консультую не тільки керівників. Безкоштовно працюю з підлітками. Проводжу сімейні консультації в тому ж числі і для власників бізнесу. Бо дуже часто робота керівника важка і потребує стресостійкості. Та ще дуже хочеться при тому бути щасливими у сім’ї, бути коханими, хорошими батьками та інше. Стреси на роботі впливають на сімейні стосунки, а стреси в сім’ї – на ефективність в роботі. Крім того, є мрія кожного бути щасливим, реалізованим і самим собою.

Хто ваші клієнти?

Мої клієнти – це керівники та їх команди. Або особистості, які прагнуть почати свій бізнес. Також люди, які хочуть налагодити своє життя, тобто стати щасливішими.

Це проблеми такого плану як, наприклад, конфлікти в команді, неефективна робота керівника або зміна керівника (причини бувають різні, навіть смерть керівника), необхідність введення нових правил та вимог (KPI ми таким чином впроваджували в банку), коли в співробітників виникає супротив через непорозуміння та інші.

Також часто бувають запити на розробку тренінгу саме під клієнта – бажання не тільки навчити новим навичкам персонал, але вирішити якусь проблему та підібрати інструменти для того. Це такі замовлення, коли керівник хоче зробити  кардинальні зміни, але не наважуюється. Тоді запрошують мене і все починає рухатись.

Наприклад, одна компанія великої торгівельної мережі зробила маркетингове дослідження. Воно доводило, що клієнтам дуже не подобається, коли персонал магазину набридає своїм бажанням допомогти, але водночас потребує, щоб коли виникає якась пореба щось знайти,  продавці бачили це і були вчасно поряд. Складний запит. Тому ми провели тренінги для всіх директорів мережі, які потім навчили свій персонал. Цей тренінг мав назву «Ефективні продажі через Емоційний Інтелект» (дуже був цікавий та успішний проект). Я готувала цей тренінг три місяці та пройшла для того курс з емоційного інтелекту.

Крім того, також провела дослідження, яке показало, що головна проблема жінок директорів – це невміння управляти своїми емоціями, що дуже негативно впливає на роботу їх підлеглих.

В цій великій мережі також були  виконані такі завдання як аналіз роботи відділу кадрів, виявлення проблем створення замість віділу кадрів департаменту з розвитку персоналу, підбір керівника у відділ департаменту з розвитку персоналу, навчання менеджерів з персоналу та тренерів, начання директорів мережі ефективному управлінню персоналом через Емоцйний Інтелект,

стресостійкість та інші.

Завжди намагаюсь підтримати керівника та по можливості впроваджувати зміни позитивно та вислуховюючи думку всього персоналу, а не тільки його колег. Доречі, а ви знаєте чого дуже не хватає власникам бізнесу та керівникам? Щоб їх похвалили. Керівників вчать, що треба хвалити персонал, дякувати йому. А хто похвалить та подякує власнику бізнеса?

Завжди намагаюсь максимально точно визначити цілі та задачі. Крім того, слухаючи керівника, витримую нейтралітет до його авторитету, щоб не зробити помилку. Бо мала один раз досвід, коли керівник пояснив своє бачення ситуації  та запевнив, що так як він, вважають всі в компанії. Але, нажаль, ситуація була зовсім протилежною. Коли потрібні рішучі дії та незаангажований незалежний погляд та знання професіонала, запрошуюйте мене та нашу команду Rogearson Coach Center. Ми маємо дуже якісні, перевірені методики та тести для того, щоб зрозуміти, що стримує розвититок команди та що необхідно для підвищення ефективності керівника без суб’єктивізму. Це 4D Systems NASA по всьому світу, яка принесла тренінговій компаніїї Чарлі Переліна більше 50 мільонів долларів, а клієнтам компанії ще більше.

«Я, Чарлі, завжди пропоную вам такі типи поведінки, які підтвердили свою ефективність в нашій власній роботі і житті. Всі співробітники 4-D Systems практикують вісім типів поведінки. В даному випадку, ми ревно дотримуємося наших домовленостей. Ви не уявляєте, як приємно працювати з людьми, які дотримуються всіх своїх угод і передомовляються, якщо бачать, що можуть їх порушити.»

А що таке 4D Systems NASA?

Головний та приорітетний проект для мене сьогодні – це впровадження в наших українських компаніях методу 4D Systems NASA. На відміну від інших методик, вона чітка, як формула, за допомогою якої завжди можна знайти невідоме – причину проблем, та інструмент, щоб вирішити її.

Ця методика, як в гра на фортеп’яно. Коли ми натискаємо одночасно дві клавіши (поліфонія), розвиваємо Лідера та його Команду одночасно. Таким чином продуктивність команди підвищується до 100%.

Тренінг та коучинг за 4D Systems розроблений таким чином, що вся команда та лідер отримують якісний, об’єктивний зворотній зв’зок від команди і  можуть поступово, послідовно, свідомо підвищувати свою ефективність в команді через зміну своєї поведінки.

Наприклад, буває так, що хтось не дотримується угод, які є в команді: запізнюється на мітинги та зустрічі, не виконує вчасно завдання. Тоді через  групову оцінку він дізнається про це від команди вцілому, а не тільки від Лідера, коли незадоволеність його поведінкою  можна списати на особисту неприязнь, наприклад. Після командної оцінки, команда  проходить разом з Лідером тренінг або воркшоп, на якому ми вчимося як бути у таких випадках.

З чим частіше звертаються?

