Перукар-колорист вінницького салону Beauty Fox. Починала свою професійну кар’єру, працюючи універсальним майстром.  Та потім зрозуміла, що колористика, як і жіноче волосся, їй ближчі.

Як прийшла у професію ( з якої діяльності і де навчалась)

Насправді, ще з 9 класу я почала стригти своїх однокласниць: просто звичайними великими канцелярськими ножицями. Я виросла в невеличкому містечку. В школі у нас було 5 паралельних класів, в одному з яких у 11 класі одна з дівчат поїхала на курси  Діденка-Тарасюка ( тоді то ще був спільний проект). І кожного разу, як вона поверталась з навчання, на ляльках мені розповідала, як правильно стригти. Я мала гарну ляльку, таку радянську, якісну, і з довгим волоссям, яке невдовзі стало геть коротким, бо тренувалась (сміється).

А ще я багато говорила мамі, що мені дуже подобається та хочеться стати перукарем. Але, традиційно до того часу, батьки сказали, що це не професія. Якщо говорити дослівно, було сказано так: «Ковирятись в чужому волоссі – це дуже не пристойно. Якби ти була якоюсь двієчницею, то ми б ще зрозуміли твій вибір, а так –  не видумуй і ні на якого перукаря ти не підеш вчитися». Мені заборонили, і я на батьків дуже розлютилася і поїхала вчитися дуже далеко. А вже коли навчалася в Харкові, продовжувала там фарбувати і стригти. Завдяки цьому я налагодила  дружбу з коменданшою гуртожитку – постійно стригла її і фарбувала безкоштовно. А вона за то нам дозволяла приходити з дівчатами десь пізніше, на дискотеку ходити, Сашку (тепер уже чоловікові) до мене дозволяла підійматись. За першою освітою я педагог, за другою – перукар. А до цього постійно працювала менеджером з продажів.

Кому першому ти озвучила рішення змінити напрям діяльності? Що від того відчувала в плані емоцій?

В декреті уже з другим сином я знову повернулась до фарбування і стрижок. Знаєте, як це буває, доки гуляємо з діткаи, виникали питання:»Де б це постригтись чи пофарбуватись». І коли я пішла до однієї, до другої , то я зрозуміла, що мені це подобається. Тому вирішила, що досить робити це так, як вмію –  я хочу стригти і фарбувати  ідеально.

Перше, що я зробила – я купила онлайн курс колористики. Потім подруга та кума зауважила, що досить мріяти, а треба просто піти вчитись. І я пішла.

Тому, першою – так, була Іра. Вона підтримала і направила на навчання. А потім я сказала чоловікові, який дуже допомагав з дітьми, доки я їздила в Київ.

Що для тебе стало головною підтримкою?

Напевно, просто моє бажання.

Скільки на професію у тебе зараз йде часу?

Дуже багато. Якщо чесно, це мій перший вихідний, певно, за три місяці: такий ,що я зранку до вечора буду вдома.

Які послуги ти надаєш?

Стрижки, фарбування, колористика. Працюємо в чотири руки, що в два рази швидше і економить час клієнтів. Ще робимо спа-процедури,  всі салонні послуги, які тільки можуть бути.

Чому треба за зачіскою йти саме до тебе?

Я обожнюю робити  каре, боб-каре  і короткі зачіски. В Києві ми навчались по техніці  Demetrius:  це не класичний стиль, а зовсім інший вид відтяжок, зрізів. Після такої стрижки волосся лягає навіть без сушки.  А якщо брати до уваги фарбування,  то ми приділяємо дуже багато уваги якості волосся після покраски, особливо, якщо техніка потребує висвітлення.

Зараз ми дуже багато дбаємо про правильний догляд і допомагаємо його підібрати.

Що для тебе стало найбільшим викликом?

Найбільший виклик для мене – це було визначити те, що я хочу. Піти зразу на оренду, ризикнути і закупити багато матеріалу та чекати, коли до мене прийдуть клієнти, чизнайти ту людину, яка стане таким провідником. Я її знайшла і, дуже так символічно, в день свого народження. Ліля відкрила Beauty Fox, почала приймати клієнтів. а я чисто випадково в інстаграмі побачила у знайомої, як вона йде до неї вітати з відкриттям. Я вирішила, що це знак , бо просто так нічого не буває. І наступного дня написала власниці. Так ми стали разом працювати.

Розкажи про власних авторитетів в сфері професії

Вероніка Кравченко: їй 28 років, в неї школа, свої техніки і авторський напрям роботи. Валетина Міллер: теж має свою школу і свій бренд. Я багато кого дивлюсь, намагаюсь їздити на майстер-класи. То важливо і для розвитку, і для того, щоб створювати нове.

Поділись особистим: фільми, книги, музика, місце в Вінниці, де любиш бувати

Я часто буваю в театрі, люблю вистави. Книги  я зараз більше читаю професйні , а художню літературу поки бракує часу. Музика  – для душі, вона така різна.  А фільми.. останнє, що подивилась – серіал «Менталіст».

Твоя порада по догляду за волоссям

Не користуйтеся продукцією з масмаркету, вона має дуже агресивний рівень PH. Краще підібрати професійний догляд:  він може бути в такому ж ціновому діапазоні, але це буде підібрана безпосередньо під ваше волосся лінійка для зволоження, з кератином  чи та, в якій більше протеїну.  Волосся має побачити спеціаліст і підібрати під ви і стан те, чого не вистачає. Тоді це буде вірний догляд.

Ти амбітна

Так.


Сторінка Ольги Панченко у Instagram: instagram.com/panchenko8114/

Фото взяті з фб-сторінки Ольги Панченко