Зараз досить важливо розуміти, хто ми є. Розкажи, хто ти?

Я завжди кажу, я – Яна, я – блогер. Якщо ж більш чітко – я мама хлопчика. Це займає більшу частину мого часу. Дизайнер дорослого бренду Navna і дитячого Navna Kids | https://www.facebook.com/navnadesign .  Також я презентувала новий бренд чоловічої білизни AnyMale, який з грудня уже буде в продажу.  Люблю готувати. При чому то має бути щось таке дуже гарне, щоб його можна було сфотографувати і виставити в інстаграм. Дуже люблю писати. Пишу іще зі школи. Зараз пишу про своє життя, про наше життя з Лукієм, трошки про бізнес, як я взагалі працюю,  будучи в декреті.

Що для тебе значить сім’я? І що сім’я тобі дає?

Зараз для мене сім’я, то, мабуть, одне з найважливішого.  Якось так кажуть, що розділяють окрему сім’ю, особисте життя, роботу. У мене такого поділу немає.

Мені дуже пощастило:  в роботі блогера дуже допомагає дитина, а в бізнесі і житті – чоловік, який є дизайнером. Тому у нас це все настільки спільно, що ми навіть в ранкові сніданки, доки я смажу яєчню, говоримо про неймовірні стратегії, потім кудись їдемо разом.

Чи маєте якісь табу?

Єдине, що ми обмежуємо в родині, це сидіння в мобільних телефонах. Ми любимо багато спілкуватись, обговорюємо не лише сімейні  чи робочі питання. То може бути і якась цікава стаття, приміром, чи фільм.

Що любиш читати?

Остання книга, яку я зараз намагаюсь дочитати, це «10 українських брендів».  Дуже мені подобається читати про успіх інших людей. Це мене підкуповує. А ще люблю читати про їх помилки, тоді думаю, що не такий вже я лузер. Бо всі теж помиляються, в тому ж числі і круті дуже-дуже відомі  бренди. Вони теж проходили період , коли в них щось не виходило. Здається, що то більш реальне життя. Художню літературу зараз мало читаю. Тому що є настільки багато класної професійної літератури, яка читається нетяжко. Її навіть можна перед сном почитати.  Вона мені є зараз більш корисна. Така література швидше мотивує.

Перед тим читала «Робота рулить» від ейчарів гугла. Вони писати про управління персоналом, як набирають людей. Хочу зараз прочитати «Сила інтроверта».

З  чого почалась Navna?

Все починалось з хобі. В 5 років мене мама навчила в’язати. І десь в класі 5-6 я вже в’язала якісь светрики для себе. Потім стала займатися бісером. І це стало основним для мене.  Десь в старших класах я вже робила вишивки для маминих подружок, за що отримувала, як мені тоді здавалось, великі гроші.  Потім почала робити прикраси, у мене їх стали замовляти. І в якийсь момент (це був десь 2013-2014), у мене була така кількість замовлень, що я заробляла навіть більше, ніж на основній роботі. І чоловік мене підбив заснувати свою справу і зробити бренд. Я дуже боялась, тому що думала, що помру з голоду, якщо почну на себе працювати.  Він же запевнив, що коли так трапиться, то він мене нагодує.

Navna – це слов’янська богиня, покровителька різних митців. Я дуже хотіла, аби назва бренду була автентично українською. Спочатку це був кежуальний одяг для всіх. Потім, як я завагітніла, він став профільним для мам, дітей. Це одяг для активних мам. Бо незалежно від віку і кількості дітей, активна мама – це , скоріше, спосіб життя і мислення, а не кількість дітей чи їх вік. Потім створили суто дитячий бренд. Весь одяг ми тестимо на собі. Пробуємо, як воно переться, як носиться.

Ось працюємо і над чоловічою колекцією зі слоганом «Головне те, що всередині». Це будуть широкі труси з цікавими веселими принтами.

Як борешся зі страхами?

В першу чергу, говорю з чоловіком.  Тому що він більше впевнений в мені, ніж я в собі. А ще один із варіантів – знаходжу рішення потенційної проблеми (страху).  Зі всього можна виплутатись. А коли ти знаєш рішення наперед, то уже й не так лячно.

Де має бути жінка у відношенні з чоловіком?

Я в інституті писала на цю тему наукову роботу.  Вважаю, що у кожного має бути своя роль.  Жінці слід залишатись жінкою – оберігати хатку.  Щоб чоловік прийшов зі здобиччю, а в хатці було затишно. Головна ж місія чоловіка – це безпека і бути видобувальником.  Як на мене, класична модель сім’ї є найбільш успішною. Жінка народжує дітей, займається їх розвитком,  вихованням і сімейним затишком. Тому роль чоловіка – створити усі умови, аби їй з дітками було комфортно. І навпаки: жінка має створити такий затишок, щоб чоловікові було комфортно після роботи повертатись додому.

Що ти ще не вмієш?

Не вмію боротися з негативом. Я би дуже хотіла навчитися на все реагувати спокійніше.

Плани на Новий Рік

Я ще не знаю, де ми будемо, але хочу вдягти гарну сукню, яка буде блистіти. І зробити макіяж. Хочеться бути такою жінкою-жінкою.

Без чого не стається твій день?

Без кави. Я п’ю мало кави – 1 чашку вдень. Дуже рідко, що дві п’ю.  Для мене кава – то, скоріше, ритуал, ніж напій. Люблю або в кафе, або з собою.

Що ти любиш, щоб тобі дарували?

Щось зв’язане з кухнею. Скоріше, речі для декору: формочки, салатники.  Не каструлю, а щось гарне.

Ще люблю аксесуари, які доповнюють образ: рюкзаки, сумки.  Щось таке дрібне, але доповнююче. Якісь дуже милі штучки.

Як ти плануєш день?

Зараз мій день і плани дуже зв’язані з малючком. Тому все швидко може змінитись. Снідаємо, випроваджую чоловіка на роботу, приходить няня, я випиваю свою каву, пробую працювати, скільки є можливим. Також щось стараюсь зробити по дому чи приготувати.  Коли бавлюсь з сином, я часом доробляю  якісь справи, в яких не треба дуже думати, щоб можна було швидко відволікатись. Під кінець дня я включаю фоново якийсь серіал (люблю «Відчайдушні домогосподарки»),  під який по-дрібницям можу щось допрацювати, паралельно граючись з дитиною.  Ввечері приходить чоловік, і ми стараємось час провести разом. Сідаємо, і просто говоримо. Або дивимось серіали. А ще мені дуже подобається зараз такий формат, коли ввечері кожен ділиться, що зробив за цілий день. У нас дуже схожі сфери. Як мінімум, він розбирається в моїй, а я в його.  І коли ми ділимось цим, для мене це дуже душевно. Також разом вечеряємо.

На вихідних стараємось кудись іти з хати. Тому що коли ми залишаємось вдома, тоді дійсно нема чим займатись, окрім того, щоб дивитись серіали. Дивились «Пастор» із чоловіком – такий, дивний серіал. «Молодий папа», «Свій дикий захід».  Улюблений –  «Suits».

Що побажаєш жінкам?

Щоб вони говорили правду в першу чергу самим собі і не намагалися бути кимось іншим. Тому що правда і справжність найбільше приваблюють. Бо як би круто ти не грав якусь іншу роль,  все-рівно це не будеш ти, і все буде помітно збоку.

 

Фото: Лена Дьоміна
Місце зустрічі: “Тарта”, навпроти ринку “Вишенька”

Дякую за зустріч Антоніні Сипливчак, автору проекту “Недівчачий SMM”