Вважає, що найважливіше завдання дитячого стоматолога, насамперед, – правильно налаштувати і психологічно підготувати дитину до прийому.

Основний міф, якого бояться пацієнти

Звичайно – “страшний стоматолог”, я й сам його боюсь!
Обираючи професію, я розумів, що намагатимуся з першого знайомства переконувати своїх юних пацієнтів, що це неправда.
Моя мета – потоваришувати зі своїм маленьким пацієнтом. Пояснити, для чого використовуватимуться певні маніпуляції і чим спричинена необхідність виникнення нових відчуттів. Перший страх зустрічі з лікарем пов’язаний не стільки з болісними відчуттями, скільки з розповсюдженими стереотипами та нерозумінням чогось незвичного.
Найчастіше мені вдається переконати дитину, що страшний стоматолог – це лиш безглузда вигадка.

Цінова політика (з чого формується, які цінності вкладаєте)

Створюючи стоматологічну, клініку ми з дружиною одразу визначили, що це має бути комфортний заклад зі зручним розташуванням, сучасне обладнання, якісні матеріали та висококваліфіковані спеціалісти. Постійне вдосконалення як оснащення, так і професійних навичок лікарів, потребує чималих витрат. Звичайно, вартість послуг в таких умовах не може бути дуже бюджетною, проте ми прагнемо дотримуватись адекватного балансу у співвідношенні ціни та якості.

Майбутнє без стоматологічного болю – це …

Профілактика у всіх розуміннях цього слова:
а) Викорінення страху візиту до стоматолога – це регулярні огляди у лікаря, раннє знайомство зі стоматологом. Тут мається на увазі перший-другий рік життя.
б) Відповідальне ставлення до здоров’я зубів – коли матуся дотримується правил догляду за своєю ротовою порожниною, коли малюк ще в її утробі. А потім розуміє, яким чином проводити грудне вигодовування, аби не нашкодити процесу формування та появи найперших зубів.
в) Незалежно від віку, важливим профілактичним напрямком залишається відсутність шкідливих звичок, здорове харчування, якісна гігієна, виконання всіх вказівок стоматолога, ортодонтичний контроль та інше.

На що варто звертати увагу при виборі стоматолога?

Стоматолог – це лікар.
а) Ніхто не спростував психосоматику, і тому, як і з будь-яким медичним працівником, поруч із вашим зубним лікарем має бути комфортно. Навіть найдосвідченіший фахівець, який вам не подобається, навряд зможе допомогти.
б) Якісне обладнання та матеріали коштують дорого, тому лікування із їх використанням дешевим не буде. Отже, в гонитві за низькою ціною варто усвідомлювати ризик.
в) Перш ніж погоджуватись на “модні процедури”, поцікавтеся іх практичністю та механізмом надання. Мова йде про “комерційні” послуги, наприклад “сріблення зубів”, коли шкода від такого лікування більша, ніж користь.

Важлива інформація, яку ви хочете донести цитату

Хочеться, аби люди усвідомили, що тимчасовий зуб (як і будь-який орган), має нерв і судини. Він болить так само, як і постійний. І запальні процеси молочних зубів мають ті ж небезпечні наслідки. Псування може розпочатися від моменту прорізування тимчасового зубчика, а ігнорування проблеми вплине на здоров’я постійних зубів. Варто змалечку виховувати культуру догляду за ротовою порожниною і привчити малечу контролювати процеси, що відбуваються із зубним рядом, регулярними візитами до лікаря, а не екстреним зверненнями, коли гострота проблеми чи запальний процес аж надто занедбано.

Порада з профілактики здоров’я

Повторюю, що профілактика здоров’я зубів, як і інших органів, розпочинається, щонайменше, від народження. Тому хочу звернути увагу на вигодовування малюків. Якщо хочете зберегти зубки дитині:
а) прагніть менше годувати дитину (після прорізування декількох зубів) молоком під час сну;
б) після годування грудним молоком дайте немовляті чистої води, щоб хоч трішки очистити зубчики;
в) в жодному разі не привчати малюка до солодких компотів чи соків;
г) під час прогулянок на вулиці, дитячому майданчику не годуйте дитину печивом, паличками, вафлями:
– по-перше, надлишок вуглеводів, що міститься в цих продуктах, прилипає до зубів протягом дня, а це призводить до прискорення появи карієсу. Якщо дитину терміново потрібно погодувати, краще надати перевагу кефіру, йогурту чи твердому сиру, яблуку, моркві, горіхам або іншим продуктам із високою енергетичною цінність, які значно менше прилипатимуть до зубної емалі.
-по-друге, і що найважливіше, варто усвідомлювати, що руки дорослого і дитини вкриті бактеріями, і це не завжди видиме забруднення. Тож, не обробивши їх стерилізуючим розчином, чи не помивши милом, торкатися їжі – заборонено!

Про що я вас не запитала?

Найчастіше у стоматологів запитують, яку ж зубну пасту краще обирати, і це найрозповсюдженіша помилка. Зуби чистить не паста і не високотехнологічна щітка, потрібно просто робити це ретельно. Я раджу своїм пацієнтам правило 10 секунд. Уявно розподіліть весь зубний ряд на три зони. Передня частина, ліва та права. Тепер ретельно очистіть кожну з цих зон на нижній щелепі за принципом по десять секунд на зовнішню частину, стільки ж на внутрішню й на поверхневу, а тепер повторіть цей механізм на верхній щелепі. 3 хвилини – і ваші зуби ідеально очищенні найпростішою щіткою навіть без пасти. Не шукайте магічних засобів, просто дотримуйтесь звичайних правил і усмішка завжди сяятиме!


Особистий моб.телефон
0936240565; 0979843234;

“Стоматологічна Клініка Поділля”
м.Вінниця, вул.Зодчих 3,
Реєстратура: (0432)656566, 0980662032, 0630662032

Фото надані Олексієм Врублевським

Матеріал підготований в рамках спецпроекту з БФ «Майбутнє без болю»
Мета фонду: сформувати обізнане та відповідальне відношення до свого стоматологічного здоров`я та забезпечити якісне, безкоштовне стоматологічне лікування соціально-незахищених українських дітей.