Індивідуальний коучинг – як бути самим собою та при цьому бути ефективним і щасливим. Як знайти баланс між сім’єю та роботою. Як зробити так, щоб сім’я підтримувала. Як прийняти рішення або вирішити проблему, просто підвищити свою ефективність та, нарешті, зважитись на стратегічні зміни.

Сімейний бізнес- це проблеми в комунікації, повазі один до одного,  відсутність командної роботи та невміння делегувати. Також конфлікти між членами сім’ї,  які заважають роботі. Ще буває таке, що ефективність команди знижена через те, що в компанії працює коханка та жінка керівника, чи колишня коханка або жінка. В такому випалку без коуча -психолога не обійтись. Треба вибирати або бізнес, або відносини. Це впливає на рішення та на соціальний контекст всієї компанії. Звертаються, коли слід навести порядок в житті, визначитись з цінностями та прийняти рішення. Саме погано для бізнесу, коли Лідер знаходиться в стані невизначенності. Його внутрішній стан схожий на гумку, яку розтягують і розтягують, а вона от-от розірветься.

Звертаються, коли хочуть відкрити новий проект. Проблема в тому, що почати складно. Тобто, складно наважитись. Але саме складніше починається далі, коли клієнти зустрічаються з викликами, зі своєю некомпетентністью, з невдачами, відсутністю підтримки близьких людей або віри в себе. Щоб все не кинути, коуч-психолог – це ідеальна підтримка.

Так, я все роблю, щоб мої клієнти могли справлятися самостійно з проблемами. Часто також вчу користуватися послугою коуча та психолога, щоб не затягувати та не мучити себе та інших. Все ж таки які б ми круті не були, чим крутіші цілі,  тим більшої підримки та витримки, знань та умінь ми потребуємо.

Поділіться своїми кейсами

До мене завітали два керівника гуртової компанії. Вони вирішили, що для того, щоб припинити плинність кадрів (торгових агентів), їм необхідно провести тренінг командної згуртоваваності.  Але я спочатку не погодилась на проведення тренінгу, тому що мені треба було побачити картину вцілому. Бо відомо, що всі проблеми ростуть від керівниківта і неправильно налаштованої ситстеми.

Нажаль, дуже часто тренінг із гуртованості  команди використувують, як пігулку від усіх проблем. Це нагадує ситуацію, коли у вас щось здохло під підлогою в будинку, а ви намагаєтесь використовувати освіжувач повітря. Тренінг команди не вирішить проблему, якщо у вас не прописані ролі, відповідальність, критерії ефективної роботи, немає справедливої та зрозумілої матеріальної мотивації, незрозумілі цілі та цінності. В цьому випадку мені вдалося вмовити керівника та  зберегти гроші компаніїї.

Та колись якраз той випадок, коли я не змогла вмовити керівника і пояснити, чому тренінг команди не буде ефективним, і допоміг мені знайти методику розвитку команд за системою НАСА. Вона дає можливість визначити 7 гріхів команди. Присутність хоча б одного з них в команді означає, що тренінг команди проводити рано.

Спочатку працюю з керівниками. Риба гниє з голови, а нажаль чистять її з хвоста. Завжди треба починати з лідерів.

Успіші Лідери компаній це розуміють, тому найчастіше звертаються саме вони, бо погані керівники завжди звинивачують в проблемах своїх співробітників, а найкращі починають з себе.

Я використовую методи вирішення проблем за когнитивно-поведінквою терапією, клієнтоцентрованою та коучингу, які допомагають визначитись та почати діяти.

Ще один кейс. Була в мене ситуація з сином та батьком, які не могли знайти спільну мову. Син був підлеглим батька та закінчив MBA, мав практику за кордоном. Батько не цінував знання сина і не використовував їх. Це ображало сина. Між ними були глибокі психологічні  проблеми ще з дитинства. Це заважало бізнесу. Через них команда компанії не могла рухатись ефективно. Бо вони не тільки не підтримували один одного на мітингах, а навпаки постійно вставляли один одному палицю в колеса. Після роботи в коучингу  вони обидва залишились в бізнесі, але перестали бути підлеглим та керівником один одному. Синові довірили незалежний напрямок, який він успішно розвиває.

Чому саме ця діяльність?

Я завжди спостерігала за людьми, навіть коли була зовсім малою. Одного разу, в 2-му класі, у класній кімнаті група дітей на перерві  обступила одну дівчинку, яка погано вчилася. Вона була з багатодітної сім’ї. Після класного часу, на якому обговорювалась успішність класу та неуспішність деяких учнів, діти на перерві  почали цькувати її та навіть декілька раз вдарили книгою. Страшне було в тому, що всі були нормальні, хороші діти. Вчителька була у класі. Вона підняла очі,  подивилась на те, що відбувається,  та мовчки продовжила заповнювати класний журнал.

Вже пройшло багато років, а я все не можу забути того випадку. Вона маніпулювала  нами, щоб підтягнути успішність класу. І це було дуже жорстоко. Уявіть собі – це була найкраща вчителька школи, до якої всі батьки мріяли віддати свою дитину. Цікаво, що мені було 8 років, та я вже в той момент побачила, що люди можуть маніпулювати іншими людьми. Хтось може так повпливати на тебе, що ти будеш робити жахливі речі, якщо не вмітимеш помічати це та припиняти вплив. Побачила, що таке психологія натовпу і маніпуляція. Вирішила, що так не має бути.

Психологія і досвід відповіли мені на багато питань, які в мене виникали протягом життя. Крім того, у мене розлучилися батьки, коли я була підлітком. І це теж викликало в мене багато запитань. Таке як « Чому люди кохають один одного, а потім розлучаються», або «Чи є рецепт ідеальних стосунків та міцної сім’ї.»

