Насичена та яскрава. Так часто говорять про колір, але зараз мова йде про жінку, голос якої знають не лише в Вінниці. Ольга Сольвар – та, яка вміє озвучити будь-яку подію.

Про що ти мрієш і що робиш для здійснення мрій?

Мрію багато і про все. У мене щодня з’являється нова мрія (мова йде про великі цілі й малі). Всі творчі люди  такі: постійно підіймають планку і до неї йдуть. Мені здається, якщо ти не мрієш, то і не рухаєшся вперед.

Як твої мрії поєднуються з результатами?

Все почалось із проведення заходів.  Пропрацювала журналістом 17 років на декількох каналах. До речі, журналістика – це те, про що я мріяла. Завжди хотіла бути в екрані, щоб мене по телевізору показували. То дитяча мрія, яка і реалізувалась.  А потім в якийсь період життя зрозуміла, що мені подобається вести заходи. Тому я почала свій новий жанр, абсолютно не в стилі новинної журналістики  – це було весілля.

Як це сталось? Я сказала чоловікові, що хочу провести весілля.
Він відповів: « Будь ласка».

Коли, яким чином, де я візьму то весілля –  тоді ще не знала. Але, як я кажу, наші думки – матеріальні.  І я почала говорити про себе. Знайшла знайомого, підготувала програму. І все почалось. Спершу то були райони, весілля в маленьких містечках. На вінницький рівень було виходити трохи лячно: завжди ми думаємо про те, що скажуть люди.  Зараз мені вже це не важливо, тоді ж здавалось навпаки. Проект, який став поштовхом до проведення заходів саме у Вінниці на іншому рівні – це МегаОля в МегаМоллі. То було 5 років тому. Відтоді я почала вести заходи в ТЦ: вже була на сцені, з мікрофоном, і як ведуча. Зізнаюсь, я не дуже люблю вести весілля.  Тут немає багато творчості: є традиції, свого роду шаблони і ти просто йдеш по накатаній. А я завжди хотіла чогось іншого: постійно нового і творчого. От я намріяла – і йду цим шляхом.  Після цього розумію, що мені подобається, а що – ні. Коли ми мрімо, воно все стається. Життя дає ситуації, де ти можеш вже від чогось відмовитись, щось змінити, щось переформатувати під себе.  МегаОля – то проект, який був мені по душі.

Розкажи про себе, наче ми з тобою вперше познайомились

Я веду та організовую заходи, маю власні проекти.  Наприклад , Розвивайлик Фест. Його уже знають у Вінниці. Це фестиваль для дітей та батьків про позашкільну освіту: різні гуртки, секції та розвивайлики.  Два роки тому з Катею Фостик ми започаткували даний проект, в 2018 він був запатентований.  Розвивайлик Фест  подобається мамам і дітям. Ми в одному місці збираємо кращі «позашколярики», і два дні проводимо велике дитяче свято. Приурочуємо Дню Знань. Цьогоріч зібрали 10 000 вінниччан.

Розкажи про свій професійний шлях

Тамада і ведучий свята – то дві суттєві різниці. Тамада в мені не вмістилась, хоч я починала саме з цього. Мені потрібно інше.  Ведуча заходів – так, це моє. Потім почалась співпраця з Сашею Очеретним,  Лєною Шиян на модних показах.  Зараз маю велику співпрацю з магазинами Магік. Тепер усі в місті знають: якщо ви бачите надуту велику кулю Магік, значить, десь поруч є Ольга Сольвар.  І це –також місточок до заходів, які пов’язані з дітьми. Є така тенденція :  дитяча тема – моя.  Тому що спершу був декрет, тепер підростає донька. Навколо неї обертається мій світ – і то є дуже важливо.

Отакий шлях: ти йдеш, прислуховуєшся до знаків долі і до себе: що ти хочеш, чого прагнеш-мрієш і куди йдеш.  І воно вимальовується само по собі. Жити – легко.

Діяльність і професія зобов’язують бути публічним.  Розкажи про межі

Я відкрита в мережах. І не можу сказати, що рекламую себе: просто показую все, що я роблю.  Опанувала ази СММ, беру проекти у цій сфері, відвідую в цьому напрямку курси і мені то теж подобається. Межа – тонка. І сім’я в тому розуміє і підтримує. Тому що знають, якщо мене закрити від усього того, що я роблю, станеться великий вибух. Була така практика, коли я пішла у декретну відпустку. Я сама себе трохи закрила від світу.  Але знаю, так як перевірила на собі: декрет відкриває в жінці щось нове. Тому що її границі дуже розширюються, з’являється стільки сили, бажань, мрій, що хочеться гори звернути. Я дуже чекала, коли почну працювати. І от коли  розпочала, все сталось ще більш потужно.   І хоч  вже не веду новини, не працюю на телеканалі, але зайнялась виключно тим, що мені подобається.  Організація та проведення заходів, власні проекти – багато ідей втілились лише після декрету. Мені потрібно було це пройти.

