Валентина Монзолевська – режисерка, викладачка, акторка, драматургиня, творча особистість, мати двох маленьких принцес, любляча дружина. Вона – викладачка театрального класу у Вороновицькій школі мистецтв, а також засновниця Курсів акторської майстерності “Червоний крокодил”. Займається і любить творчість у різних її проявах. Але по-справжньому закохана в театр.

Розкажіть про свою діяльність

Як закінчила Харківську державну академію культури, де здобула професію режисера. І ппочала займалась тим, що ставила вистави. Близько 8 років у нас у Вінниці працював андеграундний експериментальний театр “Гвоздь”. Його основною метою було знайомства вінницького глядача із сучасною драматургією. Акторами цього театру ставали звичайні молоді люди, які хотіли виступати на сцені, або яких захоплював театр. Паралельно з цим я навчала діток усім театральним секретам.
Потім я пішла в декрет, і все призупинилось.

Чому проводите курси

Сидячи у декреті, я засумувала за творчістю. І одного дня подумала: “А чому б мені не відкрити курси для дорослих. Адже я весь час цим і займалась.” Всі учасники театру “Гвоздь” були звичайними людьми, яким я пояснювала, як виступати. Тому, вирішила заново започаткувати улюблену стправу і відкрити набір та театральні курси.

Тривалість 3 місяці
Початок 23 вересня
Понеділок, четвер, 19:00 – 21:00
Місце занять : Posterum (новий простір для ідей) знаходиться майже на Соборній, за магазином Варшава.
Вартість 4000 за весь період навчання.

Для чого це дорослим

Мета наших курсів – допомогти розкритися, зняти комплекси і страхи, налагодити комунікацію, допомогти відчути свободу творчості, а також втілити в життя дитячу мрію. Ми не робимо з людей професійних акторів. Ми даємо їм трохи інше: але не гірше, а навіть краще.

Особливість

Наші курси закінчується повноцінним виступом на сцені з виставою перформансом. Разом зі студентами ми створюємо неповторний сценічний продукт, у який вкладаємо душу. Моє завдання, як режисера – проявити кожного учня у найкращому світлі. Насправді, ми створюємо живе мистецтво, від якого у глядачів виникають “мурашки” по шкірі.

Мої досягнення: я член спілки театральних діячів. Маю нагороди з театральних фестивалів України. Призові місця моїх учнів у театральних фестивалях України.

Досягнення “Червоного крокодила”: виступ на Food-фесті.

Плани

Взагалі, мені хочеться створити велику театральну школу від 3 до 90 років, де б кожен знайшов собі місце і творчо реалізувався. А також постановка справжньої вистави. Але це трохи пізніше, адже я ще досі в декреті.

Учні

Учні наших курсів – це дорослі люди від 18 до 40 років. У нас зустрічаються і айтішники, яким треба бути більш впевненим на публічних виступах, і програмісти, яким не вистачає комунікативних здібностей. І психологи, які, певно, перебувають в пошуках нового досвіду, і дівчата з мрією бути акторкою. Взагалі, учні дуже різні. І від цього тільки цікавіше.

Викладачі

Поки нас двоє. Я і Анастасія Балінова – музикантка, викладачка, акторка, лекторка, сценаристка, ведуча, активна діячка міста. Має 12 років стажу за своїми плечима в сфері викладання музичних дисциплін. Зіграла багато різножанрових ролей як в театрі, так і в кіно. Є учасницею декількох музичних колективів.
В наших курсах викладає сценічну мову, ритміку і основи вокалу.