Головна місія моя – це зробити так, щоб люди розуміли один одного, цінували за те, що вони відрізняються. Та створювали Соціальний Контекст, в якому можуть рости та розвиватися щасливі та успішні люди. Люди, які разом змінюють світ на найкраще.

Впевнена, що яскрава індивідуальність, яка вміє працювати в команді, спасе світ!

Я вважаю, що ми, українці, дуже талоновиті. Тому хочу, щоб ми були ще й ефективними, вміли домовлятися взаємодіяти успішно. Бо яка б крута особистість не була, без команди досягнути великих цілей не можливо.

Якщо повернутись до бізнесу, то  я працювала в величезних компаніях. Та яка б компанія не була, завжди перешкодою до вискоих результатів було невміння працювати командою. Конфлікти та суперництво сприяли тому, що фокус був не на тому, щоб задовільнити клієнта.

З чого все почалось?

З отримання диплома практичного писхолога. Моя перша робота по спеціальності була  психологом в фізико-математичній гімназії. Потім – приватний кабінет психологічної консультації, менеджер з персоналу. Тренінги я почала розробляти і проводити, коли працювала в гуртовій компаніїї. А перший мій тренінг – це тренінг з продажів в магазині «Фокстрот».

Я дуже вдячна Марині Лацис, яка тоді була власником маркетингової компанії, яка дала мені можливість проявити себе у різних напрямках. Мозкові штурми з неймінгу та фокус-групи, тренінги для її клієнтів з розробки стратегії та інші. Спочатку я проводила тренінги безкоштовно, а потім вже вони мені самі запропонували оплату. Так почалась моя тренінгова діяльність.

Одночасно з тренінгами на початку кар’єри була менеджером з персоналу та консультувала людей, як психолог приватно.  Потім працювала в Києві, пройшла конкурс на посаду головного бізнес-тренера банку. Навіть прийшлося проходити детектор брехні, дуже неприємний досвід.

Якою ціною? Щоб мати те, що є у вас зараз, потрібно було докласти зусиль/зробити обмін/піти на свідому жертву.

Довготривалий стрес, інше велике місто, в якому немає родичів. Тільки колеги, з якими я познайомилась, поки вчилася у Київській Школі Психотерапії та Школі Тренерів.

Я прокидалась о 5, а лягала о 2-й, бо треба було готувати програми тренінгів. На роботі не було для того достатньо часу, тому що весь час займало планування,  звіти, службові записки. Після основної своєї роботи  з 18.00 працювала тренером в логістичній компанії. Проводила заняття, які завершувались о 22.00. Я ще добиралася на метро до 24.00, бо далеко жила. Дуже страшно було ходити через підземний перехід вночі. Зараз наівть не вірю, що таке було.

Сина бачила тільки на вихідні,  скучала за ним сильно. Крім того, дуже втомлювалась, бо треба було повертатися кожного понеділка і виходити вчасно на роботу (хвилина в хвилину). Відрядження постійні. Готелі, вокзали, аеропорти. Спочатку це цікаво, але потім дуже втомлюєшся.

Більша частина грошей, які зароблялись, йшла на навчання в школах тренерів, психотерапії та інших майстер -класах, на дорогі методичні книжки. Відмовляла собі дуже довго багато в чому. Наприклад, я 15 років не була на морі на відпочинку. Вважала, що це задарма витрачений час та гроші. Зараз я зовсім іншої думки.

Крім того, на вихідні в мене часто ще були приватні замовлення на тренінги. Згадую, як я сіла не на той потяг зі Львова ввечері, а мені треба було провести тренінг для комапнії «Декоплант» у Вінниці вранці . Я о четвертій ранку приїхала в Київ замість Вінниці, а о 10.00 вже була на тренінгу. Так пройшла більша частина мого кар’єрного зросту.

Коли народився другий син, була в декреті менше року, бо були замовлення на тренінги. В проміжках між годуванням малого працювала ночами над програмами тренінгів та проходила нові курси з емоційного інтелекту.

Але це все ніщо в порівнянні з тим , що ціна всього, а це саме складне в житті, як на мене, – це здатність приймати кардинальні рішення. Приймати рішення – це завжди сильний стрес, на який ти свідомо йдеш. Бо береш на себе відповідальність і часто доля інших людей залежить від твоїх рішень. Тобто, жертва – це стрес і розлука з рідними. Відсутність нормального відпочинку і неспокій через переживання за новий проект, іноді робота замість вихідних і таке інше. Зараз я вже трохи навчилася утримувати  work-life баланс.

Такий спосіб життя в результаті привів до стану, коли в мене не вистачало енергії, щоб  проводити тренінги. Я відчула, що дуже швидко втомлююся, що мене навіть не радує більше те, чим займалася все життя. Здоров’я теж дало про себе знати: боліла спина і мені страшно було дивитись на себе на фото з тренінгів та виступів (з’явилась сутулість, про яку мені навіть друзі почали казати).

Тоді я і почала осмислене оновлення себе.  В житті з’явився ассаж, ліки, вітаміни, плавання, пиілатес. Пройшла декілька курсів з коучингу і відчула енергію та натхнення. Таким чином і була розроблена коучингова программа – новий проект «Осмислене Оновлення» з Вітою Багрій. Моя частина – психологічне здоров’я, а її частина – здоровий спосіб житття.

Навчилась отримувати насолоду від відпочинику, організовувати його та наповнюватись енергією.

Чому вам можна довіряти?