Тому зараз вдома знають, що якщо мене замкнути тільки в домашніх обов’язках, погано буде всім: прийде в гості звичайна жіноча депресія, скиглення.  А коли ти робиш те, що тобі подобається, і в тому тебе не обмежують – все прекрасно: в домі мир, злагода і спокій.

Але в мене  є правила: вихідні і свята я намагаюсь проводити з сім’єю і максимум часу намагаюсь проводити з донею. Все має місце, головне навчитись правильно розставляти пріоритети і не йти на компроміс із власним кредо.   Адже, нічого немає важливішого, аніж твоя сім’я, в яку ти повертаєшся після того ж найпомпезнішого заходу. Дім – це дім.

 

Конкуренція – що про неї  думаєш?

Я вважаю, конкуренція в принципі  непотрібна, бо «На каждый товар есть свой покупатель». Я намагаюсь вибудовувати ділові стосунки. Існує думка, що жінка не може бути ведучою, але я з нею не згодна. У жінки прискіпливій підхід до заходу. Ми все вивіряємо, маємо чіткий таймінг, намагаємось приділити багато уваги деталям, це завжди атмосферно. Є заходи, де взагалі не може чоловік бути ведучим, тому що це не тематично.

Ти себе часто критикуєш?

Так. Без критики не буде розвитку і вдосконалення. На початку свого творчого шляху я критикувала себе абсолютно в усьому.  Але останнім часом все менше і менше.  Бо зрозуміла, якщо ти себе постійно критикуєш, то і ззовні тебе так само критикуватимуть.

Мій кращий критик – мій чоловік. Він єдиний, хто може мені сказати правду.

А як себе хвалиш?

Я вірю в такий секрет: підходиш вранці до дзеркала, і хвалиш себе. Така собі сповідь сама собі.  Те, як себе несеш, так тебе і сприймають інші.

Навики, які необхідні в твоїй професії

Людина, яка працює над собою, вміє багато всього. І то добре.  Багато моментів, які можемо робити ми самі, оптимізують наш же час. Коли дуже треба – сідаю розбираюсь, розумію.

Є потреба – є шлях, який ти шукаєш. Так я рухаюсь.

Розкажи про те себе, яку вінниччани не знають

Нещодавно я приймала участь у проекті Марії Дитинюк, в якому ми малювали ресурсні картини. В тій картині є я. Я завжди знала, що зовні і публічно я дуже яскрава.  Кольори в мені червоні, жовті, оранжеві.  А от моя картина вийшла іншою: фіолетово-чорно-коричневою. Я зобразила двох риб. Закриваються двері, і вдома я .. не говорю так багато, як на сцені чи заході, де є ведучою. Вона є та інша Оля. Про ту себе я не говорю, але на картині зобразила.

Люблю себе таку: коли є я – МегаОля в МегаМоллі, в якої капелюшок з «печивом в голові» . І є інша, та, яка сидить вдома і читає Полозкову або слухає Земфіру.

Що читаєш/слухаєш/дивишся?

Читала «Шантарам». Я таке дуже люблю. Але останній період не маю часу. Вечорами читаю магістерську ,яку пишу. Тому читаю власні статті і сценарії. Обожнюю читати автобіографії, дивитись автобіографічні фільми. Для мене то постійний стимул рухатись далі і приклад від геніальних людей.  А ще з чоловіком ходимо на всі гучні прем’єри: «Богемська рапсодія» і «Народження зірки» – то неймовірно.

Як тебе можна замовити і що ти вмієш робити окрім проведення заходів?

Чере соц.мережі і просто зателефонувавши.

Я – ведуча, організатор свята, смм, консультую з запуску стартапів, працюю з партнерами. Якщо у вас є ідея, і ви не знаєте, як її втілити – звертайтесь до мене, поговоримо.

На чому заробляє організатор подій і ведуча?

Усім здається, що ведуча просто читає сценарій. Але то відбувається колосальний обмін енергією.  З перших моїх заходів, які вела, я поверталась і годин чотири не могла встати з ліжка. Навчитись правильно себе скеровувати для того, щоб не залишитись опустошеною, дуже важливо. Те, що ведуча гарно говорить і може провести вечір на одному диханні – це не від природи, то набутий досвід, роботи над собою. Для того я читала. Виходила на сцену, борола тисячу разів свої страхи, потім – втому. Тому зараз я така, якою себе зробила мріями і працею над собою.

Ти та, яка слухає себе і рухається від мрії?

Так!  Людина сама будує своє майбутнє. Маленькими мріями і великими.

 

 

Фото надані Ольгою Сольвар