Вона створює жіночі прикраси з мініатюрною вишивкою у старовинній австрійській техніці, яка вже майже забута в світі. Раніше нею прикрашали все, що тільки можливо: сукні, флакони парфумів, дзеркальця, шкатулки, віяла, використовували як декор інтер’єру у 18-19 столітях.

З чого почалось вишивання?

З внутрішньої потреби у жіночій енергії. До того я 6 років займалася рукоділлям у іншій техніці, яка була дуже трудоємкою і мала багато “чоловічих” процесів, фізично важких. Коли я відчула, що потребую підживлення жіночою енергією, мене потягнуло на вишивку.

Чому саме ця техніка і що вкладаєш в роботи?  Яка жінка носить твої прикраси?

Я ніколи не вишивала до цього, але знала про існування цієї техники, оскільки дуже цікавлюся культурою старовини, костюмами, мистецтвом. Зараз мої прикраси мають виражену вінтажну стилістику, я вишиваю натуральним шовком по шовку, 570 стібків і 1 квадратному сантиметрі.

Маю відчуття, що є деякі речі, які ми не донесли з собою із минулих століть. Зараз, коли всі люди мають рівні права на освіту і самовдосконалення, духовна культура залишається відзнакою обраних. В своїх прикрасах я втілюю свою любов до тонких мистецтв без поспіху і спрощення. Я працюю з антикварними схемами, які в давнину створювалися художниками і захоплююсь жагою до естетики, притаманною минулим століттям.

Мої прикраси обирають жінки з чутливою, романтичною душею. Що вміють цінувати тонку роботу і обирають для себе унікальні речі не масового виробництва.

Твоя діяльність: то виклик собі чи мрія?

Я відчуваю, що це моя потреба. Я бачу в цьому свій розвиток, знаходжу в цьому кайф. Звичайно, на шляху свого становлення як майстра, я зустрічаю і виклики, але долати їх класно. Багато хто знайомий з брендом Wonder Flower через прикраси з квітами у смолі. Вишивальному напрямку лише рік, тому я готова до викликів.

Як замовити твою прикрасу і скільки потрібно чекати?

Наразі всі замовлення я приймаю особисто, через сторінку на Facebook  та Instagram. Я люблю працювати з замовниками без посередників і всі процеси втілюю самостійно. Роботи в наявності можна придбати швидко. Строк очікування роботи під замовлення залежить від того, чи є черга, а також, іноді, від складності роботи. Але в середньому – зо два тижні.

Розкажи про свої досягнення

Першим своїм досягненням я вважаю якість своєї роботи і матеріали, з якими працюю. Я в захваті від британського і французького шовку, від срібла, в яке я оправляю свої вишивки, від кінцевого результату, коли я фотографую нову роботу і тану від гордості. Також я використовую дуже корисне, інноваційне покриття, що захищає вишивку від вологи і забруднення.

Другим досягненням я вважаю свої мандри по виставкам Європи і презентацію там своїх робіт. В цьому році я презентувала бренд Wonder Flower в Чехії, Іспанії, Португалії і маю багато планів надалі.

Чи дозволяють тобі прикраси заробляти, чи це все ж більше про творчість?

Моя робота дозволяє мені сплачувати мої рахунки і я вважаю це за щастя. Проте, якщо обирати між робити тираж моїх вишивок і повноцінний бізнес чи залишати лімітовану кількість з творчим підходом — я оберу друге.

Що ти розвиваєш в собі?

Кожного дня розвиваю щось нове, що потрібне мені для реалізації моїх мрій. За останні роки я відкрила в собі фантастичну кількість нових якостей і вмінь. Зараз роблю акцент на вмінні чути себе і давати час собі і творчості на гармонійний розвиток.

А в своїх близьких?

Якби не мої близькі — батьки, чоловік, сестра, маленька донечка, – я б не досягла того, що маю на сьогоднішній день. Вони взяли на себе дуже багато, відкривши “клітку” і давши мені змогу “летіти куди мені треба”. Мабуть, єдине, що вони намагаються розвивати поряд зі мною, – це боротьбу з власними проекціями стосовно того, якою я маю бути.

Хто твоя “споріднена душа”?

Важко сказати так про одну людину. Є декілька персон, які знайомі зі мною справжньою, яким я можу показати і сльози, і сумніви. Вони як часточки одного пазлу.

Яку підтримку ти шукаєш найчастіше?

Я шуваю умови, в яких мені нічого не потрібно доводити. Оточення, до якого мені не потрібно бути “достойною” долучитись. Мабуть, найбільша підтримка для мене – в щирому оточенні без осуду.

Що ти любиш готувати?

Відкриті французькі тарти з цибулею або взагалі з усім на світі. А взагалі, не важливо що, аби було для кого.

Як організований твій побут і час?

Здебільшого, досить чітко. Я працюю вдома, де дуже просто «залипнути» на щось неробоче. Я звечора складаю план на наступний день, з вихідних — план на тиждень. В моєму плані завжди є час на саморозвиток і виходи в світ, щоб не здуріти в чотирьох стінах. Коли я не справляюсь з побутом, я запрошую прибиральницю, але взагалі в родині ми розділяємо хатні обов’язки між собою.

Що ти скажеш амбітній жінці?

По-перше те, що вона – нормальна. Що якщо жінка бачить себе не тільки королевою власного житла і дітей — це класно і нормально! Що якщо тебе пре — дій і кайфуй) Любити себе складно, люди не люблять, коли замість їх інтересів ти обираєш свої. Але це необхідно, адже життя одне. І колись приходить розуміння, що речі, в яких ти себе не проявила, вже не повернуться ніколи.

Про що я тебе не запитала?

Не знаю, Мариночко. Може під філіжаночку кави ще щось цікаве згадаю…


instagram.com/elena_wonder

Фото надані Оленою Попенко