Я звичайна жінка, яка все життя займається улюбленою справою (більше 20 років). Використовую все, що знаю сама. Маю постійних клієнітів багато років. «Сапожник. с сапогами» . Маю вищу освіту в тому, чим займаюся. Та підвищую свою кваліфікацію постійно.

Я практик, використовую нові підходи та перевірені методи, наукові дослідження, консультуюсь у професіоналів.

Я справжня, щира, відкрита. Довго не можу злитися або ображатися на когось. Ви можете познайомитись зі мною у соцмережах  та особисто на консультації (безкоштовно 30-40 хвилин) або тренінгу.

Мені подобається бути, а не здаватися кимось іншим, щоб догодити комусь.  Я якось прибирала свій офіс Роджерсан Коуч Центр самостійно. Мала прийти моя клієнтка на коучинг. Вона побачила мене з шваброю та відром. І знаєте , що вона сказала: «Мене це зовсім не бентежить. Коли я починала свій бізнес, я теж робила так само.»

Маю диплом та досвід практичного психолога, сертифікати та досвід бізнес-тренера,  коуча з трансформації, коуча щастя. Моя унікальність є в тому, що я практично весь свій досвід отримувала в корпораціях. Сама велика з них нараховувала 15 000 людей і я була в той час першим та єдиним тренером, який проводив тренінги для керівників зі всієї України.

На відміну від психологів, які не працювали в бізнесі або не мають свого бізнесу, я дуже добре розумію керівників та власників, оскільки працювали з ним пліч-о-пліч і досі продовжую консультувати.

Я також дуже вдячна моїм керівникам, які були у мене, вчили мене та вірили в мене, давали можливість виправляти помилки. Навчили мене відслідковувати результати, вимірювати та покращувати їх.

Я навчила більше 500 керівників та провела більше ніж 300 тренінгів. Уявіть, скільки керівників поділись зі мною своїми  проблемами та досвідом.

Обов’язково в ході роботи я зберігаю конфіденційність.

У мене також є правило, що якщо стикаюся зі складними ситуаціями, я консультуюсь в людини, яка може мені в тому допомогти. Або взагалі передаю клієнта іншому експерту. Тобто, ніколи не залишу без допомоги. Буває, що необхідна психіатрична допомога.

В коучигу, наприклад, трапляються такі ситуації, як з одним мої клієнтом з Норвегії. Він мав ідею бізнесу, довго працював над нею та не міг запустити. Все відкладав той момент. На коучину він зрозумів, що йому не хватає чіткого бізнес-плану з розрахунками і планом маркетингу. Тоді я порекомендувала йому компанію, яка дуже якісно може це зробити та навіть допомогти з інвестором.

Тобто, в ніякому випадку  я не залишу вас один на один з проблемою.

Послуги, які пропонуєте. Контакти, вартості, лінки

https://www.rogearson.com

Чому коучинг такий важливий як в особистому житті, так і в професійному?

Чому важливий? Тому що коучинг працює таким чином, що людина починає рухатись, відкидає все, що їй заважає, розставляючи пріоритети. При тому залишається щасливою та отримує підтримку від коуча, який допомагає позбавитись страху, який найчастіше і є причиною, що стримує від перемог. За допомогою коучингу ми отримуємо чіткий план дій, який виконуємо покроково і вже нічого нас не може зупинити від успіху. Клієнт після кожного сеансу коучингу має виконати домашнє завдання та відзвітувати мені.

Коучинг дуже сильно підвищує впевненість в собі, тому що всі дії для досягненя цілі узгоджені між собою. Коучинг вчить насолоджуватись процесом, уявляючи конкретний результат. Також сильно пов’язаний з дисципліною та здоровим способом життя. Актуальний, коли стоїть у вашому життті питання, що робити, або чи робити взагалі, питання «Чи то моя професія», як вирішити проблему або прийняти рішення, як все ж таки ризикнути.

Мій улюблений анекдот про коучинг:

Одна завзята клієнтка одного разу повідомила свого психоаналітика, що більше до нього не піде.

Психоаналітик: – Як так? У вас же такі важкі проблеми. Вам здається, що по ночах у вас хтось під ліжком ховається …

Клієнтка: – А я до коуча сходила, і ми з ним цю задачу вже вирішили.

Психоаналітик: – Як вирішили? Там же завдання важке. Там роботи не на один сеанс, а можливо на кілька років. Там у вас в підсвідомому ще поле не оране …

Клієнтка: – І тим не менше, це завдання ми вирішили.

Психоаналітик: – А як?

Клієнтка: – А ми разом з коучем вирішили просто відпиляти ніжки у ліжка. І все.

Тобто це ясно жарт, але в кожному жарті є частка жарту. Коучинг – це результати, впевненість, зважені та рішучі дії, сміливість, бачення свого шляху, розуміння своїх бажань, себе, любов до себе, самоповага, підтримка, worklife bаlancе, стійкість до перепон та досягнення мети  гармонійно з опорою на свої цінності.

Ще я вважаю своїм великим плюсом те, що володію багатьма методиками з тайм-мнеджменту, менеджменту, ефективної коммунікації. Можу навчити клієнта, виділивши для того окрему годину. Наприклад, консультація з ефективного управління часом або персоналом, як впоратись з панічною атакою перед виступом та інше.

Психотерапія – вибудовування нових повноцінних відносин спочатку з самим собою, а потім і з оточуючими її людьми. Багаторічний досвід проведення тренінгів та консультацій для керівників дає мені можливість глибоко розуміти психологічні перешкоди, з якими стикаються люди перед тим, як досягти успіху.