“Офіційно, я музикознавець, викладачка, актриса, лекторка, сценаристка, ведуча. Маю великий стаж роботи (понад 17 років) в області викладання музичних дисциплін: муз. грамота, ритміка, теорія музики, основи вокалу. Маю за плечима маленькі ролі в театрі та кіно.
Неофіційно в мене є трохи недоумкуватості + академізм, трішки занудства, крихта пафосу, ложечка критики, гумор на смак, хороша доза привабливості, артистичності, і все це під соусом харизми і хвастощів.
Можу довго лежати у напрямку до мрії, потім різко встати і побігти. Біжу і на ходу вирішую життєво важливі питання. Виховую двох котів, пишу дивні п’єски, люблю дітей (на вечерю), вчуся на психотерапевта, знаю, яка планета управляє сьогоднішнім днем.
Люблю валяти дурня, але коли включаю серйозність, то переходжу на нецензурщину. Змушую людей працювати, не вважаючи на їхні скарги))) На заняттях в школі витягую з кожного нелюдські звуки, чіпаю всіх за живіт, заглядаю в рот та даю домашні завдання”, – Анастасія Балінова.

“За фахом я режисерка. Закінчила Харківську державну академію культури. Працювала і працюю у Вороновицькій школі мистецтв. Я з тих людей, у яких шило в одному місці. Чим я тільки не займалась… І дитячою анімацію, і фаєр-шоу, і грала на барабані в фольк гурті. А ще організовувала усілякі дивні творчі проекти. Ну і все це паралельно з моєю основною діяльністю – вчила дітей бути акторами та ставила вистави.
А потім в мене з’явилася донечка. І мене трохи попустило. Але ненадовго. І от, сидячи у декреті, я засумувала за творчістю. І вирішила поєднати приємне з корисним. І робити те, що я люблю і вмію, тільки з дорослими. Результати ви можете побачити в ютубі.
Дуже не люблю, коли щось робиться для галочки. Якщо ви вирішили, що хочете познайомитися зі мною ближче, готуйтесь вмикатись на 100 відсотків. Але результатом будете задоволені”, – Валентина Монзолевська.

Вільний час. На жаль, поки його майже не маю. Зазвичай, коли нікого поруч немає, я миюсь в душі.

Як міряю досягнення. Навіть не знаю. Скоріш за все, внутрішнім станом. Якщо на серці спокійно і тепло, тоді все добре. Я рухаюсь в правильному напрямку.

Мій ресурс. Діти, природа, духовні практики, мрія. А також правильне розставлення пріоритетів і організація часу.

Сильні сторони. Чесність, відкритість, цілеспрямованість, відповідальність, легко приймаю людей і майже не ображають.

Що хочу навчитися. В мене слабкі саме жіночі якості. Зараз навчаюсь з легкістю наводити порядок і затишок. А також легше сприймати усі ситуації.

Сімейні відносини. Вміння приймати один одного таким, як є. Повага, вміння слухати. Дуже важливо – сімейні традиції.

Бути мамою. В мене немає над опіки. Дозволяю майже все, що не шкодить здоров’ю дитини. Хочеш стрибати по калюжах – будь ласка, взувай чоботи. Як промокнеш, скажи, підемо переодягатись. Хочеш роздягтися – будь ласка, як змерзнеш, скажи. Часто діткам повторюю: “Це твій вибір”.

Стереотип. В мене, певно, немає стереотип. А от з таким я зустрічають доволі часто:
– Я режисер.
– О, круто, знімеш мене в фільмі?
– Я не знімаю кіно
– Як це? 😂😂😂

Люди, якими захоплююсь. Мої батьки і мій викладач з фаху режисури. В професійній діяльності: Олена Апчел, Ірина Гарець, Тетяна Підберезна, Кіра Малініна. В звичайному житті: Ольга Валяєва, Олег Торсунов, Сатья Дас. Але я не самими людьми захоплююсь, а їх діяльністю. Чесно, не знаю біографій видатних людей.

Фільми. …. Ем…. Дуже важко. Вже чотири роки не дивлюсь фільмів. Проте можу дати цілу підбірка досить не поганих мультфільмів.
Про фільми. Я за режисерське кіно. Так, перше, що в голову приходить: Список Шиндлєра, Ночі Кабірії, Шапіто шоу, Залечь на дно в Брюге, Три білборди…

Про що не запитали. Чому крокодил червоний.


facebook.com
0671846053

Фото надані Валентиною Монзолевською.