Я вважаю, що профеесійний коуч має дуже добре знати психологію та вміти зрозуміти, що насправді заважає людині бути щасливою. Коли клієнт потребує коучингу та психотерапії, я проводжу сеанси окремо: окремо коучинг, окремо психотерапія.  Дуже часто чую таку думку, що спочатку психотерапія, а потім коучинг. Це помилка. Насправді, одне одному не тільки не заважає, а допомагає. Паралельно людина може проходити коучинг та психотерапію. Просто це окремі сеанси.

Улюблені книги

  1. Жінкам лідерам «Жіночий розум в проєкті життя» (Женский ум в проекте жизни) Антоніо Менегетти. Ця книга дуже повпливала на мене.

Особливо мені запали дві тези:

«Краса та влада  є результатом мистецтва вдосконалення свого розуму». Я повністю згодна з тим, що жіноча негарність – це результат особистісного внутрішнього конфлікту з самою собою, відсутність згоди с самою собою . Антоніо Менегетті вважає, що  негарність – це завжди продукт людської помилки. Природа не має до того відношення. Це поведінка, що проростає з сімейних та соціальних стереотипів, які в жінці закладаються з дитинства.

Ми стаємо гарними, коли йдем своїм шляхом, привносимо в цей світ щось корисне, творимо та будуємо, коли ми стаєм внутрішньо красивими. Після коучингу відбувається трансформація в усіх сферах життя. В нас навіть змінюються риси обличчя. Також там є 7 правил, як не помилятися для жінки-лідера.

«Коли жінка знаходиться в поганому стані, вона погано одягається. Так вигладає, що щоб вона не одягнула, все направлено проти неї самої. А з часом стає помітно, що з кожним сеансом вона більше прислухається до себе, краще розуміє себе та взагалі починає бачити себе (дзеркало: коли не хочеш дивитися) та вигляди все гармонічніше, впевненіше: гарніше. – Антоніо Менегетті»

Я думаю ми всі можемо пригадати такі часи, коли були розгубленими і з одягом було те саме.

  1. Жінка-лідер має вийти заміж за дію та бути незалежною.

«Психологія Лідера» теж Антоніо Менегетті. Підходить чоловікам  та  жінкам, які вже є лідерами або на шляху до цього. Там багато про імідж лідера, про егоїзм та практичні поради про формування особистоті  бізнесмена вищого рівня.

«Істиний лідер не просить Бога, а просто допомагає йому».

  1. «Кості», серіал про антрополога-жінку, яка закохана в свою професію і дуже крутий професіонал зі своїми особливостями особистості (не простий характер). Мені дуже подобається, як працює її команда. Вона дуже суворо ставиться до колег, вимагає професіоналізму і при тому вміє бути хорошою подругою, завжди готова допомогти кожному зі своєї команди. Як на мене, це ідеальне вміння завжди дотримуватись високою продуктивності команди і залишатись друзями поза роботою.
  1. Художній фільм «Куди приводять мрії» . Про небезпечні подорожі з раю в пекло, в яке відправляється головний герой заради порятунку душі близької людини. Цей фільм не залишить байдужим і по праву вважається одним з кращих фільмів світового кінематографа. Має Оскар.

Люди, які вас сформували

Чарлі Пелерін,  викладачі з когнитивно-поведінкової психотерапії у Львові. Дуже часто згадую тренерів з клієнтцентрованої терапії та Андрія Дружиніна, директора КАППП, тренера школи соціального тренінгу (коли я створюю  тренінг, завжди орієтуюсь на його метод). Coursera Udemy, а також дуже часто відвідую майстер-класи своїх колег та тренінги, як онлайн так і офлайн.

Які списки ви ведете?

Колажі майбутнього на рік та 20 років. Колажі збуваються – перевірено. Маю списки справ на кожний день та місяць, завела собі 2 щоденники.  Перший –  я в ньому записую те, що люблю та те, що не люблю. Щоб нагадувати собі та не загубитися в бажаннях близьких мені людей. Другий – це щоденник, де я записую свої переживання, досвід, висновки, кейси, які зустрічаються в житті та в роботі. Роблю щось – записую висновки, щоб не повторити знову помилку, або знати, що робити в ідентичній ситуації. Перегладаю їх, коли потребую підтримки та відповідей.

А також списки справ по роботі та сімейні.

За що ви себе хвалите?

Коли наважуюсь і роблю те, чого боюся. Також коли вчуся тому,  що зовсім не входить в мою професію, тому що складно.

Англійська мова 5 разів на тиждень кожного ранку, курси англійською мовою по коучингу та пихології, спілкування з Чарлі (мала сміливість налагодити з ним контакт та почати співпрацю). Коли роблю проект, який до мене ніхто не робив. Монтаж відео роликів та робота з соцмережами, робота з програмами і новими додатками.

Хвалю себе, коли веду з партнерами або з співробітниками неприємні розмови, вислуховую критику в свою адресу. Хвалю, коли визнаю, що не права та вибачаюсь. Хвалю, коли, не дивлячись на труднощі, йду вперед. Хвалю себе, коли роблю важливе щось саме для себе. Хвалю, коли встигаю бути хорошою мамою, дружиною та донькою.

У вас досить багато авторських програм: як вони створюються?

Більшість програм виникли на запит моїх корпоративних клієнтів, а потім переросли у відкриті тренінги та курси.  Деякі програми виникли, тому що для мене особисто була актуальна тема (Тайм-менеджмент для успіху Лідера, Протистояння маніпуляції).

А починається все так. Спочатку цілі, потім завдання і методики. 2-3 місяці збираю та аналізую інормацію, дізнаюся по всі нові дослідження. При тому немає значення, проводила я вже тренінг, чи проходила сама методику його проведення в Школі Тренерів. Я маю кожного разу перевірити ініормацію, оновити вправи, цікаві матеріали і фрагмети з фільмів. Бо наіть якщо фрагмент під тему буде підходящий, він може бути трохи застарілий для сучасної аудиторії, шукаю найкрайщих спеціалістів у цих напрямках. Так вийшло з НАСА, коли знайшла Чарлі Пелеріна і його методику 4DSystems NASA. Досліджую наукові нові статті, проходжу курси. Деякі експерименти та дослідження роблю сама на тренінгах. Використовую та намагаюсь робити найефективніше, найсучасніше та якісно приємне і привабливе. Моя команда допомогає мені в цьому.

Чи критичні ви до себе?

Так, навіть занадто. Треба бути до себе добрішою, не перебільшувати свої можливості та терміни досягнення цілей.

Завжди шукаю рішенння та можливості. Якщо мене щось не влаштовує, я працюю над тим.

Де та межа, аби себе не перехвалити чи не зламати?

Зворотній звязок в процесі тренінгів та після не дозволять себе перехвалити.  Єдине, що я ніколи не читаю, – зворотній зв’язок в анонімних анкетах  в той же день після завершення всього тренінгу. Мені треба 2-3 дні для того, що б емоційно прийти у форму та спокійно і розважливо підійти до них. Бо в процесі взаємодії з учасниками тренінгу дуже сильно викладаюсь емоційно і  також завжди маю сум, коли група завершує начання. Вони стають для мене рідними людьми, бо діляться переживання і проблемами, про які не можуть розповіти підлеглим, бо вони Лідери, а близьким, тому що не хочуть турбувати або перекладати на них відповідальність за прийняття рішень.

Не люблю кінець тренінгу – бо це розлука з близькими  та рідними для мене людьми. Я дуже люблю свої кліентів. Вони розумні, сміливі, прагнуть розвитку. Тому я роблю паузу, а потім вже серйозно аналізую відгуки.

Щоб не зламати – намагаюся фокусуватися на позитивних результатах, повертатися до своїх цінностей і бути вірною собі. Знаходити однодумців, які теж роблять щось складне, але не здаються.

Які методології є в вашій постійній практиці?

Методології: тренінги, коучинг, консультування.

Тренінги: головний мій стиль та метод в тренінгах  – це те, що я максимально навантажую учасників практичною роботою (бізнес-іграми, челенджами, звортоній зв’язок за спеціально розробленою схемою, всі вправи та ігри завжди досягають навчальної мети). Наприклад, проста грач в м’яч (обожнюю м’ячі), або робота групи з лего. Це гра на управління командою , яке несе в собі не тільки фізичне навантаження та психологічне, вона дає чітке та повне розуміння того, що впливає на ефективність команди, що підриває її успіх, показує поведінку в процесі роботи всіх учасників.

Кожна вправа в тренінгах Роджерсан, навіть розминка, працює на мету тренінгу. Немає жодної вправи, яка б була просто так.

З чим ви більше працюєте: з переконаннями чи цінностіями?

Я вважаю, що цінності важливіщі. А наші переконання та принципи найчастіше нас обмежують та навіть бувають нашими комплексами.

Про що ви мрієте?

Про свою книжку, курси на платформі. Про сотні українських команд, які б викорстовували 4D Systems NASA та досягали цілей і отримували кайф від того.

Запуск мого продукту, який немає взагалі ніякого відношення до коучингу та тренінгів (Хоббі Kings Yogurt) .

Базові речі/звички, які є в вашому щоденному житті

Слідкування за здоров’ям не тільки своїм, а за здоров’ям сім’ї. Організовую спортивні заняття,  прогулянки на свіжому повітрі. Завжди сама готую здорову їжу (не дуже люблю ресторани). Слідкую за вживанням цукру всіми членами сім’ї, вітаміни. Вважаю, що саме жінка, бо найчастіше саме жінки готують та складають списки продуктів, що купуються регулярно, відповідають за здорове харчування дітей, чоловіків та своє, звісно. Вони нам довіряють,  тому ми маємо дбати про них. Навіть про кота.

Перше, що я роблю, коли просинаюсь, – виходжу на балкон разом з котом і дихаю свіжим повірям незалежно від погоди.  Потім – склянка води з лимоном, а далі кава та готую сніданок. Далі маю або урок англійської 8.00, або бігаію у парку чи онлайн йога. Ходимо 3 рази на тиждень в Спортлайф (плаваємо та бігаємо).

Звичка, щоб краще спати  – планую день на наступний день та намагаюсь все, що можу, вирішити до сну. Виписую все, що хвилює, щоб голова відпочивала.

Щоб заснути краще та дати собі почати наступний день з радістю та правильним фокусом.

Спеціалісти, які є в вашому житті

Ментор Чарлі Пелерін. Про нього вже розповідала.  І Віта Багрій , подруга та професіонал своєї справи. Дієтолог,  з якою разом ми розробили курс-онлайн «Осмислене Оновлення» (Кисень 1.0).

Результат чи процес?

Нарешті я відчуваю, що результат і процес важливі однаково для мене. І це дуже приємне відчуття, коли ти керуєш свої сприйняттям ситуації, знаєш на чому фокусуватися. Намагаюсь поступово більше фокусуватись на процесі та отримувати задоволення. Хоча все ж таки робота в бізнес-структурах привчила постійно отримувати результати.

Що в житті ви вимірюєте? І як то робите?

Насправді, нічого не вимірію. Щасливі люди нічого не вимірюють. Для мене важливо проявляти себе сьогодні по-максимуму, принести користь та займатись улюбленю справою. Тобто, можливо, баланс вимірюю. Як тільки щось не так – я це відчуваю. Коли десь я себе зраджуюю, то в мене спрацьовує внутрішній датчик. Стосунки в нас відкриті, тому якщо щось комусь не так, він про це відкрито говорить і ми разом щось змінюємо. В них теж є свої датчики, які спрацьовують, тому що вони знають, що їх почують.

Ми не використовуємо маніпуляцію.  Просто створюю контекст, в якому всі можуть бути собою, розвиватися та  проявляти себе. Намагаюся включати всі 4D. Ніколи не звинувачуємо один одного. Бо якщо вказуєш пальцем на когось, то іншими мінімум трьома на себе вказуєш. Разом намагаємось планувати відпочинок, ресурси, узгоджувати між собою графіки, виконувати домовленості. Пообіцяв – то зроби. А також не намагатись виправити когось. Навпаки отримувати задоволення від того, що в кожного своя думка та смаки. Ми маємо загальні цінності та погдляд на сімейне життя.

Що ви постійно змінюєте?

Змінюю себе. Джим Рон, один із найуспішніших підприємців свого покоління і мільйонер до 30 років, сказав: «Якщо ви наполегливо працюєте над своєю роботою, ви можете заробляти на життя. Але якщо ви працюєте над собою, ви можете розбагатіти”.

На що ви не можете вплинути?

На 1 відсоток точно не можу. Наприклад, на цеглу, яка може впасти з даху на кожного з нас неочікувано. Або на появу пандемії, звісно ж. На смак іншої людини.  Хоча ми всі пов’язані між собою і всі впливаємо один на одного. Ми дихаємо однм повітрям, забруднюємо його, хтось обманює та створює обман. Вчинки впливають не тільки на нас. Я вважаю, що «ефект метелика» існує.

Все, що ми робимо, має наслідки. Тому класно жити «тут і зараз» та своїм прикладом тут і зараз робити хороше.

В «1 відсоток» входить погода, магнітні бурі, плани Бога. Можу тільки впливати на те, як я до того ставлюся. А на інші 99 відсотків впливаю (трохи жарт). Та все ж таки впевнена, що 99% в нашому житті залежить від нас.

Розкажіть про місто, в якому живете

Живу зараз у Львові вже 4-рік. Моє рідне місто Вінниця. Ще професійно розвивалась приблизно  7 років у Києві.

Львів – це місто дуже позитивне, тактовне, харизматичне та сучасне. Люди спілкуються різними мовами. Тут можна почути французьку, польську, англійську, німецьку мову на вулицях. І це не тільки туристи, а й звичайні львівяни, які приїхали у Львів жити та працювати. Перше моє знайомство зі Львовом було, коли я працювала в Київі бізнес-тренером в «Ідея Банк» і приїджала у Львів на збори, засідання та проводила треніни для керівників. Мені дуже сподобались люди, які там працювали: дуже ввічливі, турботливі, компетентні та інтелігентні. Говорили на різних мовах. Колеги водили мене по вулицях Львова, по кав’ярням, так я і закохалася у нього по самі вуха.

Це місто любить психотерапію, психологію. Майстер класи та заходи з психології полюбляють не тільки самі терапевти, а й звичайні люди. Це як сходити на виставу, в кіно – просто цікаво. Дуже підтримує та цінує стартапи. Цінує старовину, але при тому дуже Львів сучасний, гостиний, креативний, модний, постійно розвивається та засвоює нові технології. Важлива ще його риса – це велика самоповага до себе.

Дивує тим, який він є креативний і як цінує та підтримує індивідуальність, дає можливість кожному бути собою, але при умові, що йому теж дають можливість бути собою. Місто з сильним характером. Заспокоює ввічливістю та ресторанчиками в центрі міста зі справжнім фортеп’яно і просторими великими красивими залами.

Я жила, як ви вже знаєте, в трьох містах. І зробила висновок, що важливо не де ти живеш,  а з ким. Спочатку я думала про людину, з якою живеш, які люди навколо. Але зараз зрозуміла, що це не про партнера  і оточення, а про себе.

Куди б ти не їхала, все одно береш з собою себе і від тебе залежить, чи будеш ти щасливою.

Оточення і місто впливають на нас. Це можливості, приклади успіху. Та, все ж таки, отчення ми створюємо  самі. Від нас з вами залежить, чи зможемо ми використати можливості, які дає нам місто і ті люди. Чи взагалі побачимо ми ті моживості.

Щаслива жінка – яка вона?

Для мене щаслива жінка – це успішна жінка, а не навпаки. Хоча раніше я вважала по по-іншому.

Сім’я – мій Всесвіт, це мій скарб. І в ньому як скарб почуваюся я. Дуже сподобалось маленьке оповідання, яке є в читанці за 2-й клас. Про пелюстку, яка вирішила, що вона без квітки може бути, а квітка без неї не зможе. Вона зазналася, та пішла гуляти. Сама й засохла. Моя сім’я – це моя квітка.

Дружба – це коли ти можеш бути самим собою і не очікуєш чогось від дружби. Ви просто раді, що один в одного є. Це також підтримка, розуміння та прощення.

Щастя – коли всі здорові та реалізовані у всіх своїх сферах, я в тому числі.

Розкажете про свої відкриття?

Одним з великиз відкриттів в коучингу сталодля мене те, що цілі мають бути взаємопоязані між собою. Багато років я намагалася вивчити англійську мову та постійно починала і зупинялась на довгий час, бо було багато роботи, нові проекти та навчання. Але почала активно та регулярно вивчати англійську, коли стала працювати за американською системою розвитку команд 4D Systems Nasa та спілкуватись з її розробником. Таким чином в мене з’явилася мотивація вчити її регулярно.

Також після того, як пройшла декілька курсів з коучингу та емоційного інтелекту англійською, я зрозуміла, що найкращі методики можна знайти в американських та британських викладачів. Такі платформи як Coursera, Udemy.

Тепер я маю мега мрію – розробити свій  курс англійською мовою, але першим вийде курс українською. Це спрацювало, бо організувала собі таку роботу і середовище, що англійська присутня само собою і кожний проект з нею пов’язаний. Практично все моє отчення добре розмовляє англійською.

Так, доречі,відбулося з українською мовою.  Я ніколи не проводила тренінги українською мовою. Тільки у Львові я ризикнула. В мене навіть були панічні атаки перед виступом через це.

Та в цьому році моя команда вирішила, що ми будемо всі наші заходи проводити укранською і проблема відпала, бо проблема перетворилася в задачу. І ще цікаво, що викладачка з англійської мови – львівянка спілкується зі мною тільки українською мовою. Таким чином я вивчаю дві мови одночасно і відчуваю в тому великий прорив.

Взагалі ні що так не розкриває в людині таланти, як великі цілі, а особливо власна справа. Едине, що крім того, що коучинг дає можливість побачити купу можливостей, свій шлях та розкрити такі здібності наші та таланти, про які ми навіть раніше не здогадувалися. Та це ще не все. Коли починаємо рухатись, з нас вилазять «внутрішні демони». Таку назву придумали коучі  в компанії Gold Coach. Це стереотипи, переконання, комплекси, страхи, принципи, які є в кожного з нас. І коли вони влаштувують саботаж, коуч дуже потрібен , щоб побачити їх та нейтралізувати.

Мені подобається модель Джохарі.

Існує те, що ви про себе знаєте, а я про вас не знаю.

Також є те що, я про вас знаю, а ви не знаєте ( наприклад в комунікації).

Є інформація, яку ви і я знаємо про вас.

Але також є те, чого не знаєте ні ви, і ні я про вас.

Тобто, наші таланти, ресурси, характер  можуть неочікувано проявити себе. І я вважаю, що справжній коучинг саме на це впливає. Тобто, коучинг – це відкриття. А всі цілі, плани, техніки і вправи – то інструменти, щоб зробити це швидше.

За останній рік:

-запустила проект НАСА;

-сформувала команду та організувала навчання для всієї команди за 4D Systems від самого Чарлі Пелеріна;

-пройшла курси з коучингу «Стресостійкість для Лідера», «Transformation Life Coach Certification»  та ораторське мистецтво;

-провела перший в житті онлайн-вебінар за 4D Systems NASA;

-розробила та провела разом з партнером онлайн-тренінг « Осмислене Оновлення»;

-почала навчання в Українському Інституті  Когнітивно-Поведінкової терапії (техніки консультування та коучингу).

Про що я вас не запитала?

Про хоббі мене не запитали. Це ролики на ютуб-каналі мого молодшого сина.

А ще я розробила та почала шити халати. Я купую таканини та контролюю по чек-листу, щоб все було так як треба. Це особлива річ. Одна з тканин використовується при пошитті скафандрів для космонавтів. Ідея повністю моя. Створила магазин на ETSY. Виконую поки що тільки індивідуальні замовлення. Разом вибираємо с кліентом колір та деталі.

https://www.facebook.com/KingsYogurtRobe

https://www.etsy.com/shop/KingsYogurt

Освіта

2020 почала навчання в Українському Інституті Когнитивно- поведінкової терапії (коучинг та психологічне консультування , засвою нові методи кпт)

2020 – Сертифікат «Стресостійкість для Лідера» Автор Робін Хиллз

2020 Сертифікат «Transformation Life Coach Certification (Accredited)  Transformachion Academy

2019 Тренінг «Ораторського мистецтва» Майстерня Лева

2018 Сертифікат«Happiness Coach» компанія Transformachion Academy

2017 Тренінг «Управління командою методом коучінгу» м. Львів

2015 Сертифікат «Надихаюче Лідерство через Емоційний Інтелект» – курс Річарда Бояцзиза

2009 Сертифікат Бізнес-тренера «Тренінг тренерів» у Гештальт Консалтинг Груп м. Київ

Київ 2007 -2009  «Школа соціального тренінгу» КАППП м. Київ 2002-2007 «Київська Школа Психотерапії» клієнтцентрований психотерапевт по Карлу Роджерсу відповідно до стандартів Європейської Асоціації Психотерапії.

1997 Вінницький Педагогічний Державний Університет (стаціонар).

Спеціальність «Практичний психолог».


www.rogearson.com

Facebook  робоча сторінка https://www.facebook.com/natkot.coach

Facebook особиста сторінка https://www.facebook.com/nataliya.kotulskaya

Facebook Роджерсан Коуч Центр https://www.facebook.com/rogearson.coach.center

Instagram https://www.instagram.com/natkot.coachleaders/?hl=uk

Youtube https://www.youtube.com/channel/UCrkXYSsq8VqCkhoTCALCJzA


Фото надані Наталією Котульською.

про людей, які змінюють.
бо “не святі горшки ліплять”.